Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Szukam przyrządu który zmierzy mi obroty silnika zaburtowego dwucylindrowego .
Może być to przyrząd podpięty na stałe .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert Pytka
Ja mam na silnikach zamontowane takie liczniki . Zdają egzamin .

http://allegro.pl/licznik-motogodzin-obrotomierz-reset-motocykl-i6253819393.html
 
Slawomir Tabor
Robert o czymś takim mówił mi znajomy . Nie przekłamuje .
Jak jest z licznikiem motogodzin .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Sławek, dziś mi przyszedł licznik ale jeszcze nie zakładałem. Może jutro pojadę nad wodę i przetestuje. Przydatna sprawa, masz licznik motorogodzin plus obrotomierz. Urządzenie jest malutkie i masz kilka opcji do wyboru jak ma zliczać impulsy. Zależnie ile cylindrów i czy 2T czy 4T.
 
SYMBIOZA
wszystko ładnie,
tylko z tego co mówią użytkownicy tych chińskich liczników. to wytrzymują one 2-3 lata , a później do kosza bo przestają działaćG

Na szczęście ich cena nie jest kosmicznaU
 
Lucas
Ja kupiłem taki, kolega ma taki sam i super mu się sprawdza:

http://allegro.pl...Y2RhNTQ%3D
 
SYMBIOZA
No i dobrze zrobiłeś....I
Mi chodzi o te najtańsze liczniki po 30-40zł....
 
Lucas
Ten jeden z najtańszych padł koledze zaraz po założeniu. To już zależy jak się trafi. Mam nadzieję, że ten mój będzie ok. Chociaż to pewnie wszystko made in china.
 
Robert Pytka
Robert o czymś takim mówił mi znajomy . Nie przekłamuje .
Jak jest z licznikiem motogodzin .


Sławku nie jest to idealne urządzenie ale na moje potrzeby wystarcza w zupełności . Jak kombinowałem z silnikami i śrubami aby łódkę wprowadzić w ślizg to podawane parametry odpowiadały mi na pytania . Jeżeli są wahania w danych to w setnych . W tysiącach pokazuje to co trzeba . Jeżeli chodzi o motogodziny to zlicza czas pracy i tyle . Bardzo przydatna funkcja jeżeli chodzi o serwisowanie .
 
Lucas
Sławek wczoraj robiłem testy licznika i jestem bardzo zadowolony. Wskazuje jak dla mnie wzorowo jak na takie urządzenie. Jak silnik chodzi to pokazuje aktualne obroty, jak jest wyłączony to liczbę motorogodzin. Obroty też pokazuje bardzo dobrze, na wolnych mam 850 obrotów i nawet nie skaczą jak się ustabilizuje. Montaż trwał 20 min, już wczoraj były testy na wodzie i 1,5 mth wykręcone U

sumowapasja.pl/images/imagehost/c0c531e687ff564b84922f8c9a076bef.jpg
 
Robert Pytka
Uważaj Łukasz na kabelek bo przy takim montażu potrafi się przerwać - rumpel góra -dół i w końcu podejdzie pod zawias . Lepiej licznik montować na częściach nieruchomych . Ja mam zamontowane na rączce , trochę niewygodne w noszeniu ale na rumplu już raz porwałem .
 
Marek Bukowski
W suzuki na wtrysku sterownik zapisuje godziny i można jeszcze ustawić przypomnienie o wymianie oleju ,za ok 65$ są kable diagnostyczne to chyba nie głupie rozwiązanie , możliwości diagnozy i podgląd parametrów- obroty ,wtryski itp, jak w autoryzowanym serwisie.^
 
Lucas
Ja właśnie się bałem że na rączce mogę urwać, no nic popatrzę jeszcze czy gdzieś to przełożyć. Wiem, że tek jest wygodnie U

Co do podłączenia pod echo to myślałem o tym ale nie jest to do końca wygodne dla mnie rozwiązanie bo często moje echo wędruje na inne jednostki pływające, nie jest na stałe na łodzi. Silnik też możliwe że będzie wymieniony. Jak się uda dogadać to na następny sezon będę chciał większą jednostkę z większym motorem.
 
Marek Bukowski
Miałem na myśli tani interface serwisowy pod laptopa gdzie widać parametry a pod echo to ok700-800pln trzeba dać.Też trochę błędnie napisałem bo autoryzowane serwisy suzuki wklepują dodatkowo liczbę mth przy przeglądach do serwera .Mam dostęp do Hondy serwisówki (300$)to se nieraz podglądam ,ale Honda też pokazuje ładnie na echo większość parametrów. X
 
Lucas
A to widzisz, mi potrzeba było aktualny stan obrotów bo śrubę chciałem dobrać optymalną. A tu i koszta by wzrosły. Teraz jest ok. Jestem zadowolony jak narazie I
 
Marek Bukowski
Tetryk jak lubisz dłubać to może taką zabudowę zmajstrować ,a na razie gdzieś złapać tego elektronika .Bo tak se myślę że gdzieś te przełączniki ,światła nawigacyjne ,pompa ,oświetlenie pokładu, sygnał , radio by fajnie było upchać w zabudowę ,no i zegary podświetlane w środek . X

sumowapasja.pl/images/imagehost/b7656a2061a783884acdc3d7f68540de.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/627e3423415493d7151d9b3909db0082.jpg
 
Slawomir Tabor
Jak na razie nic nie będę robił przy skorupce , czekam na silnik i na wodę .
W zimę będę grzebał .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert Pytka
Nie czekaj do zimy taki licznik przyda się przy silniku np do docierania . Instalacja trwa pięć minut i jest nie inwazyjna .
 
Slawomir Tabor
Obrotomierz kupie teraz , chodziło mi że instalację elektryczną będę robił wolnym czasem może w zimę .
Właśnie do docierania silnika potrzebny mi ten obrotomierz .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,476,924 unikalne wizyty