Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 6

· Użytkownicy:
1. Robert Kuczma

· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Robert
Opracowanie powstało na podstawie danych o 243 sumach złowionych w latach 1992 - 1999

http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/2273

Zmiany kolosalne w porównaniu z obecnymi spostrzeżeniami
 
jachu67
Fajny artykuł Robert znalazłeśI
Kocham statystyki ( one nie kłamią).
 
Robert
Tiaaa nie kłamią, ale tez nie są odzwierciedleniem rzeczywistościU Mi bardziej chodziło co wtedy było na topie a co teraz zwróć uwagę na przynęty metody ,z reszta ja czy ty znamy realia z tamtych lat ale młodzież ....
 
waldek42

Kocham statystyki ( one nie kłamią).

Same pierdoły nic nie warte.
Podobny ton wiarygodności danych to zestawienie zbiorcze połowów ryb za rok 2013 wydane w Informatorze Wędkarskim na rok 2016 w okręgu bydgoskim, uwaga:

złowiono 35 sumów o łącznej wadze 33,5 kgD

To nie jeden taki bezsensowny babol statystyczny..
 
Koz@k
cytuje "Najskuteczniejszą metodą łowienia sumów okazał się spining (41%). Za pomocą gruntówek złowiono 36%, a na żywcówki 19% sumów"
Statystyka dla tych co preferują spining dla przykładu podam Józka P on łowi 80% sumów tą metodą, drugi przykład Ja 99% sumów łowię na żywiec, statystyki nie są obiektywne jeśli są prowadzone w nieuporządkowany sposób, bez schematu i ścisłych ograniczeń. Moim zdaniem to takie bardzo luźne notatki wędkarza.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Arek Pawlak
To chyba było robione na podstawie zgloszonych ryb do gazety, więc jest to "jakaś" próbka... Jak dla mnie zbyt duży obszar, żeby z tych dwustu sumów w przestrzeni kilku lat wyciągnąć jakieś istotne wnioski.
Z drugiej strony ktoś wykonał jakąś pracę i chwała mu za to..
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Robert
JA i wszyscy moi znajomi w tamtych latach łowiliśmy stacjonarnie za przynętę mając rosówki i pijawki ,żywca nigdy nie stosowaliśmy a tych co lowili na woblery sumy można było policzyć na palcach jednej reki .Nie było sprzętu ,nie było kasy. Nie to co tera od to dla mnie różnica .
 
Arek Pawlak
No tak. Pokazuje to jakieś tendencje i tego nikt tu nie kwestionuje. Z tego też względu uznaliśmy artykuł za ciekawyU
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Piotrek86
Na tamte czasy (jak byłem dzieciakiem U ) tak się właśnie łowiło. O d tego czasu więcej niż wiele się zmieniło. W sumie najlepszym wyznacznikiem byłoby żeby na forum zrobić takie statystyki to wtedy można by wyciągnąć wnioski na obecną epokę U
 
Koz@k
nie ma możliwości zbudowania takiej bazy danych, notowałem ciśnienie pogodę i temperatury nawet stan wody i okazało się na koniec sezonu że w podobnych warunkach brały i nie brały a przyczyną nie brania były prawdopodobnie chemikalia spłukane z pól do rzek na wiosnę w podobnych warunkach jesienią były ryby na haku. Metoda teraz 98% vertykal 50/50 żywiec z rosówkami. Albo 5-8 ryb dziennie albo nic co mi się już zdażyło w tym sezonie 2 razy a łowię od połowy marca.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Piotrek86
Kozak, bo zmiennych jest mega dużo i zapewne wszystkich nie znamy. Ale jako wytyczne, że warunki są dobre i powinno się coś dziać jak najbardziej zbudowanie bazy jest możliwe - oczywiście mówię tu o ludziach którzy bywają nad wodą naprawdę często.

Oczywiście od każdej reguły są odstępstwa a wędkowanie to nie system zero jedynkowy dlatego mówię że instrukcji która zawsze będzie działa nie ma ale można wskazać wytyczne U

Jeżeli się mylę popraw mnie.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,643,121 unikalne wizyty