Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach » SPRZĘT WĘDKARSKI NA SUMA I NIE TYLKO WĘDZISKA » WĘDZISKA SPININGOWE NA SUMA
 Drukuj temat
Tillman
Witam,
W związku z powoli (oby jak najszybciej) zbliżającym się sezoenm zaczynam sie rozglądac nad zakupem pierwszej wędki spinningowej dedykowanej do połowu suma.

Wędka będzie przeznaczona na łowiska takie jak: Wisła a także małe i średnie jeziora wyłaćznie do połowu stacjonarnego. Przynęty jakie będę stosował to głównie gumy i blachy w granicach 70-120 gram.

Od paru tygodni czytam, próbuję a także miałem okazję na zeszłotygodniowej Rybomanii pomacać parę kijków jednakże przez to poswtał w mojej głowie pewien dylemat. Proszę zatem was doświadczonych forumowiczów oraz łowców suma o poradę czy lepsza będzie bardziej lekka wędka pilkerowa (słyszałem na Rybomanii opinie, iz pilkery świetnie nadają sie na spinning sumowy a doświadczenia wiem, że Pilki "ładnie pracują&quotOczko o mniejszym CW i cieżarze czyli konretnie wędka o poniższych parametrach:

DŁUGOŚĆ: 270cm
CIĘŻAR WYRZUTU: 40-170g
DŁUGOŚĆ TRANSPORTOWA: 140cm
ILOŚĆ SKŁADÓW: 2
ILOŚĆ PRZELOTEK: 6+1
WAGA: 302g

Czy lepsza trochę ćiężasza o wyższych parametrach jeżeli chodzi o CW (a co za tym idzie pewnie sztywniejsza i nieznacznie cięższa) znana wam pewnie BLACK CAT PASSION PRO DX 270:

Długość 270 cm
Cw 200 gr
Waga 317 gr
Ilość składów 2
Dlugość transportowa 140 cm
Przelotki SIC

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady, gdyż mam olbrzymi dylemat. W wędkarstwie karpiowym, feederowym lub zwykłym szczupakowo-sandaczowym spinningu preferuje raczej wędki o lepszej pracy niż mocarne rozwiązania jednakże nie wiem czy w przypadku spinningu na suma nie postawić na moc kosztem pracy i ciężaru sprzetu ????
 
Longin Bojanowski
Jeżeli spining to co oznacza ten zapis "Wisła a także małe i średnie jeziora wyłaćznie do połowu stacjonarnego" ?
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Tillman
Racja, Chodziło mi, o to, że z brzegu ponieważ nie preferuje ani nie mam pontonu lub łodki U J dziękuję za celną uwagę UU
 
Longin Bojanowski
Raczej brałbym dedykowany pod suma. C.w. wystarcza ok.120-150. ważniejsza jest moc badyla. Na naszym rynku kije typu pilk to raczej kije dorszowe a to jednak nie taka rybka jak sum. I choć niektóre dają rade (tylko trzeba by wiedzieć które) to raczej preferował bym badyla sumowego. Na Wisłę raczej tez dłuższy np. 3 m ale jak ma być uniwersalny brzegowy to 2,7 tez będzie ok.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
roberto7
Ja doświadczenia zbyt nie mam ale coś tam widziałem . Pilki bywa że są zbyt sztywne i zbyt malej mocy .Widziałem taki kij po holu suma i był bez porcelanek w przelotkach .Fakt że sumek 190+ i holowany w pijackim widzie . Nie bez znaczenia jest fakt że trudno spiningować kijem o wadze 500 gr bo ręka odpadnie . Jest trudno bo znależc lekki kij o dużej mocy nie jest proste . Ja kupiłem mikado cat teritory ,lekki o parabolicznym ugięciu tylko jakoś jakby zbyt łatwo się ugina .Myślę że z sumem powyżej 160-170 cm móglby być problem .
 
Mariusz Kulinski
Szukaj Dragon Millennium Catfish Spinn raczej już tylko używki. Madcat spin też daje radę. Fajny kijek to Dam Nanoflex G2 do 100g-mocy mu nie brakuje a nie waży dużo. Jest jeszcze Savage Gear predator, nie macałem ale podobno niezły.
 
nodan
Na tego Mikadocat teority spin and troll to sumki i 2 metrowe padały u Marka Szymańskiego, więc chyba nie jest aż tak źle, a za rozsądną cenę można kupić
 
lukasz reczek
Ja używam savage gear mpp 274 cm 120 g według mnie kij super ale najlepiej wziąć do ręki bo mi może pasować a Tobie nie jak ze wszystkim zresztą.Pozdro
 
Tillman
Kijek morski, który w swoim pytaniu porównywałem z Blackcat-em to DAM STEELPOWER G2 - SHAD & PILK 2,70M - 40-170G. Czy ktoś z was miał może z tymi badylami doczynienia ponieważ z waszcyh wypowiedzi wynika, że raczej odpuścić sobie tego kija ponieważ może nie dać większemu wąsatemu rady albo po prostu będę się wtedy z nim męczył ????
 
roberto7
Każdy spiningista z jakimś doświadczeniem wie że nie da się spiningować ruskim teleskopem .Tak i spiningi są różne do różnego łowienia . Mnie ten mikado zaskoczył tym że jest lekki jak na swoje przeznaczenie . Nie mam doświadczenia z holem na tej wędce ale na innych już tak . Bywało że na kiju do 55gr o sztywności kija do szczotki siadł wąs i kij gięło aż w korku i nic nie dało się z brzegu zrobić. Zobacz na jakie plecionki chłopaki łowią stacjonarnie ? To nie kaprys ,to konieczność aby pewnie rybę wyjąc . Przy spiningu zwłaszcza z brzegu konieczne są ograniczenia . Nie da się rzucac plecionką 0.7mm . Co z tego że kij wytrzyma jak plecionkę trzeba kupić cieńszą . Zresztą po tym co widać to niedługo nie będzie czego łowić w rzekach .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,643,351 unikalne wizyty