Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,085

· Najnowszy użytkownik: buli1234


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
Koledzy na wiosnę prawdopodobnie ruszam z fundamentami domu i jak przyjadą kopać to przy okazji chciałbym od razu wykopać staw na podwórku. Jakie są procedury? Gdzie i jakie papiery składać o pozwolenia? Jak długo się czeka, itd...
 
Mateusz Wisniewski
Chociaż nie zglupiej i nie kupuj materiałów w Castorama czy lerua
 
Robert
A co z tymi materiałami jest nie tak
 
Mateusz Wisniewski
Handluje tym to wiem to i owo żeby wszystko wyszło trochę taniej ;)
 
Slawomir Tabor
. Na budowę oczka wodnego do 30 m2 nie jest wymagane pozwolenie na budowę - natomiast wymagane jest dokonanie zgłoszenia przed rozpoczęciem robót budowlanych stanowi o tym art. 29 ust. 1 pkt 15 oraz art. 30 ust. 5 ustawy prawo budowlane - zgłoszenie należy wnieść do właściwego PINB-u. ( Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego )

Natomiast, jeżeli chodzi o konieczność uzyskania pozwolenia wodnoprawnego, to jego uzyskanie jest konieczne niezależnie od wielkości stawu - ponieważ staw (czy to rybny czy rekreacyjny) jest uznawany za urządzenie wodne na podstawie art. 9 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy prawo wodne a pozwolenie wodnoprawne jest wymagane na wykonanie urządzeń wodnych o czym stanowi art. 122 ust. 1 pkt 3 tej ustawy.

Katalog wyjątków od wymogu uzyskania pozwolenia wodnoprawnego zawarty w art. 123 ustawy prawo wodne nie zawiera zapisu analogicznego do tego znajdującego się w art. 29 ust.1 pkt 15 ustawy prawo budowlane.

Do planu zagospodarowania działki bo musisz taki mieć niech osoba kompetentna wrysuje
staw zobaczysz wtedy jak zareagują w starostwie przy decyzji pozwolenia na budowę domu .
Jeszcze nie dawno trzeba było tylko zgłosić do PINB a teraz doszło zezwolenie wodnoprawne .
Możesz spróbować staw zalegalizować jako basen kąpielowy .G udać głupa .
Przecież nikt Tobie nie zabroni trzymać rybak w basenie .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 25.01.2016 22:10
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku
 
Lucas
Sławek można bardziej łopatologicznie? Mam iść do gminy ?? T
 
Slawomir Tabor
Oczywiście możesz iść do Gminy ale oni nie wydają żadnych decyzji tylko Starostwo Powiatowe . To Starostwo wydaje zezwolenie na budowę Twojego wymarzonego domu niech architekt lub ktoś z uprawnieniami dorysuje na mapce zagospodarowania działki basen .
Możesz iść do Gminy po poradę ale nie mów wszystkiego chyba że masz tam znajomych . Spytaj o staw do 30 m2 zobaczymy co Tobie powiedzą.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku
 
Robert
Mateusz weź na PW napisz jak nie możesz na ogólnym odnosnie materiałów z molochow bo mnie ten temat bardzo interesuje ,ty tym handlujesz a ja używam
 
Lucas
Pomyśli się, mam działkę 31 m x 80 m i by pasowało to wykorzystać, tzn z przodu dom, dalej schodzi w dół trochę, za domem staw a dalej to jest górka i las, no i za lasem rzeczka. W tym obniżeniu terenu by pasował kopany staw bo pewnie woda będzie się zbierała. Jak nie dadzą kopać to jakiś niewielki z folią będzie na same żywce.
 
Robert
Z opisu wynika ze urokliwe położenie działeczki masz ,las góreczka i rzeczka a jak rzeczka to coś ciekawego wędkarsko no to pozazdraszaczam w pozytywnym tego słowa znaczeniu I
Znajomy jak wykopał staw to cala deszczówkę z dachu odprowadza właśnie do stawu
 
Lucas
Rzeczka to bardziej strumyk i nie wiem czy coś tam pływa, żeby płynęła trochę inaczej to by zrobił zasilenie stawu a tak to lipa, można powiedzieć, że wyznacza granicę działki. Ale miejsce urokliwe. Na wsi, na uboczu ale 600 m od trasy nr 17. Na początku chciałem coś bliżej mojego miasteczka ale nic się nie trafia sensownego. Do tego ja to taki trochę człowiek rzeki i lasu jestem, umiem rozkoszować się naturą, obecnie mieszkamy u żony też w lesie i jest w porządku U
 
Robert
No to jak wyznacza granice działki to do polowy jest Twoj ,heh wkopuj rury jakąś śluzę i masz staw zasilony
 
Lucas
Robert ta górka z lasem jest dosyć spora (drzewa nie będziemy musieli kupować D ) i pod lasem się nie przekopie, a jak strumyk płynie to taki wąwóz jest jakby.
 
Marek Bukowski
Na podwórku to se łódkę i mercedesa postawisz ,a staw na działce będzie .W gminie to bym się chyba osobiście w ciemno na razie nie pytał ,a spróbował zadzwonić do kilu gmin i może coś powiedzą .Jak bez zasilania ma być to wodę trzeba sprawdzić gdzie jest i jaka gleba pod spodem,bo nie jeden dołka kawałek wykopał i wody mało .U mnie jest zasilanie z przefiltrowanej wody z studzienki drenarskiej i trochę wybija z dna stawu ,jak jest woda w ziemi to kiedy chcę [jesień i wiosna przeważnie] dopuszczam na full burtę .
 
Mateusz Wisniewski
Marku Bukowski odbierz Pw sorrki za off topa G
 
JanuszKR
Koledzy po nowelizacji PB w 2015r. powierzchnia oczka na zgłoszenie wzrosła do 50m2.
Ponadto jeżeli oczko/staw jest na działce niezabudowanej czyli wydzielonej w EG od tej na której będzie dom, to wtedy należy uzyskać PNB.
 
Robert
Janusz a możesz bez skrótów bo ja to mało kumaty jestem G
 
JanuszKR
Robert napisał(aM

Janusz a możesz bez skrótów bo ja to mało kumaty jestem G


Bardzo proszę U

PB - Prawo Budowlane
EG - Ewidencja gruntów
PNB - Pozwolenie na budowę
 
Daniel Gula
Faktycznie od zeszłego roku jest możliwość budowy oczka do 50m2 .
Przerabiałem to osobiście bo robiłem takiej wielkości.Wystarczy zaznaczyć zarys na mapie za 15 zł . Ja miałem jeszcze dodatkowo przekroje poprzeczne z zaznaczonymi głębokościami , oraz opis na jakim materiale będzie zrobione .

Link do mojego http://sumowapasj...ead_id=920
 
https://www.facebook.com/agroplantstalowawola/
Marcin Skawinski
Oczko wodne od 2015 , bez żadnych pozwoleń możesz wykopać do 36 m2.Musisz tylko zgłosić w starostwie. Powyżej to już się robi trudniej ale to w zależności od wielu już czynników.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
9,404,586 unikalne wizyty