Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
robix
Sam miałem rok temu stłuczkę z małym jelonkiem , niestety nie przeżył , auto uszkodzone - maska ,lampa zderzak delikatnie ok 1000zł .Nie było znaku ale że był to 1 maja długi weekend dałem spokój z odszkodowaniem .Kolega przyleciał z Norwegii i jechaliśmy razem na ryby na zalew Cieszanowice k.Piotrkowa ,niestety pech .Miałem w aucie taśmę pakową pokleiłem zderzak i światło i pojechaliśmy na ryby ale z troche popsutym humorem.
Jest masa dzików , saren , łosi , trzeba naprawdę uważać potrafią w ostatniej chwili wyskoczyć zza drzew lub z przydrożnego rowu .

Tutuaj wyłowiony z sieci filmik i skutki takiego spotkania.

http://moto.onet.pl/nadrogach/a-dlaczego-kolega-nie-dostal-mandatu-tylko-pouczenie/jlknp6
 
Mariusz Kulinski
Mam zamontowane gwizdki ultradźwiękowe-jedni piszą ,że nie działają ,inni że tak.Dojeżdżam do pracy przez tereny leśne gdzie zwierzyny jest sporo.Z moich obserwacji wynika ,że jednak działają.Sarny i jelenie reagują ,zazwyczaj stają i patrzą w stronę samochodu ,jak hamuję i prędkość auta mocno spadnie zaczynają się ruszać.Wyjątkiem są dziki,na nie nie ma bata,robią co chcą.Nie wiem ,czy jest coś skutecznego na te bestie&chyba tylko dwururka.
 
Marek Bukowski
Zajęcy kilka trafiłem .w tym roku w okolicach Sadownego nad ranem hamowałem awaryjnie przed łosiem .Dzików wszędzie na drogach pełno a najwięcej w okresie jak chłopy kukurydzę koszą .Ten śmierdzący środek na dziki drogowcy mogliby do każdego słupka drogowego zainstalować to by może coś pomogło ,ale z drugiej strony każdy by miał do tego łatwy dostęp i pewnie w samochodzie by zalatywało
.^
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 29.01.2016 13:55
 
SYMBIOZA
Ja właśnie pod koniec roku trafiłem dzika....i...koszty naprawy auta przyhamowały mnie z zakupem pontonuŁ

I to zdarzyło się wieczorem, deszczowo, ciemnawo ,po obu stronach szosy pola...wybiegł nagle wprost pod samochód - poszedł zderzak, lampa i pogięty błotnik...a twardy dzikus spier....iłG

Teraz przejeżdżając tamtędy zawsze zwalniam i podstawa JADĘ NA ŚWIATŁACH MIJANIA bo jak wyjdzie to nie oślepię i może ucieknie...

ps.jeżdżę prawie tylko po terenach leśnych....a...dzika trafiłem wśród pól...
 
robix
Tym smierdzielem to można oczywięcie auto wypsikać żeby w połowie drogi zawracały&
Jak jadę w nocy to patrzę na pobocza i jak widzę parę świecących oczu to zwalniam , chociaż to je zdradza w ciemności bo reszta to kompletny kamuflaż .Niestety metoda nie działa o świcie i zmierzchu kiedy to są najbardziej aktywne i przeszukuja teren w poszukiwaniu pożywienia.
Najlepiej więc jechac powoli żeby mieć czas na reakcję.
 
robix
Sarny podchodzą także pod domy .Wracałem z imprezy nad ranem i wybiegła z bramy domu ,dobrze że jechałem wolno .
 
Mariusz Kulinski
Problem w tym ,że dzikom oczy się nie świecą i do tego mają takie ubarwienie ,że naprawdę trudno je wcześnie dostrzec.
 
