Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Co kupić do łowienia z dystansu 60-100 metrów w długości 2.6-2.8 m.G Fishing2
 
Swistak
Mam podobny dylemat,... skompletowałem jeden pancerny zestaw na łódkę, ale do łowienia przy burcie (kij 1,80), czasem trzeba ryby poszukać, i tu zaczynają się schody, spudłowałem trzy fajne brania, nie zaciąłem, nie wiem czy żywiec wypuszczony kilkadziesiąt metrów za burtę , wymaga dłuższego kija, czy się pospieszyłem, pudło jest pudło,... mam pomysł na sumową odległościówkę, ale sugestie mile widziane, bo cały czas się uczę,... kij Ron Thompson Tyran Catfish 265, 100-250G, plus DAM MADCAT
QUICK COMBAT 7000 FD do zestawu spławikowego, z ~półkilowym żywcem będzie działać?G
 
Marek Bukowski
Świstaku z tego co ja zrozumiem to próbowałeś zaciąć suma z większej odległości krótkim kijem H ,więc przytoczę cytat który mi się podoba, był ostatnio na forum. U

Proponuje połapać kiełbie w jakim strumyczku/ pouczające obserwacje można poczynić/ , karaski i linki na jakim bagienku a na deser, po zgłębieniu tajników połowu leszczy, kleni i brzan brać się na polowanie na zaginione jednostki Ubootwaffe .
 
Swistak
Tak właśnie było jak kolego piszesz, próbowałem zaciąć suma krótką "pałą" z jakichś 50-60metrów, jeśli już wiem że to tu był błąd,pytanie postawię trochę inne jaka długość kija wystarczy do skutecznego zacięcia, a jeszcze nie będzie kłopotliwa przy podbieraniuG
 
Lucas
Wesz co ja łowie od 2 lat kijami po 3 m, z brzegu, z łodzi, nie ma problemów. Trochę trzeba tylko uważać żeby kija nie złamać przy podbieraniu. Generalnie kije po 280 cm są często dedykowane do łowienia stacjonarnie z Łodzi ale mi jakoś pasują patyki po 3 m. Jadę na ryby zawsze biorę podpórki, jak chce to staje z łodzi, a jak jest miejsce z brzegu to na brzegu.
 
Swistak
Dzięki za konkretną odpowiedź, nie sposób kupić, i przetestować każdy kij, i nie w tym rzecz by mieć ich pół garażu, a przed wyjazdem zastanawiać się który wybrać, żeby do butów i torebki pasował& Bliższe mi jest te 280cm, z uwagi na niski wzrost=krótsze ręce. Miałem już "przygodę życia" , holując niewielkiego na szczęście suma(120cm) karpiówką 3,90, pół wędki w wodzie za burtą, a do ryby, za drugą burtą,nie mogłem dosięgnąćH
 
Lucas
Ja też wysoki nie jestem bo mam 175 cm i dwumetrowce sam wyciągnąłem na łódź z 3 m kijem. Tylko na koniec trzeba luzować trochę hamulec żeby przy łapaniu za przypon kija nie złamać.
 
szpieg
3m to optymalny kij, używam Shimano vegance catfish i nie czuć wcale, że jest za długi.
 
tomek sztanka
Krótkim kijem nie zatniesz na dużego żywca z dalszej odległości, bo luzu nie wybierzesz nawet na pletce. Ukujesz i nic. Kiedyś pisałem o tym jak blachę się trzyma w zębach i przy zacięciu spinnerem nawet nie poczujesz ruchu blachy. Dlatego dłuższe kije dają większe szanse. Pamiętaj, że za spławikiem też jest trochę luzu. Mając 3 metrowy kij zobacz ile wybierzesz a ile z takiego malucha. Na krótki kij jeszcze z gruntu na rosóweczkę jak za dawnych lat to TAK. Dłuższy lepszy a jak jeden złamiesz to kupisz drugi i się nauczysz podbierać długim...UI
 
Jacek Gebala
tomek sztanka napisał(aM

Krótkim kijem nie zatniesz na dużego żywca z dalszej odległości, bo luzu nie wybierzesz nawet na pletce. Ukujesz i nic. Kiedyś pisałem o tym jak blachę się trzyma w zębach i przy zacięciu spinnerem nawet nie poczujesz ruchu blachy. Dlatego dłuższe kije dają większe szanse. Pamiętaj, że za spławikiem też jest trochę luzu. Mając 3 metrowy kij zobacz ile wybierzesz a ile z takiego malucha. Na krótki kij jeszcze z gruntu na rosóweczkę jak za dawnych lat to TAK. Dłuższy lepszy a jak jeden złamiesz to kupisz drugi i się nauczysz podbierać długim...UI


