Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
SILNIK HAIBO D54 TRUST - 750 pln

http://allegro.pl/silnik-haibo-54-woltomierz-bezpiecznik-tokarex-hit-i5565344160.html

Charakterystyka i najważniejsze funkcja silnika:



- Bezpieczne i neutralne dla Środowiska
-Cyfrowy woltomierz
- Przełącznik przeciążeniowy

- Funkcja 5 prędkości do przodu i 3 do tyłu

-szybka regulacja głębokości oraz kąta pracy śruby
- 54 funty ciągu.

- Wydajny, mocny i sprawdzony silnik o dłuższej żywotności i oszczędności energii.
- Mocowanie poziome na 180 °

- Teleskopowa rączka
Szukam opinii na temat tego silnika .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Mariusz Kulinski
Używam VST 54 i polecam.Śmiga aż miło ,ten z twojego linku to praktycznie to samo ,ma cyfrowy voltomierz ,nie ma regulacji pochylenia rumpla.Z Maweric 370 radzi sobie znakomicie.

http://www.haibomotor.com/english/
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 03.11.2016 21:23
 
Slawomir Tabor
Może się okazać że do mojej skorupki jeden silnik elektryczny HAIBO D54 TRUST będzie za mało , co wtedy .
Tu moje pytanie czy zastosować większy jeden silnik czy dwa zespolone mechanicznie i elektrycznie z tym że jeden można będzie wyłączyć kiedy nie będzie potrzebny i pływać na jednym .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Większy silnik elektryczny to i baterii też potrzebuje ,a na niewielkie starorzecza 35 lbs z mała łódką sobie poradzi.Zamiast drugiego elektryka może lepiej mieć w razie potrzeby mały silnik spalinowy 2.5hp .M
 
Cecula Damian
Slawomir Tabor napisał(aM

Może się okazać że do mojej skorupki jeden silnik elektryczny HAIBO D54 TRUST będzie za mało , co wtedy .
Tu moje pytanie czy zastosować większy jeden silnik czy dwa zespolone mechanicznie i elektrycznie z tym że jeden można będzie wyłączyć kiedy nie będzie potrzebny i pływać na jednym .


Nie wiem co ty Sławek wymyślasz chcesz robić za holownik na bugu i transportować żwir czy piasek czy jak?
Bierz najmocniejszy silnik jaki możesz 1 bo przy 2 waga większa i zużycie prądu a co za tym idzie masa akumulatorów tymbardziej że pisałeś że potrzebny ci tylko na starorzecza to brałbym nawet jakiś słabszy - nurtu tam raczej nie masz. Na 55 lbs osapian pod nurt odry idzie na riverfoxie (a potrzebny był nam tylko do tego elektryk aby móć wywozić i sprawdzać zestawy w nocy bez hałasowania spalinówką bo płytko łowimy- gdby nie ten defekt silnika o którym już pewnie wiesz to byłby ok. Jeśli nie wywozisz na płynącej wodzie żywców to po co ci mocny elektryk ani nie pływasz po dużych zbiornikach -jeziorach, zaporówkach.Im mocniejszy tym większa bateria.
 
Slawomir Tabor
Silnik elektryczny jest u Czechów .Może ktoś tam kupował.

https://www.srovnanicen.cz/q/Haswing%202%20HP%20-%20109lb/

Wychodzi po 2150 pln
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jan Brzozowski
Sławek, do takiego silnika to musisz małą elektrownię wozić ze sobą H
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Mariusz Kulinski
Ciekawe że Czesi oferują głównie model 2hp inne rzadko. A swoją drogą to dopiero zobaczyłem jak chore ceny ma Minkota.
 
Slawomir Tabor
Igor nie kombinuj . Mam dość kombinowania chcę popływać moja Tetryczką .
Silnik 55 lbs będzie popychał łódkę 4 km/h chce żeby to było z 8 - 10 km/h .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Sławek chcesz pływać 8-10 km/h to kup małą spaline. Kto Ci będzie te akumulatory nosił.
 
Marek Bukowski
Najprzyjemniej jak dla mnie to małym pontonem na wiosłach starorzecza w strefie ciszy się oblatuje . Mój typ 2.8m burty 35 cm ,zielony żeby wtopić się w otaczające środowisko .
 
SYMBIOZA
Ale Sławek kombinujesz H
Szykuj wędki....bo życie ucieka szybciej jak sum na kiju i znowu nie zdążysz w tym roku połowić z tetryczkiD
Edytowane przez SYMBIOZA dnia 28.02.2017 19:06
 
Mariusz Kulinski
Haswing 2hp ma silnik bezszczotkowy na 24V i moc 1200W. Przy pełnej mocy pobiera 50A prądu czyli tyle co zwykły silnik 55lbs przy 12V. Dobre dwa akumulatory trakcyjne 100-120 Ah wystarczą na długo, tym bardziej że to silnik servo że sterownikiem z wirującym polem i wypełnieniem impulsów , działa podobnie jak silnik z maksimizerem. Przy połowie manetki zużywa dużo mniej prądu z akumulatora.
 
Andrzej Cecula
Znalazłem tutaj filmik z testów haswing 2HP max prędkość jaką wydusili to niby 8km/h w sumie to nawet ładnie tylko ile to pewnie ciągnie aku.

Tylko w tej cenie już można kupić używkę spaliniaka np suzuki 2,5km poniżej znalazłem fajną okazję niby nieużywany
http://allegro.pl/silnik-zaburtowy-suzuki-df-2-5-i6734172864.html#thumb/5
 
Slawomir Tabor
Andrzej u mnie na starorzeczach strefa ciszy i pływanie na spalinowym silniku jest zabronione . Chociaż cisza jest i spokój , podczas wędkowania .
Marcin ja nie muszę kombinować i tak będę pływał , bo mam wiosła .H
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Sławek kupuj spaline. Te starorzecza to kamieniem można przerzucić, po co Ci silnik i 5 akumulatorów na nie.
 
Marek Bukowski
Każdy ma swoje fantazje ,plan szybkiego pływania łódką po starorzeczu pewnie ma coś wspólnego z tym szczupakiem olbrzymem co rwie wszystkie plecionki .M
 
Slawomir Tabor
Łukasz silnik spalinowy jest w trakcie załatwiania , czekam na opinie serwisu .
Nie rozumiem Waszej troski o moje manele , przecież z tego co wiem masz dwa silniki elektryczne na łódce i pewnie z trzy akumulatory .
Nie będę dymał na wiosłach po Lipieńcu z 3 kilometry w jedna stronę . Wywłoka pewnie ma z 2 kilometry długości może trochę mniej .
Po co Tobie ten silnik dziobowy , przecież to dodatkowy ciężar .H
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Sławek dziobowy jest do łowienia w dryfie, korekcji itd a nie do pływania, a rufowy elektryk już na łodzi nie będzie wisiał bo to nie ma najmniejszego sensu. Pewnie pójdzie na sprzedaż jak tylko kupię małą spalinę do pontonu. A akumulator mam JEDEN, który jest cały czas ładowany również ze spaliny i też go nie noszę.

Każdy Ci tak pisze bo robisz nie wiadomo jakie kombinacje. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.
 
Lucas
W sumie jak jest budżet na dwa dobre napędy to co tu więcej mówić. Kupować i pływać.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,469,723 unikalne wizyty