Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Michal Wilk
Witam noszę się z zamiarem zakupu namiotu i będzie to mój pierwszy namiot. Przeglądając oferty znalazłem 2 namioty które mnie zainteresowały:

- Pelzer Portal Dome

Wymiary: 305 x 385 x 175 cm
Wymiary opakowania: 107 x 27 x 27 cm
Hydrostatyczny 8000mm Head (z Winter Skin)
Zdejmowane wytrzymała podłoga PE / 520g / m²
Waga 16 kg.
Tkanina: 90% poliester, 10% PVC
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Pelzer/Portal_Dome/Portal%20Dome%201.jpg
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Pelzer/Portal_Dome/Portal%20Dome%202.jpg


- Tandem Baits - Phantom Big One

- wymiary: dł. 360cm/ szer. 370cm / wys. 180cm
- materiał Duranylon 210DX2 o wytrzymałości 5000mm słupa wody,
- mocna podłoga z użebrowanej tkaniny PVC dopinana na rzepy,
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Tandem_Baits/BigOne/BigOne%205.jpg
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Tandem_Baits/BigOne/BigOne%203.jpg
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Tandem_Baits/BigOne/BigOne%201.jpg
www.sklepsumowy.pl/images/Namioty/Tandem_Baits/BigOne/BigOne%208.jpg


Szukam dużego namiotu żeby było wygodnie w dwie osoby. Czasami na ryby pojadę z żoną i dzieckiem, więc muszę mieć miejsce żeby zmieścić łóżko jakiś stolik, materac(140x190) i jakieś graty. Namiot raczej bez narzuty gdyż będzie używany głównie maj - wrzesień/październik.

Czy ktoś miał do czynienia z tymi modelami, a może macie jakieś inne propozycję( jak będą takowe to proszę z jakimś komentarzem). Chętnie też się dowiem na co zwrócić uwagę kupując namiot.
 
Slawomir Tabor
Nie kupił bym namiotu bez przedsionka czy to z podłogą czy bez i nie musi to być namiot wędkarski .
Każdorazowo kiedy będziesz wychodził z namiotu i otwierał drzwi ( jak to tam zwał )deszcz będzie padał do środka na podłogę , która powinna być sucha .

FastPitch™ Air - Valdes 4 tent
Easy Camp namiot Palmdale 400
http://www.fjordnansen.pl/product-und-1583-Namiot-MALAGA-IV-9-2kg.html
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Cecula Damian
Slawomir Tabor napisał(aM

Nie kupił bym namiotu bez przedsionka czy to z podłogą czy bez i nie musi to być namiot wędkarski .
Każdorazowo kiedy będziesz wychodził z namiotu i otwierał drzwi ( jak to tam zwał )deszcz będzie padał do środka na podłogę , która powinna być sucha .

FastPitch™ Air - Valdes 4 tent
Easy Camp namiot Palmdale 400
http://www.fjordnansen.pl/product-und-1583-Namiot-MALAGA-IV-9-2kg.html


Przedsionki tylko przeszkadzają podczas brania podobnie różne linki od namiotu a ponoć ma być to namiot pod zasiadki.
 
Jacek Bartnik
Miałem niedawno ten sam dylemat,jaki namiot wybrać.W końcu padło na Anaconda Moon Breaker II Extension.Namiot ma fajną jak dla mnie opcję że z dużego można zrobić mniejszy wedle potrzeby.Razem z namiotem chcę zakupić grzejnik katalityczny na gaz,a wtedy żadna pogoda nie straszna.Poniżej zdjęcie grzejniczka i film z namiotem.

sumowapasja.pl/images/imagehost/c5866e93cab1776890fe343c9e7063fb.jpg

YouTube Video
 
jaro7707
Obecnie na olx jest w promocji ten Tandem Baits Phanton Big One. Sam się zastanawiam nad kupnem. Podłączając się zapytam, czy może ktoś z Was coś o nim powiedzieć?

Ja uważam że podłoga wręcz musi być odpinana. W zeszłym sezonie kolega prawie dostał mandat za rozbicie namiotu z podłogą w lesie nad zalewem. Strażnik społecznik stwierdził, że niszczy runo. Kolega ledwo się z tego wykręcił.
Edytowane przez jaro7707 dnia 08.01.2017 18:03
 
Robert
Jarek to chyba bez znaczenia czy ma podłogę czy nie ma ,bo w lesie nie można biwakować bez zezwolenia odpowiedzialnego do tego człowieka ew tylko w miejscach do tego przeznaczonych
 
Michal Wilk
Slawomir Tabor napisał(aM

Nie kupił bym namiotu bez przedsionka czy to z podłogą czy bez i nie musi to być namiot wędkarski .
Każdorazowo kiedy będziesz wychodził z namiotu i otwierał drzwi ( jak to tam zwał )deszcz będzie padał do środka na podłogę , która powinna być sucha .

