Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
nodan
Pora odświeżyć temat. Stoję przed zakupem aku do dziobówki(praktycznie tylko do dryfu i późną jesienią na jeziorka. oraz echosondy, pompy zenzowej itp. Narazie chcę jeden duży 120-140ah. Doładowywany będzie ze spaliny, przy dużym spadku napięcia wiadomo do podpięcia pod dobrą ładowarkę.

Jestem totalnie zielony w temacie. Sporo osób odradza żelówki. Doradzcie co wybrać aby posłużyło trochę.
 
Lucas
Wiesz ja już dwa lata używam bannera 100 ah i w sumie działa spoko. Używam w takim samym układzie jak ty chcesz. Nie kupowałem żelowego bo cały czas jest ładowany ze spaliny no i cena 2x niższa.
 
Michal Wilk
Lucas dobrze mówi P nie ma sensu żelowego. Wystarczy jakaś tania 100. Silnik 55 na maks obrotach zużywa jakieś 54 ampery na godzinę, co ciekawsze na 4 biegu zużywa 26 amperów na godzinę. Przynajmniej tak mi się pamięta, bo sprawdzałem te informację 2 lata temu jak szukałem silnika dla siebie. Więc na takiej setce trochę popływasz...

Ja na swoim aku (200Ah Exide Sonnenschein) na 3 biegu (minn kota 55lbs) trolowałem na jeziorze ponad 6 godzin i zużyłem aku gdzieś do połowy P Ponton 320 plus minus 70kg
 
mpruszek
kup sobie jakiegoś AGM

Zalety technologii AGM - cytuje :

-Najlepsza zdolność przyjmowania ładunku,

-4-krotnie dłuższa żywotność w pracy cyklicznej,

-Optymalizacja pod kątem niepełnych doładowań,

-Idealna do dużych samochodów, SUV-ów, vanów, pojazdów z systemem Start-Stop oraz pojazdów wyposażonych w wiele odbiorników prądu

-Najwyższej klasy zabezpieczenia (szczelnie zamknięty - elektrolit uwięziony w macie szklanej)

Ja mam z firmy ZAP w wersji AGM i jestem z niego zadowolony.
 
nodan
No raczej napewno będzie to kwasiak. Niektóre widzę, że są w wersji marine lub trakcyjne dedykowane do pracy cyklicznej

jak na przykład ten:

http://e-battery.pl/akumulatory-midac/678-midac-energy-12v-140ah-ew140.html
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 09.01.2017 00:27
 
nodan
Dodatkowo, aby kontrolować stan naładowania będę chciał w łodce zamontować kontroler napięcia

choćby taki:

https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Selling-12V-24V-Car-Motorcycle-LED-DC-Digital-Display-Voltmeter-Waterproof-Meter/32434493891.html?spm=2114.13010208.99999999.272.O5Agz0
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 09.01.2017 00:25
 
Mariusz Kulinski
Midac Batteries z serii EnergyTrwałość:
- 300 cykli do głębokości rozładowania 75%
- 600 cykli do głębokości rozładowania 60%
Słabo ,zobacz te :
http://www.siap.pl/aku_spe_zas.php
Produkowane w Polsce w Gliwicach.Mam 6PT90 i śmiga aż miło M
Aku trakcyjne z dodatnią płytą pancerną jest najlepiej przystosowane do zasilania silników elektrycznych.
 
Marek Bukowski
nodan napisał(aM

Dodatkowo, aby kontrolować stan naładowania będę chciał w łodce zamontować kontroler napięcia

choćby taki:

https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Selling-12V-24V-Car-Motorcycle-LED-DC-Digital-Display-Voltmeter-Waterproof-Meter/32434493891.html?spm=2114.13010208.99999999.272.O5Agz0



Pomyśl ty może nad połączeniem silnika z echo , wszystkie parametry silnika włącznie z voltami miałbyś na jednym wyświetlaczu . Do docierania jak i użytkowania obrotościomierz też się przydaje . Suzuki 30 na filmie .

YouTube Video
 
nodan
Marek Bukowski napisał(aM

nodan napisał(aM

Dodatkowo, aby kontrolować stan naładowania będę chciał w łodce zamontować kontroler napięcia

choćby taki:

https://www.aliexpress.com/item/New-Hot-Selling-12V-24V-Car-Motorcycle-LED-DC-Digital-Display-Voltmeter-Waterproof-Meter/32434493891.html?spm=2114.13010208.99999999.272.O5Agz0



Pomyśl ty może nad połączeniem silnika z echo , wszystkie parametry silnika włącznie z voltami miałbyś na jednym wyświetlaczu . Do docierania jak i użytkowania obrotościomierz też się przydaje . Suzuki 30 na filmie .

YouTube Video


Fajny bajer ;)
 
Rafal Trajdos
Ja używam toyame NPCG130Ah i na biegu trolingowym 2 dni spokojnie pływam, użytkowałem raczej katowałem go cały sezon i nie widzę różnicy. cena 1300zl chyba ze masz kogoś kto Ci na fakturę weźmie to zawsze masz minus vat polecam i pozdrawiam.
sumowapasja.pl/images/imagehost/d9689a0a891e7f18c28895b5961b91ac.jpg
 
szymong
Ja używam bb battery 75ah żelowe cena około 900zl mam 6 sztuk i jestem bardzo zadowolony.
C&R!!!
 
