Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: Robertfug


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
gregor
Myślę że jak przy około 20 kg na kolanku zacznie się rozginać to będzie OK .
 
Michal Wilk
Myślę, że pierwsze lepsze 5/0 będą miały ponad 20 na kolanku...
 
Jan Brzozowski
Jak na kolanku będzie choćby 12 kg to w zupełności wystarczy. Żeby na kiju utrzymać te 12 kg, to niezłej krzepy trzeba.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
roberto7
To wszystko zależy do czego te kotwice będą użyte . Do żywca wystarczą słabsze . Do woblerów muszą być mocniejsze bo jak sum młynki robi to siły nie działają tylko na rozginanie .
 
Michal Wilk
Roberto nie chcę negować twojego doświadczenia... ale 5/0 do wobków ?? Pojedy... zakłada 2/0 jak dobrze pamiętam ja przy swoich mam 1/0 i 1 a gość który uczył mnie trolować używa nie markowych 1/0... to po pierwsze

po drugie jeśli założysz 5/0 do wobka to zmienisz jego wagę i kąty pochylenia i inne rzeczy o których nie mam pojęcia bo to nie ja je strugam, a co za tym idzie zmienisz jego pracę co może się przełożyć na skuteczność lub jej brak. Więc jeśli ktoś je robi pod kotwice 1/0 to mają być 1/0... To tak ode mnie... może inni mają inne zdanie lub podzielają moje..
 
Cecula Damian
roberto7 napisał(aM

To wszystko zależy do czego te kotwice będą użyte . Do żywca wystarczą słabsze . Do woblerów muszą być mocniejsze bo jak sum młynki robi to siły nie działają tylko na rozginanie .


Na łódce czy pontonie możesz sobie pozwolić na odchudzenie zestawu jeśli łowisz w miejscach gdzie nie bardzo sum ma się schować - możesz pozwolić mu poszaleć. Stacjonarnie takie szaleństwo zwykle kończy się zakolczykowaniem ryby bo holuje się zwykle siłowo. Już pomijam tu prace woblerów gdzie niejednokrotnie kilka gram więcej lub mniej decyduje o tym czy wabik będzie atrakcyjny dla ryby czy też nie.
 
roberto7
Ja doświadczenia nie mam żadnego w tej kwestii .Po prostu używałem mocnych jak i druciaków do wobków na inne ryby .I stąd tj przenoszę z zachowaniem proporcji doświadczenie .No 5/0 to żaden argument bo rozmiar haka nie przekłada się na wytrzymałość . Faaktycznie do wobków za duże nie spojrzałem wyżej niż jeden post .
 
gregor
Moje pytanie było o kotwice na wodę słoną , więc będę ich używał w morzu na północy Norwegii. Mam pilkery własnej roboty a kotwice są mi potrzebne do uzbrojenia tych pilkerów. Pilkery kupione w sklepach mają kotwice bardzo kiepskiej jakości, bywa że po 1 rybie są powyginane, a już co do ostrości tych kotwic to jest jakaś masakr. Doczepiam na tej kotwicy pod pilkerem jeszcze jakiegoś żywca 30-35 cm. Z mojego doświadczenia wiem że z małych kotwic jest dużo więcej nie zaciętych ryb no i więcej spadów podczas holu. Wiem że to portal sumowy i większość z was skupiła się na tej rybie. Jeśli ktoś widział kotwice po braniu zębacza to wie o co mi chodzi. Zaznaczam że owner nie wchodzi w rachubę.
 
Lucas
No to Gmakatsu Treble 16. Podobne do Ownera st66 tylko trochę inne spawanie i są ostrzejsze.
 
Mariusz Kulinski
Na słoną wodę może Mustad bln 4X.Lub Kamatsu hyper strong 3X lub 4X bln.
 
Wisnia
Panowie, odświeżam temat. Trochę czasu minęło od Waszych wpisów a na rynku masa nowości. Dalej Owner? G
Świeżak Taniec
 
Mariusz Kulinski
Savage Gear Big Fish Treble -dobra relacja jakość/cena.I
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
mariucha
Witam kolegów. Kotwice BKK Raptor Z używał ktoś z Was? Możecie coś napisać czy warto zakupić do stacjonarki. Pozdrawiam.
 
Mariusz Kulinski
Sporo tego na rynku, sporo też nowych modeli. Czy faktycznie w Mad Cat ta otulina coś daje? Black Cat POINT DG wyglądają nieźle, stosuje ktoś? Jak z mocą i ostrością?
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lukasz Ciesielski
Stosuje oba rodzaje, czy powłoka astatic coś daje niewiem ale kotwice są w dobrej cenie i ostre ta powłoka DG jest inna taka twarda i kotwice dają wrażenie że łatwiej się mogą wbijać. Obie mnie nie zawiodły więc stosuje ważne by wymieniać jak się podtepia ostrzenie niestety kiepsko wychodzi.
 
Mariusz Kulinski
Dzięki Łukasz.Uzamówione jedne i drugie.I
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,611,138 unikalne wizyty