Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 5

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
szymong
Przemo_G napisał(aM

Ja stosuję tylko Owner lub jego odpowiednik ale o symbolu ST 41. Lepszych nie używałem, zadziory oczywiście usunięte.



Zadziory zawsze zaginasz?
C&R!!!
 
Przemo_G
szymong napisał(aM

Przemo_G napisał(aM

Ja stosuję tylko Owner lub jego odpowiednik ale o symbolu ST 41. Lepszych nie używałem, zadziory oczywiście usunięte.



Zadziory zawsze zaginasz?
albo zaginam albo usuwam, tak zawsze. Spadów zero, ryba się mniej kaleczy a ja uwalniam zawsze to co złowię bo nie łowię dla mięsa.
 
szymong
Ja tez nie łowie dla mięsa. Ale z sumem to różnie bywa odnośnie spadow, w wedkarstwie karpiowym ok karp nie robi mlynków itd łatwiej go wyjąć, ale ze szczupakiem i sumem jest inaczej. Ale każdy łowi jak woli, w każdym bądź razie życzę żeby Ci nigdy gruby wąs nie spadł z powodu bezzadziorowego haka czy kotwicy
C&R!!!
 
Przemo_G
To mi nie grozi bo ja łowię 99,9% szczupaki i 0,1 % sandacze i nic więcej, wąs ja by się trafił to raczej jako przyłów ale nie sądzę by spadł skoro dotychczas ani jeden szczupak nie spadł a lubią oberki stawiać nad lustrem wody.
 
Michal Wilk
Panowie zamówiłem jakiś czas temu haki do testów D no i dzisiaj przyszły. Szybki pomiar i mamy 33x36mm szer/wys, pomiędzy grotami 28mm, drut jakięś 1,8-1,9mm. Pierwsze wrażenie fajne i ostre(bez problemu zahaczę je o palec), wyglądem przypominają Ownery. Po testach na wadze mam takie wyniki.

Grotem o deskę rozgina się przy 13 kg a zaczyna pracować przy 9kg, sznurkiem za jedno kolanko zaczyna pracować przy 25 kg, odgina się nieznacznie i wraca do swojego kształtu.

Jak myślicie to dobre wyniki ??
 
szymong
Wydaje mi się ze wynik przyzwoity. Tym bardziej ze to na "sztywno" przy holu raczej nie działa taka siła bo dochodzi amortyzacja wędki plus zawsze trochę hamulec popuszczony. Tym bardziej tu mamy hak wbity w deskę tylko do pewnego stopnia i siła działa po innym kątem inaczej będzie jeżeli będzie wbity głębiej w "paszczy" sumaI
C&R!!!
 
Longin Bojanowski
Nie robiłem testów bo używam raczej tych sprawdzonych ale dla porównania warto by było sprawdzić jak to się ma np. do podobnych wymiarami ovnerów czy kamatsu.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
Ja sprawdzałem kiedyś Ownery 66 3/0 wbite jednym grotem w dechę i skończył się zakres na wadze 40kg&
 
Longin Bojanowski
66 to te najmocniejsze, ja używam ich tylko do stacjonarki. Ale to już jakieś porównanie jest. Jak macie możliwość to warto by jeszcze sprawdzić ST 41.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Michal Wilk
1.Kotwica Gamakatsu rozmiar 2/0
Wysokość=36mm, szerokość=29,5mm

Na kolanku : 12,49 kg

2.Kotwica Owner ST-41BC rozmiar 1/0
wysokość= 33 mm, szerokość = 29 mm

Na kolanku : 24,40 kg

3.Kotwica Kamatsu Sea Treble rozmiar 2/0
Wysokość=32mm, szerokość=27mm

Na kolanku : 12,74 kg

4.Kotwica Cormoran Ultra Lifter 2/0

Na kolanku : 12,43 kg

5.Kotwica Mustad Ultrapoint 1/0
wysokość = 30 mm, szerokość = 25 mm

Na kolanku : 20,75 kg zaczynała się rozginać

Wyniki testów z innego forum.
 
