Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Donaldgoard


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
wlodek
Witam. Mam pytanie czy ktoś moze powiedzieć coś na temat tego echa i jak sprawuje się albo może sprawować na Odrze w poszukiwaniu wąsatego ?
 
Robert
Nie mam jeszcze tego echa ale nosze sie za nim po ebayu i teoretycznie wiem ze się nada jak cholera .Ogólnie SI to to co nam jest najbardziej potrzebne potem to gps i wielkosc ekranu
A z praktycznego punktu widzenia niech wypowie sie ktoś kto je ma.
 
Michal Wilk
Witam, może trochę pomogę ma ją znajomy i bardzo sobie chwali... używa ją do karpiowania, nanoszenie punktów, obserwacja dna ładnie kreśli czy twarde czy miękkie. Co do Si akurat nie mój gust... ja pracuję na humi 997c SI Combo i bardziej mi się podoba... Ale w tej cenie to naprawdę dobre echo... gdybym miał do wyboru w tej cenie helixa czy striker sv od garmina to bez wahania helix...
 
Robert Pytka
Ja pływam na 998 i jestem zadowolony . Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań . Echo ryb za Ciebie nie złapie , generalnie na rzece za jej pomocą znajdziesz odpowiednie miejscówki i przy odrobinie szczęścia zobaczysz suma . To nie jest tak że one leżą na dnie i czekają na Ciebie . Mi zależało na SI bo bez porównania lepsze od Lowranca .
 
Lucas
Robert a jak u Ciebie z łowieniem na rzece. Jak te kąty wiązki? Widzisz siebie bez problemu? W helixie kolega miał z tym problem. O ile na zaporowce jest w większości ok to na rzece w ogóle się nie widział na echu...
 
Robert Pytka
Nauka obsługi potrwa pewnie jeszcze następny sezon . Generalnie jestem zadowolony . Wszystko jest widoczne i to dokładnie . Mi najbardziej zależało na bocznym który bije na łeb HDS który miałem . Nie ma znaczenia czy woda stojąca czy rzeka jeżeli chodzi o odczyt . Jedyny minus rzeki to że wszystko dzieje się szybciej i ważne jest ustabilizowanie łodzi bo jak kręci łódką to SI można wyłączyć . Rzeka jest bardziej wymagająca technicznie i tyle .
 
Lucas
To wiem, też łowię na szybkiej rzece M
 
Strzala
Mam helixa 7si i polecam. Co prawda to echo zapasowe i bardziej używam je na karpiki to wielkiej różnicy od np. 999si nie ma? O zaletach nie będę pisał to te echo to zaleta tylko o wadach. Pierwsza to brak klapki na ekran. Można dokupić neoprenowy ochraniacz ale przez niego czasami niechcący się włączy (jak ktoś ma w coverku - acha, mieści się w standardowym coverze). Gps trochę długo się loguje i dokładność ma mniejszą jak stara 798 czy 998 itp. Może to przez większą obudowę. Reszta to samo co 798 czy 998 tyle że ekran pośredniej wielkości.
Acha, wszystko widać czy rzeka szybka czy wolna. Echo nie ma ograniczeń w tej dziedzinie. Najczęstszym ograniczeniem i zarazem największym jest operator. Wiedzy się nie kupi razem ze sprzętem ale samo narzędzie bardzo dobre. Jak co to zapraszam na kurs obsługi...
Odra tak jak i inne rzeki jest subtelna ale wyśledzić można każdy zakamarek oczywiście nakładem czasu. Ja tam sumaki widzę zawsze choć najwięcej łowię jak ich nie widzę. Nadal twierdzę, że echo przede wszystkim jest do szukania miejsc bo ryby i tak w miejscu nie stoją. Pa
 
roberto7
Łukasz .Co znaczy widzieć się na echu bo nie łapię ? Chodzi o umiejętności ustawienia echa czy jak? Czasem suma bez echa widać jak ja dziś widziałem .Pojechałem z dzieckiem na uklejki jak wyszedl ze zwaliska w 6m rynnie pod przykosę to wątpliwości nie było co za ryba uderzyła w drobnicę .Co z tego jak na spining jest tam bezkarny a i wątpię aby go jakąkolwiek metodą stamtąd wyjąć .
 
Rafal Trajdos
Widzieć się na echu.... czy pod przetwornikiem widać twoja przynętę. Priorytet przy verticalu...!
 
roberto7
No to już jasne . Dziwię się tylko że w takich sprzętach jest to poddawane w wątpliwość .Pamiętam jak kiedyś zabrałem najprostszą echosondę na lód i na 6 m doskonale widziałem mormyszkę ,tak więc tym bardziej większe przynęty .Chyba że stożek nie łapie .
 
roberto7
Tak zastanawiam się i coraz mniej się można dowiedzieć z opisów producentów . Każdy producent inne normy stosuje i tak np Garmin milczy w sprawie stożków klasycznego widoku w echosondach sv , Lowrance też podaje tylko częstotliwość a nie fizycznie kąty ,Humminbird w ogóle stosuje inną normę -10 db a nie -3 db i do tego dochodzi żonglowanie określaniem mocy przetwornika co w połączeniu z normami spadku mocy sygnału tworzy niejasną sytuację .
 
schneider
Kupiłem w USA używany Humminbird Helix 7 SI GPS Combo. Co ja będę musiał teraz zrobić poza montażem. Czy i jak zmienić software. Czy to jest w ogóle konieczne, czy można go obsługiwać w stopach i po angielsku ?
Chcę łowić z motorówki na Odrze, ale poza tym jestem zielony.
 
j-23
Witam kolegów i mam pytanie ,miał ktoś z Was w ręku może lub widział jak pracuje HUMMINBIRD HELIX 7 CHIRP SI GPS G2.
 
j-23
Jak by kogoś interesowało to Helix7 tworzy mapę dna na bieżąco bez obróbki na kompie


 
Michal Sip
Ja mam Helixa 7 G2 z tym , że DI. A co chcesz się dowiedzieć?
 
j-23
Witam,nie mogę dobrać ustawień żeby pokazywała łuki ryb a nie piktogramy.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
18,475,717 unikalne wizyty