Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Lavilltrile


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
Wow... Super. Poniżej tamy wpuszczane czy powyżej? Bo nie wiem gdzie na nie za 10 lat polować D
 
Mariusz Awarski
Poniżej tamy wioska Kucerz, zaraz za granicami Włocławka.
 
Marek Bukowski
Ładne zarybienie I , tak z brzegu wszystkie wypuszczone zostały.?
 
Mariusz Awarski
Tak z brzegu, ale nie tylko w tym miejscu.
 
bodzio
Mariusz Kaczmarek już albinosami zarybiał .
 
kondzio
Mariusz proszę wytłumacz mi dlaczego zarybiacie i sprzątacie prywatną wisłę. Czy te czynnosci nie naleza do dierzawcy wody?.
 
Mariusz Awarski
bodzio napisał(aM

Mariusz Kaczmarek już albinosami zarybiał .

Bodzio nie wiem skoro tak mówisz to pewnie tak było wcześniej nie intresowałem się "jego" wodami.
 
Mariusz Awarski
kondzio napisał(aM

Mariusz proszę wytłumacz mi dlaczego zarybiacie i sprzątacie prywatną wisłę. Czy te czynnosci nie naleza do dierzawcy wody?.

Kondzio zapytaj proszę dzierżawcy o to a nie mnie bo ja nim nie jestem.
Udało Ci się kiedyś zrobić coś bezinteresownie? Może Kaczmarek i jest dzierżawcą, ale Wisła jest Nasza On tego nie zrobił to my posprzątaliśmy, a wśród dzieciaków nie walały się śmieci.Korona z głowy Nam nie spadła i tyle, napisz proszę co Ci tam na sercu leży bo jakoś dziwnie zabrzmiało to pytanie Twoje.

Szerzej o akcji:
Zarybianie odbyło się dzięki akcji "Pan Karp zarybia Wisłę", zorganizowanej przez Towarzystwo Promocji Ryb. Partnerem i fundatorem nagród był Anwil SA.
Akurat należe do koła którego patronem jest Anwil SA, dlatego braliśmy czynny udział w tym zarybianiu.
Domyślam się,że zarybianie odbywa się w tym miejscu bo jest blisko zakładu Anwil i jest dostępne dla dzieci, ale to tylko moje prywatne przypuszczenia. Akcja już trzeci raz miała miejsce był sum, węgorz teraz znów sum.
 
kondzio
Mariusz Awarski napisał(aM

kondzio napisał(aM

Mariusz proszę wytłumacz mi dlaczego zarybiacie i sprzątacie prywatną wisłę. Czy te czynnosci nie naleza do dierzawcy wody?.

Kondzio zapytaj proszę dzierżawcy o to a nie mnie bo ja nim nie jestem.
Udało Ci się kiedyś zrobić coś bezinteresownie? Może Kaczmarek i jest dzierżawcą, ale Wisła jest Nasza On tego nie zrobił to my posprzątaliśmy, a wśród dzieciaków nie walały się śmieci.Korona z głowy Nam nie spadła i tyle, napisz proszę co Ci tam na sercu leży bo jakoś dziwnie zabrzmiało to pytanie Twoje.

Szerzej o akcji:
Zarybianie odbyło się dzięki akcji "Pan Karp zarybia Wisłę", zorganizowanej przez Towarzystwo Promocji Ryb. Partnerem i fundatorem nagród był Anwil SA.
Akurat należe do koła którego patronem jest Anwil SA, dlatego braliśmy czynny udział w tym zarybianiu.
Domyślam się,że zarybianie odbywa się w tym miejscu bo jest blisko zakładu Anwil i jest dostępne dla dzieci, ale to tylko moje prywatne przypuszczenia. Akcja już trzeci raz miała miejsce był sum, węgorz teraz znów sum.