Longin Bojanowski
No to już coś jest. Widać z tego, że jednak Ownery. Te Kamatsu Sea to nie ten kaliber są z cienkiego drutu. Jeżeli Kamatsu na suma to Groove Anchor. Pod ręką mam tylko nr 1 wymiary prawie jak w Ownerze nr 1/0 (33/29,5)
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Michal Wilk
Longin te które ja zamówiłem na grocie rozginają się przy 13 a na kolanku 25 i zaczyna pracować D

PS. Czy wspominałem, że za paczkę 10 szt. zapłaciłem 20 zł ??
 
Andrzej Cecula
o0owilkuo0o napisał(aM

1.Kotwica Gamakatsu rozmiar 2/0
Wysokość=36mm, szerokość=29,5mm

Na kolanku : 12,49 kg

2.Kotwica Owner ST-41BC rozmiar 1/0
wysokość= 33 mm, szerokość = 29 mm

Na kolanku : 24,40 kg

3.Kotwica Kamatsu Sea Treble rozmiar 2/0
Wysokość=32mm, szerokość=27mm

Na kolanku : 12,74 kg

4.Kotwica Cormoran Ultra Lifter 2/0

Na kolanku : 12,43 kg

5.Kotwica Mustad Ultrapoint 1/0
wysokość = 30 mm, szerokość = 25 mm

Na kolanku : 20,75 kg zaczynała się rozginać

Wyniki testów z innego forum.

O moje testy wykopałeś wilku z innego forum U dobrze że wstawiłeś bo ja już dawno zapomniałem o tym P i tak jak pisze Loniu najlepiej te kamatsu Groove Anchor pewnie jak by zrobił test to by było tak samo jak ownery więc po co przepłacać ;) a jak stacja to jednak owner 66
 
Michal Wilk
Twoje twoje D A możesz zrobić test tych kamatsu ?
 
roberto7
Ja nie testowałem ale gościu w sklepie wspominał coś że to jest to samo te kamatsu i ownery . Dawno i nie pamiętam już dokładnie ale coś wspominał że biorą do francji na sumki .
 
Michal Wilk
Ja już poleceń panów ze sklepów wędkarskich nie słucham... a zwłaszcza tych "sumiarzy" z gorzowa... wolę kupić i przetestować albo poszukać opinii na internecie D
 
roberto7
Ja to akurat nie szukałem sumowych chociaż nie pamiętam już dokładnie ale fakt sam kiedyś widziałem jak wparował koleś do sklepu z rozgiętą kotwicą i wrzeszcząc ,,masz swoje prawie gamaki '' 1.5 godziny pływał z sumkiem i w końcu kotwica puściła . Czyli prawie to jednak prawie i lepiej sprawdzić a nawet wytrzymałość to też nie wszystko .Pamiętam czasy jak łowiłem brzany i raz że haki musiały być specyficzne a nawet jak kształt miały odpowiedni to i tak była taka marka balzer z których mimo że wizualnie i ostrością biły inne to ryby spadały okrutnie i na 4 ryby wyjmowało się jedną .
 
Andrzej Cecula
Jak znajdę czas wilku to postaram się zrobić test.
 
gregor
Kupiłem kotwice Kamatsu Sea Treble rozmiar 4/0, wyniki testów są dla mnie powiedzmy że do przyjęcia. Szukam jeszcze większych (szerszy rozstaw) na słoną wodę. Ownery mam , szukam coś tańszego w rozmiarach ownera 5/0 żeby trzymały przynajmniej te 20 kg . Może ktoś coś poleci. Koniecznie słona woda.
 
Michal Wilk
Są do przyjęcia czyli ile ?? D (jakaś wartość)

Ps. te 5/0 mają trzymać 20 na kolanku czy na grocie ?
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,617,885 unikalne wizyty