Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: Robertfug


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Statki używane do połowu ryb bez napędu mechanicznego o iloczynie długości i szerokości nieprzekraczającym 20m2 lub o napędzie mechanicznym o mocy do 20kW podlegają obowiązkowi rejestracji w starostwie zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 1999 r. Nr 66 poz. 750 z późn. zm.)
Wpis do rejestru następuje na podstawie pisemnego wniosku złożonego przez armatora nie później niż w terminie 30 dni od dnia wybudowania lub nabycia statku w kraju albo przybycia statku do kraju, jeśli statek został zakupiony za granicą.

REJESTRACJA SPRZĘTU PŁYWAJĄCEGO SŁUŻĄCEGO DO POŁOWU RYB

PODSTAWA PRAWNA:

1. Art. 20 ust 2 i 3 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o rybactwie śródlądowym (jednolity tekst: Dz. U. z 2009 r. Nr 189, poz. 1471 z późniejszymi zmianami).

2. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 roku w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz. U. z 2003 r. Nr 17, poz. 160).

WYMAGANE DOKUMENTY

Wniosek zawierający następujące dane:
· imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, Nr dowodu osobistego, PESEL posiadacza sprzętu,
· dane techniczne sprzętu pływającego umożliwiające jego identyfikację, a w szczególności jego rodzaj, szerokość i długość.

WYSOKOŚĆ OPŁAT:

Opłatę skarbowa za wydanie zaświadczenia o rejestracji sprzętu pływającego w wysokości 17 zł (zgodnie z częścią II, pkt 21, kol. 3 załacznika do ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej /Dz. U. z 2006 r. Nr 225, poz. 1635/)

JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we właściwym dla wędkarza powiecie.

TERMIN ODPOWIEDZI:

Wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.

TRYB ODWOŁAWCZY:

Nie przysługuje.

UWAGI:

Rejestracji sprzętu pływającego dokonuje starosta właściwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby posiadacza tego sprzętu.
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
pepe79
Sławku, dodałbym jeszcze, że nadany przez urząd (starostwo) numer powinien być umieszczony na zewnętrznych płaszczyznach obu burt. Łodzie przeznaczone do wędkarstwa muszą posiadać oznakowania na obu burtach. Litery i cyfry o wysokości 10 cm i 1 cm grubości.
 
Robert
A czy można użyć tych samych numerów do innego pontonu
Poprzedni mój ponton poszedł na śmieci.
 
Jan Brzozowski
Jeśli jest podobnych rozmiarów co poprzedni, to tak.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Marek Bukowski
A czy w starostwie zarejestruję łódkę wyposażoną w silnik pow 20 kw ? Przy rejestracji łódki 3.6 nikt się nie pytał o silnik zarejestrowałem jako wędkarską . G
 
Lucas
Powyżej 20 kw czyli też powyżej 25 km zaczynają już się schody. Nie zarejestrujesz już takiej łodzi za 18 zł. No i numerki będą już na -pl. Do tego coroczne przeglądy itd.
 
Slawomir Tabor
Tu masz wszystko Marek .

http://forum-motorowodne.pl/rejestracje-ubezpieczenia-i-uprawnienia-motorowodne/rejestracja-lodzi-motorowych/165/


W sprawie stanu prawnego dotyczącego rejestracji łodzi motorowych i rejestracji sprzętu do połowu ryb, wyjaśniam, że w przypadku, gdy statek, np. łódź motorowa, została zarejestrowana w Polskim Związku Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, a jej właściciel zamierza z niej dokonywać połowu ryb, łódź NIE MUSI BYĆ DODATKOWO REJESTROWANA U STAROSTY, jako sprzęt pływający służący do połowu ryb”.

Zastępca Dyrektora Departamentu Rybołówstwa
Janusz Wrona
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
http://www.motorowodniacy.org/rejestracja_lodzi.html
Tu jest opisana procedura rejestracji ,przeglądy coroczne pow 75kw .
 
Marek Bukowski
W wniosku o rejestrację łodzi do sportu i rekreacji jest rubryka nazwa portu macierzystego i nie bardzo wiem co wpisać .G A może nie rejestrować pontonu i naklejkę zmienić sam nie wiem to tylko 3hp za dużo .
 
Marek Bukowski
Tak się zastanawiam czy silnik zarejestrowany jako dodatkowy w pontonie mogę zarejestrować w łódce czy trzeba go najpierw wyrejestrować . G
 
Marek Bukowski
Gdzie korzystniej jest zarejestrować łódkę (nie mam na myśli kapusty) Pzminw czy w Polskim związku żeglarskim .G
 
Marcin Skawinski
Łódki rejestrujes w powiecie
 
Marek Bukowski
Miałem na myśli w tym moim gdybaniu łódki z silnikiem pow 75kw ,w dowodzie wpisują jako yacht motorowy a nie łódka wędkarska .Koszt rejestracji bardzo podobny , jak z przeglądami jeszcze nie wiem .
 
Jacek Bartnik
Do mnie dotarł dzisiaj prezent od mikołaja Ponton Kolibri KM 330 DDD. Na wiosnę dokupię silnik i akumulator i będzie komplecik.Fajnie że od sierpnia nie ma potrzeby rejestracji łodzi i pontonów do 7,5 metra.
 
jachu67
Jacek : toś zaszalał...I Najważniejsze,że jeszcze " grasz w zielone "!!
Nie będzie trzeba rejestrować ? , a jeśli służyć będą do amatorskiego połowu ryb , to też nie ?
 
km73
Jacu, elegancki zestaw się szykuje! #

Też planuję zakup pływadła po nowym roku. Gdzie wyczytałeś, że nie trzeba rejestrować do 7,5 m. i amatorskiego połowy ryb.
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Mariusz Kulinski
J No właśnie, gdzie to wyczytałeś???
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
bodzio
Na Jerku . Ma rację jednostki do 7,5 m nie podlegają rejestracji .
Jachu trzeba było zapytać jak dzwoniłeś .
 
Mariusz Kulinski
A do celów wędkarskich też?
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jacek Bartnik
Ja znalazłem to tutaj.
https://www.gospodarkamorska.pl/uwaga-od-1082020-r-nowe-zasady-rejestracji-jachtow-51103
Według nowego zapisu nie ma potrzeby rejestracji jednostek pływających do 7,5 metra długości i 15 kw mocy silnika.Nawet do amatorskiego połowu ryb nie trzeba rejestrować.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,611,769 unikalne wizyty