Robert Kuczma
No tak. Jadąc przez las można uważać, zwolnić, mieć się na baczności. Jedyny zwierzak którego potrąciłem (zabiłem) był zającem. Przy lekko 140 km/h, gdzie po obu stronach drogi tylko pola i łąki i nagle ...
Niesamowity huk. Do wymiany cały przód łącznie z chłodnicą.
Nie wszystko do się przewidzieć.
 
robix
Nie chce aż się wierzyć że nawet nieduże zwierzę robi takie szkody przy zderzeniu .U mnie mały jelonek ,wyskoczył nagle z rowu .Nie było nawet szansy na reakcje ,jechałem ok 70 .Wgnieciona maska ,uszkodzony gril ,pęknięty zderzak , rozwalone światło i kierunek ,pękniety zbiornik spryskiwaczy .Jak walnąłem to myslałem że chłodnica poszła bo zaczęła cieknąć woda ale był to płyn spryskiwaczy .
Przy doroslym jeleniu ,dziku czy łosiu auto często nadaje się na złom .
Co daje ten znak przed lasem jak nie ma szansy żeby uniknąć zderzenia pewnie tylko tyle że nie ma tłumaczenia dla kierowcy .
 
Marek Bukowski
Samochód to jeszcze bezpieczniejszy ale motocyklista po spotkaniu z zwierzem to już kaplica czasami .Myśliwi powinni płacić za wszystkie szkody na zdrowiu i za auta ,albo niech ogrodzą se te swoje zwierzaki .
 
robix
Dokladnie . Lasy powinny byc odgrodzone siatką od strony drogi i zrobione przejscia dla zwierzyny .
Patrząc na to z drugiej strony to temat jest cięzki do ogarnięcia bo zwierzęta biegają gdzie chcą i nie da się ich kontrolować .
Szkoda że giną i szkoda ludzi którzy tracą pieniądze a najgorsze zdrowie w wypadkach.
 
Marek Bukowski
Wiedzą ile mniej więcej mają zwierza to kolczykować i oc płacić od każdego .Na A2 za Poznaniem raz widziałem jak dzika drogowcy ganiali po drodze ,niby ogrodzone a te małpy wraz przełażą .
 
Jacek Bartnik
Marek Bukowski napisał(aM

Wiedzą ile mniej więcej mają zwierza to kolczykować i oc płacić od każdego .Na A2 za Poznaniem raz widziałem jak dzika drogowcy ganiali po drodze ,niby ogrodzone a te małpy wraz przełażą .


A po A4 dziki śmigają jak u siebie i co chwila jakiś wypadek.
 
Radek Uscinski
Robix Ty chyba mylisz sarnę z jeleniem D
 
Lucas
Ja w tym roku strzeliłem 3 letniego jelonka, całe szczęście jechałem Fronterą to odbił się od kangura tylko. Naprawa wyniosła 6 zł bo żarówka w halogenie tylko do wymiany. Jak bym jechał drugim autem to czuje, że i maska by była pogięta, nie było szans żeby zahamować. Dwa telefony i jeszcze ją sprzedałem za 5 dych &
 
Lukasz Karasiewicz
Jadąc do Mańka na ostatni zlot sarna prawie uderzyła mnie w drzwi o zającach nawet nie wspomnę. Zostawię małą ściągawkę.
https://www.faceb...mp;theater
Uwolnij pasję
 
robix
Radek nie jestem mysliwym ale sarna to wiem jak wygląda ,sporo jest w lasach kolo Sulejowa .Jelen wiadomo duże poroże ,mały jelonek czyli tzw sorek to właśnie z nim miałem stłuczkę. Łosia koło mnie praktycznie nie ma no i ciezko go pomylić . A po czym to wywnioskowałeś?
 
Marek Bukowski
Foto z kilka dni wstecz jak jeszcze śnieg był ,chciałem zapolować [aparatemU] teraz już ciężko śniegu brak . Z

sumowapasja.pl/images/imagehost/3c799f5fddf3d354e9a1f8679a5337f5_resized.jpg
 
Marek Bukowski
Lukasz Karasiewicz napisał(aM

Jadąc do Mańka na ostatni zlot sarna prawie uderzyła mnie w drzwi o zającach nawet nie wspomnę. Zostawię małą ściągawkę.
https://www.faceb...mp;theater


Łukasz uśmiałem się wczoraj z Twojego postu I ,bo ja to zrozumiałem że te zające to waliły wam po drzwiach co 100 metrów tyle ich było . T
 
Lukasz Karasiewicz
Masz rację Marku dziwnie to napisałemH
Uwolnij pasję
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,643,647 unikalne wizyty