A Tomek jak zwykle krótko i dosadnie M

Trzy metry to na początek dobry kompromis i na łódź i na stacjonarkę, tyle tylko że przy odpowiedniej mocy będzie sztywny. Sam używam w obu przypadkach kije powyżej trzech metrów.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Swistak
Bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi, rybom poświęciłem ćwierć wieku, sumowi dopiero trzeci sezon, cały czas się uczę i jestem cierpliwy,również w stosunku do tych którzy zapomnieli już jak sami zaczynali,... mam czas, i nie mam parcia na wynik, ale chcę być skuteczny, jeśli już wszystko zrobiłem dobrze na tyle, że doczekałem się brania to chciałbym je skwitować SKUTECZNYM zacięciem, dlatego pytam o rzeczy których nie wiem, nawet jeśli dla WAS są to rzeczy oczywiste,gdybym wiedział, to bym nie pytałU
 
roberto7
Na gruntowym łowieniu się za bardzo nie znam ale w spiningu wędka ma znaczenie w zacięciu . Jak łowię na 30 gr kij to szczupaki czy sandacza zacinam 1 na 4 brania ,jak zmienię na pałę sztywną jak kij od szczotki to gdy nie spóżnię prawie wszystko jest zacięte .
 
Marek Bukowski
Świstak ja wybrałem 2.8 z tym że lubię ostatnio łowić blisko 25-45m , dłuższy zawsze pewniejszy ino niewygodny przy burcie , ale jak na łódce da się stabilnie stanąć wysoko to i krótszy się sprawdzi .

sumowapasja.pl/images/imagehost/be5a3ff604a217d6e0e60e8c8c80f1a8_resized.jpg
 
Swistak
Ładnie się prezentujeI ,napisz kolego coś więcej o nim. Ja się jeszcze nie zdecydowałem, do lipca się wyrobięU
 
Marek Bukowski
Od czerwca następny sezon się zaczyna , ale jak Chcesz to se siedź do lipca .U Kij prawie jedno-skład ,ładniej pracuje od tych dwuczęściowych . Z multikiem i plecionką waży ok 1080gram .
 
Swistak
Ostatnia wątpliwość jaka mi się nasunęła, jaki ciężar wyrzutowy? 200?,300?, 500?, a może 1000gr? Żywca nie zarzucam, tylko puszczam z prądem, opcjonalnie wiatrem, lub wykorzystując jego napęd własny. G A ten Twój nabytek to jakiś custom, czy seryjna produkcja?
 
Marek Bukowski
Bc wild cat'z 285cm , przy takim łowieniu bez zrywki to pewniejszy byłby kij 3,6 no i żywiec posłuszny ,tresowany .X

sumowapasja.pl/images/imagehost/63374b7618feff86e73a320d3e139425_resized.jpg
 
Lemiux
Nie wiem co wy macie do kijków 285 ;P Mam cztery takie kije, o cw 500. Łowię na jeziorach na odległościach przekraczających 250 metrów, a i nawet na rzece często miewam tyle wywiezione. Łapię i z brzegu i z łodzi, nie zauważyłem jakiejkolwiek trudności z holem/zacinaniem/ściąganiem zestawu. 285 jest niezastąpione podczas holu/podbierania w pojedynkę, już nie mówię o operowaniu przy burcie. Siedząc przy chaszczach, krótszy kij robi różnicę U Długość transportowa in +, czego niestety nie można powiedzieć o Wild Catz. Jeśli ktoś twierdzi że czegoś nie da się zrobić kijem 285 proponuję zacząć od uklejek... jak to powiedział jeden mądry forumowy kolega U
 
Lucas
Przy 250 m masz całą plecionkę nad wodą przy kiju 280 cm?
 
Lemiux
Lucas napisał(aM

Przy 250 m masz całą plecionkę nad wodą przy kiju 280 cm?

Mam kije 285 U Na rzece całość wisi po krzakach, na jeziorze zwykle łowię na wysokim brzegu (około 2 m powyżej lustra) i na wodzie leży max 5 metrów plecionki. Same podpórki dają mi +30cm do długości kija w zwodzie U Zwróć uwagę że w kontekście ilości plecionki na wodzie, dodatkowe 45 cm kija robi niewielką różnicę. Porównanie mam takie że łowię z gośćmi którzy preferują 330, poza wcześniej wymienionymi, innych różnic nie zauważyłem. karpiówki też mam 3 metrówki i do póki nie będę chciał łowić z rzutu, nie zamienię na dłuższe.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,473,218 unikalne wizyty