FastPitch™ Air - Valdes 4 tent
Easy Camp namiot Palmdale 400
http://www.fjordnansen.pl/product-und-1583-Namiot-MALAGA-IV-9-2kg.html


Sławku jeśli chodzi o deszcz to mam już to rozwiązane. Niestety żaden z producentów nie przewidział takiej opcji i tu wykorzystam swoją mamę, żeby uszyła coś na zwór tego daszka razem z bokami
ajtems.pl/allegro/namioty/10.jpg
przymocowane będzie za pomocą zamka w miejsce W którym były by "drzwi". Jak to mówią potrzeba matką wynalazku P Więc przedsionek jest mi nie potrzebny. Ogólnie namiot który zaproponowałeś byłby mało użytkowy, przynajmniej w moim odczuciu. Poza tym latem podczas upałów spanie w takim namiocie to katorga zero wentylacji, dlatego właśnie ma być wędkarski...

Jacek Bartnik napisał(aM

Miałem niedawno ten sam dylemat,jaki namiot wybrać.W końcu padło na Anaconda Moon Breaker II Extension.Namiot ma fajną jak dla mnie opcję że z dużego można zrobić mniejszy wedle potrzeby.Razem z namiotem chcę zakupić grzejnik katalityczny na gaz,a wtedy żadna pogoda nie straszna.Poniżej zdjęcie grzejniczka i film z namiotem.


Jacku ja również się mu przyglądałem bo ma wiele dobrych opinii ale jest on dla mnie za mały po prostu... wgłębiając się w temat dowiedziałem się, że mimo podobnych rozmiarów namioty różnią się powiedzmy "pojemnością" ze względu na pochyłość ścian względem podłogi oraz samą bryłą. I o ile teoretycznie mógłbym tam zmieścić Materac sporych rozmiarów i łóżko i jeszcze stolik o tyle praktycznie bym tego nie wykonał.

Czytając i szukając opinii na temat namiotów i samych firm oraz serwisach po zakupowych zainteresowany jestem zupełnie innym namiotem niż początkowe dwa które miałem na oku P Obecnie wybór padł na FOX Royal XXL i mimo że jest mniejszych rozmiarów niż TB to właśnie bryła i niemal pionowe ściany powodują że jest bardziej "pojemny".
 
jaro7707
Robert, do końca nie jestem pewien, o tej podłodze odpinanej. Faktem jest, że kolega ledwo uniknął mandatu. A ja jeżdżąc nad pewne jezioro, zawsze przepływałem na drugą stronę łódką, gdzie jest rezerwat przyrody. Tam rozbijałem namiot, oczywiście bez podłogi i podczas częstych kontroli nigdy żaden strażnik się nie przyczepił do namiotu. Byłem pewien, że kątem oka spoglądali jednak na to czy ma podłogę. Bardziej ich interesował porządek na stanowisku. Więc już nie wiem jak to jest faktycznie.
 
Michal Wilk
Ja Ci powiem lepszy motyw.

Czasami jeżdżę na kontrol ze strażą leśną. I wiadomo czepali się o miejsce parkowaniu pojazdów nigdy namiotów. A w tym roku byłem raz i zwrócili gościowi uwagę, żeby złożył stolik bo jak jest stolik to jest biwak a nie wędkowanie. Byłem trochę zdziwiony i ponoć jakieś przepisy się tam zmieniły i możesz mieć namiot ale nie możesz mieć stolika bo to już jest biwak i wymaga zgody...
 
Mariusz Kulinski
http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4465
http://www.ww.media.pl/?page=PArticleViewer&nid=4505

Odsyłam do WW odnośnie biwakowania nad wodą.
Tak naprawdę to czy namiot ma odpinaną podłogę ,czy nie jest bez znaczenia.Wszystko zależy od kontrolującego ,dlatego porządek wokoło i rozsądek mocno wskazany.
 
salto
Z namiotów które wymieniłeś miałem okazje widzieć Tandem Baitsa oraz Foxa i jeśli miałbym wybierać to Fox jest na pierwszym miejscu. Jeśli masz większy budżet to zainwestuj w narzutę, ja też na początku kupiłem sam namiot ( anaconda HIsider 1) i po roku użytkowania dokupiłem narzutę, efekt skraplania w namiocie praktycznie zniknął.
Robert
 
salto
Podobny namiot do tego Foxa ma w swojej ofercie Anaconda, mianowicie Cusky Dome 190. Jest tańszy a jakość też jest dobra, w cenie Foxa możesz kupić Anaconde wraz z narzutą.
Robert
 
Michal Wilk
salto napisał(aM

Podobny namiot do tego Foxa ma w swojej ofercie Anaconda, mianowicie Cusky Dome 190. Jest tańszy a jakość też jest dobra, w cenie Foxa możesz kupić Anaconde wraz z narzutą.


