Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Są dostępne natleniacze 12-voltowe ,220v na pontonie to i zbyt bezpiecznie nie jest .
 
Koz@k
Owszem są tylko czy działają? obecnie używam natleniacza do oczka wodnego z płynną regulacją przepływu powietrza, nie mam dławika na rurce tylko zwalniam pompkę przez co mniej wibruje a przetwornica jest z bezpiecznikiem kupiłem ją w sklepie z akcesoriami do kamperów. Może istnieje jakieś ryzyko i dla zwiększenia bezpieczeństwa warto jest mieć taką pompkę na baterię ale te które ja kupiłem nie nadawały się do niczego i po 4 godzinach w upale ryby były śnięte a wymienianie wody co pół godziny zajmuje czas który wolę poświęcić na wędkowanie.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Marek Bukowski
Jak nie działa jak działa U ,żywiec ma warunki jak w jacuzzi(12V). Płynna regulacja do ogarnięcia ale w De widziałem pompy mniejszej wydajności .Ryzyko porażenia przy 220v jest i to spore zwłaszcza że pontony to chlapacze wody no i podłoga aluminiowa ,wystarczy ino podlać . Nie każda przetwornica też nadaje się do zasilania silnika elektrycznego ,mimo że silnik chodzi niby równo .

Test natleniacza 12volt beka 80L.U

YouTube Video


podaj proszę prawidłowy link bo ten nie działa!!!
Edytowane przez Koz@k dnia 20.09.2016 00:11
 
Koz@k
ja nikogo nie namawiam do stosowania zasilania 230 V na pontonie to mój punkt widzenia jak się obawiasz porażenia prądem to możesz stosować inne zasilanie skoro ci wystarcza mam 2 takie pompki na baterię i akumulator dam ci je nawet gratis skoro działają zgodnie z Twoimi oczekiwaniami moich wymagań nie spełniają i tyle.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Marek Bukowski
Po co stosować 220v jak tą samą wydajność mają pompy 12 v to ja nie rozumiem .G
 
Mariusz Kulinski
Już widzę minę panów z PSR jak zobaczą urządzenie na 230V na pontonie H
 
Marek Bukowski
Działa ten film czy nie bo u mnie na trzech pc chodzi ale tez nie wszystkie filmy z forum u mnie znowu się wyświetlają .?
 
Koz@k
mnie nie działa
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Semi
A mi owszem, jak najbardziej działa i powiem szczerze że chyba lepszego natlenienia to nie trzeba, aż się woda gotuje.I
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Mariusz Kulinski
U mnie działa niezły gejzer z tej pompki I
 
Marek Bukowski
Wydajność 3600l/h lub 60 l/minutę nawet za mocna bo ryby mają trudności z pływaniem U .Jak zanurzę przewód tylko 20 cm pod lustro jest ok ,można jechać i tysiąc w trasę i dojadą zdrowe i żywe . Na ponton lub łódkę wystarczy pompa 12v wydajności 20l/minutę albo i mniejsza.
 
Koz@k
niestety mnie nie działa bo nie używam Windowsa ale nie ma to zupełnie znaczenia bo każdy ma do wyboru co dla niego dobre, bezpieczne czy przyjemne, przed obecnym natleniaczem miałem taki 22 l/m i mnie nie wystarczał bo po 400 km z 6 kleni po 50 cm i 3 dużych leszczy 60 cm połowa była śnięta a przed wyjazdem dorzuciłem do beczki jeszcze 4 l lodu. Dla zainteresowanych wyjaśniam że artykuł nie jest poradnikiem i przewodnikiem a tylko opowiadaniem i taką mają formę wszystkie moje teksty, może ma ktoś inne doświadczenia i je opisze choćby na forum, podzieli się z innymi swoimi modyfikacja i pomysłami!!! Pewnie wielu chętnie się z nimi zapozna i zapyta: A dlaczego właśnie tak a nie inaczej? piszcie koledzy ja chętnie poczytam!!!
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Lucas
Kozak spokojnie, najważniejsze, że jednemu i drugiemu ryby żyją I Pamiętajmy, że we Francji jest też cieplej jak u nas, oraz to, że można jechać 1000 km ale nie znaczy, że ryby dowieziemy bo nieraz z natleniaczem padają.

Marek, jeśli możesz to napisz co to za natleniacz bo bym może zakupił. Filmik mi chodzi, a woda wygląda jakby się gotowała I
 
Marek Bukowski
http://allegro.pl/pompa-napowietrzajaca-hailea-aco-003-3600l-h-dc12v-i6460907052.html
To zwykła pompa tylko na 12 v najmniejszy model ,karp i karaś przy trzydziestu 14 godzin żywy zajechał i wrócił .Przetestowane jak zajechałem na miejsce i mi się łowić odechciało ,klimatyzacja też trochę pomaga .
Wodę leje tylko z swojej studni na miejskiej kranówie nie jest dobrze .
 
Jan Brzozowski
Kranówka jest zaprawiona chemią, co z pewnością rybom nie służy.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Marek Bukowski
Lucas napisał(aM

Kozak spokojnie, najważniejsze, że jednemu i drugiemu ryby żyją I Pamiętajmy, że we Francji jest też cieplej jak u nas, oraz to, że można jechać 1000 km ale nie znaczy, że ryby dowieziemy bo nieraz z natleniaczem padają.

Marek, jeśli możesz to napisz co to za natleniacz bo bym może zakupił. Filmik mi chodzi, a woda wygląda jakby się gotowała I


https://pl.aliexpress.com/item/Resun-MPQ-902-DC-Air
-Compressor-38L-MIN-0-06MPA-18W-12V-oxygen-Air-Pump-Aquarium
/32695892571.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602
_2_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_10059_
10058_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053
_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=899137e2-ff7d-44f4-b59c-f2fc12859f91

Pod tym linkiem jest trochę mniejsza co by nie bomblowała za mocno.X
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 21.09.2016 19:54
 
Piotrek86
Małe tsunami w beczce U A powiedzcie jeszcze pls w czym przewozicie żywce na łowisko - beczka 20l wiadro?
 
SYMBIOZA
Czy taki kompresor jak podałeś 38l/min to będzie lepszy do zbiornika 1000l czy beczki 100l...?
 
Marek Bukowski
Piotrek 86 ja wożę w beczce 70litrowej ,trzeba pamiętać żeby przypiąć pasami do podłogi bo raz na światłach już beczka prawie leżała .U

Symbioza do 1000litrowej to chyba trzeba ok60l minutę ,no ale nie wiem jak działa ta 38l/min.Do małej beczki ta moja za duża .W montowanych na łodziach Livewell 60 litrów są pompy ok 20l/m.
 
Slawomir Tabor
Miałem podobny napowietrzacz
https://topfish.pl/product-pol-100007152-Konger-Napowietrzacz-do-Zywcow-Lux.htm

Padł po kilku godzinach pracy i raz na Zegrze ryby zawiozłem . Teraz ustawiam na reduktorze ciśnienie z kompresora bąbelki lecą jakie chce i od kwietnia karasie 10 szt pływają w beczce 60 l . Kompresor włączy się co kilka godzin na 30 s mam z głowy .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,645,311 unikalne wizyty