Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 6

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mateusz Wisniewski
Z tego co usłyszałem ale to niepewne źródło dostali tylko jeden kontener z capralem w 2014r. I jest problem z częściami sprzedali tylko 4 szt. Ale to niepewne źródło
 
Mateusz Wisniewski
I wszystkie 4 wróciły na serwis ale nie mogli udzielić pomocy
 
Mariusz Kulinski
W aukcji jest napisane ,że dostępne od 23 lutego.
Porozmawiaj z Maweric , może załatwi Ci jakiegoś Seakinga.
Edytowane przez Mariusz Kulinski dnia 15.02.2017 18:34
 
Mateusz Wisniewski
Jak zbiorą zamówieniaU
 
Mariusz Kulinski
Nie namawiam ,ale nie dałbym 4 tyś za 4 km.Nawiasem mówiąc ,to ceny silników zaburtowych to jakaś paranoja.Porównując motocykl 125cc a zaburtówkę ,to ceny wydają się absurdalne ,a produkcja również taśmowa.Myślę ,że winę ponoszą potentaci którzy w swoim czasie tak zawyżyli ceny.G
 
Mateusz Wisniewski
może tak być ale wolę wydać 4 tys i popływać spokojnie 5 lat niż wydać 4 i zastanawiać się czy dotrzyma do kolejnego sezonu
 
Mariusz Kulinski
Każdy ma swoje priorytety.M
 
slawomir frach
Mateusz Wisniewski napisał(aM

może tak być ale wolę wydać 4 tys i popływać spokojnie 5 lat niż wydać 4 i zastanawiać się czy dotrzyma do kolejnego sezonu
dokładnie dla tego ja biorę pod uwagę: Yamaha, Honda, Mercury, Suzuki. Wydam 5 tyś. Ale mam pewność że w razie awarii będą części. Słyszałem dzisiaj od kolegi że w Suzuki lubią wałki się psuć. Wiadomo Wam coś o tym? ;)
 
Janusz81
Czasem można spotkać fajną używkę w dobrych pieniądzach ale to trzeba szukać i trafić uczciwego sprzedawcę. Zawsze sporo taniej niż nowy.
CATCH & RELEASE
 
maweric
Mariusz Kulinski napisał(aM

Nie namawiam ,ale nie dałbym 4 tyś za 4 km.Nawiasem mówiąc ,to ceny silników zaburtowych to jakaś paranoja.Porównując motocykl 125cc a zaburtówkę ,to ceny wydają się absurdalne ,a produkcja również taśmowa.Myślę ,że winę ponoszą potentaci którzy w swoim czasie tak zawyżyli ceny.G


Ceny silników 4 suwów w Chinach powiedzmy Firmy SAIL :
krótka stopa

5 Hp -570$
6 Hp -580$
8 Hp -770$
9,8 Hp -780$

9,9Hp 1050$
15Hp 1060$
20Hp 1130$

Tam różnica między 9,9 a 20 to 80$ , u nas to k..... ( szkoda mówić )
Edytowane przez maweric dnia 15.02.2017 19:53
 
pontony.maweric.pl
Marek Bukowski
Mateusz Wisniewski napisał(aM

może tak być ale wolę wydać 4 tys i popływać spokojnie 5 lat niż wydać 4 i zastanawiać się czy dotrzyma do kolejnego sezonu


Podobnie pewnie jak z skuterami ,Made in China psuł się i raz w lesie nocował ,a Kymco było niezawodne
 
Mariusz Kulinski
To jest kwestia kilku lat i skośnoocy wyprostują tą patologię.
 
Mariusz Kulinski
O tym czy silnik będzie dobrze działał decydują trzy czynniki : materiały użyte do budowy , jakość montażu i prawidłowe smarowanie. A to się u skośnookich mocno poprawiło ,przynajmniej widać to po jednośladach.Dzisiejsze skutery i małe motocykle to już nie te same parchy co kilka lat temu.Ważne ,że się uczą i poprawiają.
 
Marek Bukowski
maweric napisał(aM

Mariusz Kulinski napisał(aM

Nie namawiam ,ale nie dałbym 4 tyś za 4 km.Nawiasem mówiąc ,to ceny silników zaburtowych to jakaś paranoja.Porównując motocykl 125cc a zaburtówkę ,to ceny wydają się absurdalne ,a produkcja również taśmowa.Myślę ,że winę ponoszą potentaci którzy w swoim czasie tak zawyżyli ceny.G


Ceny silników 4 suwów w Chinach powiedzmy Firmy SAIL :
krótka stopa

5 Hp -570$
6 Hp -580$
8 Hp -770$
9,8 Hp -780$

9,9Hp 1050$
15Hp 1060$
20Hp 1130$

Tam różnica między 9,9 a 20 to 80$ , u nas to k..... ( szkoda mówić )


Podobnie w USA Yamaha 150-175 200$ różnicy a u nas nie dość że sporo drożej ,wypłata w pln to jeszcze 10 000pln trzeba dopłacić .
 
Mateusz Wisniewski
taaa ale to może będzie w przyszłości a ja potrzebuje silnika już na sezon U
 
Janusz81
Mariusz Kulinski napisał(aM

....Dzisiejsze skutery i małe motocykle to już nie te same parchy co kilka lat temu.Ważne ,że się uczą i poprawiają.


I tu się zgadzam ale takich skuterów itp pojazdów produkują znacznie więcej niż silników zaburtowych co nie oznacza, że silniki zaburtowe też są dużo lepsze. Napewno są poprawiane, bo jak by tego nie robili to by się nie sprzedawały.
Wg mnie wszystko zależy z czego się robi taki silnik, bo z tego wynika jego żywotność. Wystarczy popatrzeć na współczesną motoryzację (mówię o autach) i prześciganie się z "downsizingu" gdzie z pojemności litra uzyskuje się 120KM i więcej. A ja się pytam jaka jest żywotność tego silnika? 100kkm i wymiana auta
CATCH & RELEASE
 
Mariusz Kulinski
W przypadku samochodów to chodzi o to żeby się sprzedawały nowe i nie opłacało się naprawiać używanych.Za 20-30 lat rynek aut używanych przestanie istnieć ,bo już obecnie produkowane są z myślą o przebiegu max 250tyś i celują w tym producenci europejscy.Wiem coś o tym bo pracuję w przemyśle samochodowym.Myślę ,że już korzystają na tym skośnoocy ,bo już teraz auta koreańskie są lepsze jak europejskie ,a za chwilę namieszają Chińczycy.To tylko kwestia czasu.Znaczenie marki już spada ,a liczy się relacja jakość/cena i tak się dzieje z wszystkim.
 
Janusz81
I tym mnie nie zaskoczyłeś, bo wszystko się sprowadza do jednego. Poważniejsza usterka=wymiana na nowy. Wróćmy do tematu silnika zaburtowego Mateusza U
CATCH & RELEASE
 
Wisniewski Michal
Dla mnie wszystkie małe silniki, (do 5KM) mają tą samą wadę. Szybko się nudzą i człowiek ma ochotę na więcej U dlatego kupiłem Parsuna, który nieźle mi służy, ale to już ostatni sezon u mnie i pora pomyśleć o jakimś 9.8 U
 
j-23
Miałem ten sam dylemat ,pływałem na Hondzie 2,3KM ,Łódź ma 3,80dł 1,65szer ,110kg waga kupiłem Hondę bf10 KM i po sezonie pływania stwierdzam że lepsza była by. bf 20KM, bo mocy nigdy zadużo.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,634,908 unikalne wizyty