Tylko w tym już mogę mieć problem z ustawieniem łóżka materaca i stoliku. Kształt wymuszał by na mnie sporę przesunięcie materaca(190dł./140szer.) w stronę środka namiotu co mocno zabrało by przestrzeń w namiocie... przynajmniej tak mi się wydaję
 
salto
W internecie są zamieszczone przez karpiarzy zdjęcia tego namiotu, myślę że jak znajdziesz to choć trochę rozwieje to twoje wątpliwości ( nie wiem czy mogę dać link do strony a samych zdjęć nie chcę zamieszczać bez zgody autora)
Robert
 
lukasz w
W wielu namiotach spędziłem nie jedna noc. Ja mam 2 Fox a f1 do tego większą Narzuta z innego modelu robi się przedsionek. I anacondy tego 190. Ciężko w 2 zdaniach. Mały jest zawsze zamały. Ale stabilny i szybko się nagrzewa. Duży odwrotnie a większość z tego cowidzę to bez daszki. Przy deszczu to problem z przodu zacina. Narzuta fajnie jak robi przedsionek, jest przydatny. O samych materiałach i oddychalnosci nie pisze zawsze się skrapla. A i tak po kilku latach zaczynają przeczekać dlatego Narzuta ważna.mi po gdzieś 6 latach zaczął puszczać. Na co zwracać uwagę sposób montażu podłogi. Rzep zatrzaski i zamek. Dobrze aby zawinąć się dało tak aby robaczki i woda się nie dostała.pająki. popatrz gdzieś po forach karpiowy ale też się tak na 100% nie sugeruj tym co piszą bo... .
 
lukasz w
W tym tandemie kumplowi szybko okna i drzwi popekaly
 
Slawomir Tabor
Co do namiotu napisałem w już wszystko , przedsionek z podłoga lub bez musi być inaczej lipa . Ja jak mam zestawy w wodzie nie zasypiam może trochę drzemie ale wtedy własnie na fotelu w przedsionku lub jak ostatnimi czasy pod naszym banerem uwieszonym między dwoma samochodami .H lub drzewami
Co do biwakowania to jest zabronione wszędzie to tylko dobra wola kontrolującego i właściciela gruntu a zawsze ktoś jest właścicielem czy to rolnik czy Gmina czy firma . Oczywiście nie pisze tu o miejscach przygotowanych specjalnie do biwakowania .
My mamy do dyspozycji 1,5 m brzegu od linii średniego poziomu wody w rzece lub jeziorze .Temat stary jak świat wrócił teraz wraz z nowym Prawem wodnym .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Jacek Gebala
Jacek Gebala napisał(aM

Ja używam na dłuższe zasiadki coś takiego: "Anaconda Fortress Giant". Z dodatkowym "Winterskin" ma wymiary ok 500* 350*210cm. Odpinana (na rzepy) podłoga umożliwia ustawienie tego "domku" tam, gdzie namiot jako taki jest zabroniony.

sumowapasja.pl/images/imagehost/853f30a23ce8b8cbd6946c91d67f5c78.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/4ec61a608477231266e81ba651fcef84.jpg sumowapasja.pl/images/imagehost/fa53bbb6ec5bb3c4ab02e871021c2683.jpg

Sporo waży, ale naprawdę może zastąpić nad wodą mały domek. Ze względu na swoją budowę jest też łatwy do roz- i złożenia nawet dla jednej osoby. A po złożeniu nie jest taki duży - w moim wypadku to dwa pakunki: namiot i winterskin.

sumowapasja.pl/images/imagehost/7e0f8e5da7004d4c7264a22b8552cccf.jpg



Miejsca jest pod dostatkiem i przy wysokości 205 cm można swobodnie stać. Trzy karpiowe łóżka plus stolik plus inne co nieco maja spokojnie miejsce w środku i to bez ścisku. Jak pada to po prostu czesc zamykającą z przodu namiot napinam tyczkami i mam zaimprowizowany prostokątny przedsionek

sumowapasja.pl/images/imagehost/9afed8a84a4baf920338a555d743f852.jpg

Sprawdził się u nas jako baza(bez "winterskin´u " ), bo na łódkę zabieramy coś znacznie mniejszego.
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 09.01.2017 20:05
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Michal Wilk
Ten to już kawał lochy... Nie no tak dużego to chyba nie potrzebuję P
 
Semi
Prawie jak NS-10.U
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,642,454 unikalne wizyty