Teraz rozumie, myślałem że to zarybienie poszło z kasy pzw, napewno nic przeciwko temu oczywiscie bym nie mial. Ogólnie wszedzie psioczą na pzw więc bylem zdziwiony i zapytalem. To nie bylo uszczypliwe pytanie, poprostu bylem zdziwiony ze ktos jeszcze cos wlasnie robi bezinteresownie. Pozdro i gratuluje zaangazowania, bo z mojej strony to byla czysta ciekawosc a nie negacja inicjatywy
 
Mariusz Awarski
Artykuł z włocławskiego portalu ile ton ryb zjada populacja kormorana w tym regionie.
Widziałem, że jest to duża ilość ryb, ale to co wyczytałem to jakaś masakra.
https://ddwloclaw...iwisz.html
 
Kedar
U nas podobny problem. Watahy kormoranów penetrują co najbardziej rybne wody. Byłem jesienią na spinie i po zmierzchu, czarne towarzystwo zasiadło na nocleg, na takich ogromnych topolach. Stanąłem sobie koło drzewa i pomyślałem, gdybym miał coś takiego na śrut, (a było tej zarazy, aż ciemno), to towarzystwo bez skrupułów bym przerzedził. Gdyby ktoś miał jakiś patent, na takie jakieś skuteczne śrutowe urządzonko, to na pw jakiś schemacik bym prosił.D
 
Mariusz Awarski
Wisła na wysokości Włocławka wstrzymali przepływ już któryś raz w ostatnim czasie, ale przy tak niskim stanie wody jaki jest w tym roku wygląda to tragicznie.

http://ddwloclawe...porze.html
 
Mariusz Awarski
Dalszy ciąg historii związanej z całkowitym wstrzymaniem przepływu wody przez tamę.
Można się było spodziewać, że efektem szybkiego spadku wody będzie osuszenie bajor i innych dołków, a co za tym idzie śmierć tysięcy ryb.
Kolega w czasie największego i najszybszego spadku wody latał ze spiningiem po brzegu mówił, że wszędzie pełno śniętych ryb.

Do tego stanowisko PGW Wody Polskie wobec ludzi ratujących ryby oraz zdjęcia z jednego tylko miejsca załączone jest w poniższym artykule.
http://ddwloclawe..._wody.html
 
Mariusz Kulinski
Przy takich stanach wody jak w tym roku to sporo ryb przepadło-kormorany, kłusownicy i pseudo wędkarze biorący wszystko mieli eldorado.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Mariusz Awarski
Stany wody jedno, a celowe całkowite wstrzymywanie przepływu drugie.
Zdjęcia z dnia wczorajszego, pracownicy przystani ze względu na wcześniejsze oskarżenia o kłusownictwo nie poszli z łopatami.
sumowapasja.pl/images/imagehost/d2bd075dbc705f680af292d7f7fb5180.jpg
 
Mariusz Awarski
To stanowisko Wód Polskich do wcześniejszej sytuacji.
Na zdjęciu powyżej widać jak ryby miały możliwość przemieszczania się.

Wody Polskie zgłosiły na policję, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Sprawcy przy użyciu łopat utworzyli kanały odwadniające i poławiali ryby spływające z wodą. Ta działalność przyczyniła się do śnięcia ryb. Prąd wody samoistnie kształtuje dno w taki sposób, że wszelkie wypłycenia mają łagodne spadki. Daje to możliwość przemieszczania się ryb, przy wstrzymaniu przepływu w głębsze miejsca. Niestety ingerencja kłusowników, polegająca na przekopywaniu naturalnych zastoisk powoduje zjawisko śnięcia ryb w powstałych kanałach.
 
jachu67
Wykres stanu - poziomu Wisły. W tym okresie mieliśmy z Waldkiem42 zakończyć sezon, ale ja nie dojechałem, bo mi odradził..E
http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/152190030

Czy ktoś wie , z jakiego powodu tak się dzieje ?
Edytowane przez jachu67 dnia 22.11.2018 17:51
 
Mariusz Kulinski
Może w godzinach szczytu poboru prądu puszczają więcej wody na turbiny i stąd te wahania.G
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
jachu67
..Ale to są wahania dobowe, więc wydaje mi się, że to nie jest powód G

sumowapasja.pl/images/imagehost/4c00a770c9266c16eacdc430b9bc3cf3.jpg
 
Mariusz Awarski
Dalszy ciąg remontu, koparkami po Wiśle jeżdżą .
sumowapasja.pl/images/imagehost/24cefd412ef5ac06001bd0973d62f080.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,598,700 unikalne wizyty