Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Graoth
o0owilkuo0o napisał(aM

Graoth napisał(aM
sumy w okolicach 100cm+. Nie myśle o 2m sumach nawet z tego powodu że w mojej okolicy tak duze okazy występują w miejscach gdzie bez łódki się raczej nie dostane.
Krzysztof


Nigdy nie możesz zakładać ile będzie miał przeciwnik na drugim końcu bo szkoda było by się zdziwić, że sprzęt nie podołał..

PS. Ty będziesz wywozić czy wyrzucać zestaw ??



Straciłem już nie jedną rybę. Przez błędy moje jak i awarie sprzętu. Takie uroki tego hobby prawda ?

Będe wyrzucać zestaw. Nie mam jak przemieszczać się po wodzie.
 
Michal Wilk
Graoth napisał(aM

Straciłem już nie jedną rybę. Przez błędy moje jak i awarie sprzętu. Takie uroki tego hobby prawda ?

Będe wyrzucać zestaw. Nie mam jak przemieszczać się po wodzie.


Właśnie dlatego proponuję dwa młynki... żeby uniknąć nie potrzebnych problemów i awarii sprzętu typu wyłamana stopka zgięta oś albo inne awarie które mogą się przydarzyć...
 
krzysiek
Kolego na siemianówce bez wywózki jest ciężko, ale i tak nie możesz tylko się nastawiać na metrowe rybki, których fakt jest sporo. Coraz częściej zdarzają się rybki około 2 ale i 2 +, także jeśli stawiasz sporego żywca musisz być na wszystko gotowy.
 
Graoth
krzysiek napisał(aM

Kolego na siemianówce bez wywózki jest ciężko, ale i tak nie możesz tylko się nastawiać na metrowe rybki, których fakt jest sporo. Coraz częściej zdarzają się rybki około 2 ale i 2 +, także jeśli stawiasz sporego żywca musisz być na wszystko gotowy.


Właśnie planuje na dość małego żywca/trupka lub wątrąbe czy pęczek rosówek. Poza "złotymi" miejscami z brzegu na najwieksze sztuki szanse mam na tyle marne że bez częstych i kilkunocnych zasiadek raczej takowego nie złowię. Ale nie ma problemu. Już raz odcinałem żyłkę. Na spłąwik wzieło mi coś na tyle mocnego że bym tego nie wyciągnął. Plus planuje plecionkę w okolicach 0.35 by byłą właśnie tym najsłabszym ogniwem.

Ale co i jak dokładnie wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam
Krzysztof
 
Michal Wilk
Plecionka 0,35 z brzegu ?? Wybacza ale czy jest sens w ogóle zaczynać zabawę z sumami skoro nie zamierzasz ich wyciągać tylko kaleczyć ?? Nie wyciągnę to odetnę a potem ryba z hakiem albo hakiem i kotwicą będzie pływać... Już lepiej nastaw się na płotki...

co do wywózki to nawet ponton za 100 zł z ceraty załatwił by Ci sprawę( nie jeden z nas zaczynał od takich)
 
Graoth
Kolego może źle się wyraziłem. Wspomniałem o plecionce 0.35. Chodziło mi o to by plecionka była najsłabszym ogniwem. By pierwsza puściła plecionka niż kołowrotek. Bo co to za różnica czy puści kołowrotek czy plecionka skoro i tak jej nie wyciągnę ? Żadna.
 
Michal Wilk
No to nastaw się na szczupaka... bo jak chcesz łapać sumy to miej sprzęt który pozwoli Ci go wyciągnąć. I to by było tyle w temacie...
 
Longin Bojanowski
Kolego Graoth,
wilkuoOo ma rację, stacjonarne łowienie suma i plecionka 0,35 to nieporozumienie. 0,35 czy 0,40 to na spiningu sumowym a nie stacjonarce.

wilkuoOo, może zmień trochę ten swój login bo przepisywanie tego oOo z przodu i z tyłu jest upierdliwe.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Graoth
Longin Bojanowski napisał(aM

Kolego Graoth,
wilkuoOo ma rację, stacjonarne łowienie suma i plecionka 0,35 to nieporozumienie. 0,35 czy 0,40 to na spiningu sumowym a nie stacjonarce.

wilkuoOo, może zmień trochę ten swój login bo przepisywanie tego oOo z przodu i z tyłu jest upierdliwe.


Jeszcze raz. Bardzo niefortunnie napisałem 0.35. Miałem na myśli to że plecionka będzie tym co padnie jako pierwsze. Przy 0.5 przy tym kołowrotku i wędzisku jakie planuje to dalej będzie plecionka która padnie jako pierwsza. Może więcej ale tu poradzę się bardziej doświadczonych.
 
Longin Bojanowski
Zwykle dziwię się ludziom, którzy być może okazyjnie coś większego trafia i opowiadają, że sprzęt nie wytrzymał. Jak idę na polowanie (na ryby) to zwykle biorę taki sprzęt, ze nawet jak mi się trafi ryba życia to musi dać radę. A jak ktoś robi inaczej to później powstają bajki o tym jak to stracił rybę życia i kto wie czy kiedykolwiek jeszcze się taka trafi. P
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
Plecionki 0.40 to używam w spinningu sumowym o w żywcówkach na szczupaka. Tak jak koledzy napisali sprzęt musi być przygotowany na 2,5+ chyba że jesteś pewien, że w lowisku nie ma większej ryby, ale tego nigdy nie można być pewnym.
 
slawomir frach
Byłem kiedyś w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ty. Nawet kupiłem pierwszą pletkę 0.4 Mistral Shiro ( która zresztą okazała się totalnym nieporozumieniem), wyhaczyłem SSV 8500 LL + Szpula za 150 złotych bo chciałem mieć uniwersalny młynek. Efekt po roku? Dokupiłem drugi Magic Runner 4 za 250 złotych. Co jest w tym najgorsze ? Nie dość że 150 złotych w plecy to jeszcze o dobre 80-100 metrów pletki mniej wchodzi. Przemyśl to sobie bardzo bo za parę lat znajdziesz dobre miejsce i będzie niespodzianka bo 150 metrów od brzegu a zapasu brak.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.06
18,638,893 unikalne wizyty