Kedar
Ja śmigam na kwasowym Trojanie 150 od ok. myślę, ośmiu lat i wiadomo ,że to już nie jest to, co było na początku, ale tak jak wszyscy zgodnie podkreślają, są to rewelacyjne akumulatory. Przeżył masę rozładowań prawie do zera i dalej ma niezły ciąg. Często robię takie mini zasiadki, ala karpiowe i jednak jest on trochę za ciężki, szczególnie jak biorę ze sobą na szybko mały pontonik i jest kawałek do przeniesienia go. Rozmawiałem nie dawno z panem, z pewnego dużego internetowego sklepu względem zakupu, i przedstawiłem mu moje potrzeby. Polecił mi aku. firmy Nerbo, wykonany w technologii AGM, w tym przypadku NERBO NBC 12V/80Ah CYKLICZNY. Czy ktoś z kolegów ma jakieś zdanie na temat tego produktu.???
 
lukasz w
Jeżeli ktoś potrzebuje baterii żelowych nowych różne pojemności można pisać na priv. 1/3 ceny rynkowej.
 
szymong
lukasz w napisał(aM

Jeżeli ktoś potrzebuje baterii żelowych nowych różne pojemności można pisać na priv. 1/3 ceny rynkowej.


PolecamI
C&R!!!
 
Lemiux
Czy ogarnia ktoś akumulatory na tyle by mi powiedzieć jaka jest różnica między aku ZAP i Trojan, że różnica w cenie jest 1 000 zł ?

http://allegro.pl/akumulator-do-lodzi-102ah-trojan-gel-100ah-lubon-i6218237389.html

http://allegro.pl/akumulator-95-ah-zap-sznajder-agm-105-90-100-zel-i6732087522.html
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 02.03.2017 18:12
 
Mariusz Kulinski
ZAP to aku rozruchowe udające trakcyjne, a Trojan to pełna trakcja zrobiona tak jak trzeba,czyli z grubych płyt a to kosztuje.Różnica żywotności przy głębokim rozładowaniu kilkukrotna,nie wspominając o różnicy w czasie plywania.
 
maweric
Mariusz Kulinski napisał(aM

ZAP to aku rozruchowe udające trakcyjne, a Trojan to pełna trakcja zrobiona tak jak trzeba,czyli z grubych płyt a to kosztuje.Różnica żywotności przy głębokim rozładowaniu kilkukrotna,nie wspominając o różnicy w czasie plywania.


Wszystko się zgadza, ale ........, główna różnica Trojan aku żelowe , ZAP - AGM
Występują AGM ( również w tej kasie ), które nie są aku. rozruchowymi, a typowo trakcyjnymi.Trzy sezony używam Megaligth 100 ah ( kupiony też koło Grójca )nie jest to aku rozruchowy, spisuje się super, trzyma jak nowy faktem jest, że zawsze używam strażnika aku.
Co do Trojana używałem półtora sezonu padł na gwarancji , niestety nie uznano gwarancji ( złe użytkowanie, itd ), 900 zł w plecy. Koledze Trojan padł po 4 sezonach, jak dla mnie aku przereklamowane, płaci się za nazwę nie za jakość.
Jako zapas używam kwasiaka ZAP -marine 100ah 4 sezony i pewnie jeszcze kilka da radę, jeśli miałbym kupować kolejne, na pewno będzie to AGM za 500 zł + kwasiak 300 zł na zapas. Raczej wolę wymienić na nowe po 4-5 sezonach niż pakować ponad 1000 zł w jedną sztukę.
 
pontony.maweric.pl
Lucas
I ja słyszałem, że sporo ludzi narzeka na te trojany... Również używam kwasiaka.
 
Mariusz Kulinski
Pewnie Trojan jedzie już po marce i jak większość przeniósł produkcję.Sporo przeczytałem i rozmawiałem z siedzącymi w temacie napędów DC (serwisanci wózków,paleciaków ,szorowarek itp).Zdecydowana większość polecała akumulatory trakcyjne kwasowe z dodatnią płytą pancerną jako najlepsze i najżywotniejsze źródło zasilania silników DC.Zakupiłem taki i używam ,zobaczymy ile wytrzyma.Link do niego macie wyżej.Nie twierdzę ,że wszystkie aku typu MARINE to rozruchowe ,ale zdecydowana większość niestety tak ,dają trochę grubsze płyty i inną naklejkę.Inna sprawa to to ,że czasami trafi się na dobry egzemplarz i jak się dba to działa długo a czasami padnie po sezonie.Takie czasy.
 
lukasz w
Praktycznie wszystkie to kwasowe. Inaczej wykonane.
Edytowane przez lukasz w dnia 02.03.2017 23:15
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,635,613 unikalne wizyty