Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: MariaCaw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
SYMBIOZA
Panowie,
po tegorocznych doświadczeniach w połowach całodobowych z łodzi stwierdzam , że nie dam rady łowić nocą z ciekawych miejscówek z łodzi - no chyba że.....zrobię NAMIOT ŁODZIOWY

Wszechobecna nocna wilgoć i poranna rosa są dla mnie wykańczające...wszystko na łodzi jest przesiąknięte, łącznie ze śpiworem...tragediaG

Namioty łodziowe jakie są dostępne to np black cat lub ehmanns - są drogie i przeznaczone są dla łodzi 5-7 metrowych

sumowapasja.pl/images/imagehost/c3fb24556609f726fa6fbbc6f92eca3e.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/f042856317850af54e4189de83bcdb60.jpg


Moja F420 jest mniejsza (420cm) więc nawet jakbym zdurniał i chciał wydać tyle kasy to i tak są one rozmiarowo za duże.

-Czy znacie namiary na fachowca który mógłby uszyć coś takiego w rozmiarze trochę mniejszym od wyżej wymienionych modeli?

-Jakiego materiału użyć aby nie ciekło, nie zajmowało dużo miejsca po złożeniu i było trwałe?

-Czy można to zrobić z plandeki np. 350g/m2... czy taki nieoddychający materiał nie zda egzaminu? Tutaj szwów by nie było -tylko zgrzewanie..

-stelaż chciałbym zrobić z prętów pełnych z włókna szklanego

Interesuje mnie prosta konstrukcja którą można w 10 minut rozłożyć lub złożyć.
Nie interesują mnie rozwiązania mocarne z rurek stalowych połączonych śrubami itp.
Całość po złożeniu ma się zmieścić w bakiście dł. do 130cm.

Proszę o rady i dobre pomysły.
Edytowane przez SYMBIOZA dnia 03.11.2017 22:30
 
Lucas
Marcin widziałeś jak ja to rozwiązałem?
 
Mariusz Kulinski
https://www.olx.pl/oferta/ponton-330-d-maweric-namiot-podloga-aluminiowa-4-komory-kil-rolkaa-CID767-IDkN1tC.html#cf165c93f3

http://pontony-bark.pl/akcesoria-do-ponton%C3%B3w/namiot_bark_bt-290_bt-310_bn-310.html

https://www.olx.pl/oferta/namiot-zadaszenie-do-pontonu-kolibri-km330-km300d-360d-330-450-dsl-CID767-IDicmf3.html

Maże taniej i łatwiej będzie zaadoptować i zmodyfikować pod Twoją łódkę namiot na ponton.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
SYMBIOZA
Łukaszu widziałam kiedyś że używałeś na łodzi tego śmiesznegoM namiociku...chyba był zielony. Zresztą na brzegu używałeś tego samego.
Czy dalej korzystasz z takiego rozwiązania?
U mnie spokojnie mieści się łóżko karpiowe(i chcę je wykorzystywać) więc takie rozwiązanie jak u Ciebie odpadaG
Edytowane przez SYMBIOZA dnia 03.11.2017 23:11
 
Slawomir Tabor
Święte słowa Marcin bez namiotu nie da rady nocki spędzić tym bardziej jak mgła duża jest nad ranem .
Co do plandeki to tylko bardzo cienką bo przy 10 m2 będzie namiot ważyć sporo .
Nie trzeba się bać szycia namiotu z materiału Corduro podobnego już to przerobiłem szwy mi ciekły przed ich podklejeniem taśmą .Teraz łódka stoi na zewnątrz od 3 tygodni zero przecieków a deszcz pada codziennie . Do tego po paru latach mozna materiał zaimpregnować i jest bardzo lekki od 150 do 200 g m2 .
Trzeba zaprojektować tak aby namiot miał duże okno w częsci dziobowej bo tylko na stojaka będziesz pływał z namiotem .
Otwierany namiot w części dziobowej jak na zdjęciach bez okna to lipa w czasie deszczu nie popływasz .
Co do konstrukcji nie mogę pomóc można z rurek tak jak ja zrobiłem lub prętów tak jak w namiotach turystycznych sam musisz sobie wybrać .Pręty bym próbował kupić u producentów namiotów .
Konstrukcja z rurek kosztuje ale jest mocna z prętów z tworzywa nie sprawdzałem .
Mój tapicer ma teraz tylko wolne popołudnia może jak byś miał stelaż sprawę byśmy dogadali ale pewnie wiosną .
Zadzwoń pogadamy .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
SYMBIOZA
Sławku zadzwonię to pogadamy...
Z rozłożonym namiotem raczej nie będę pływał...namiot będzie użytkowany tylko przy nocnej stacjonarce z łodzi na kotwicy lub przy brzegu.

Na te do pontonów popatrzę, ale wydają mi się niepewne ...wolałbym jednak coś jak na zdjęciach jakie zamieściłem.
Edytowane przez SYMBIOZA dnia 03.11.2017 23:23
 
Lucas
No ten śmieszny namiocik uratował mi kilka razy dupę jak pogoda się nagle zmieniła U Na brzeg mam większy. Zrobić dobry namiot z dobrym materiałem to nie jest taka prosta sprawa, co ważne tani. Ten z dechatlonu fajnie mi się sprawdził, idealne rozwiązanie bo mało miejsca zajmuje, jest bardzo lekki, i dobry materiał. Nawet raz z nim wracałem 30 km z nad Wisły jak był rozłożony bo cały czas padało i nic mu się nie stało a w środku było sucho. Łóżko mi wchodzi ale nie używałem na łodzi bo na nic innego nie miałem miejsca.

Kiedyś widziałem że Krzysiek z Foxa miał w ofercie namioty na swoje łodzie ale teraz nie widać. Dobrym patentem może być ten do pontonu j.w. Co do mocowania do łodzi świetną sprawą są tenaxy, najlepiej made in germany, trzyma to jak diabli i bardzo szybko się rozkłada namiot (kolega ma takie rozwiązanie). Można je kupić wkręcane lub skręcane z obu stron.

Ja do nowej łodzi już nie będę z niczym kombinował i kupię namiot dziobowy pewnie ehmmansa, koszty są ale jak zliczyć materiał, okucia, stelaż i czas roboczy to nie wiem czy do końca się opłaca robić.

Marcin niestety ale nie ten kształt łodzi u Ciebie i coś trzeba kombinować. Co do używania namiotu to ja lubię spać pod chmurką, wyjątkami są deszcze i jesienne mgły... Nie ma to jak mieć całą noc na oku kije i gwiazdy U Na brzegu też namiotu nie używam za często U
 
Jacek Gebala
Musi być namiot ?S Nie wystarczy parasol czy jakaś rozpięta plandeka ? Taki trzymetrowy karpiowy parasol wystarczyłby chyba w zupełności dla 4-ro metrowej lodzi. Są też takie owalne 345 x 300 metra(sporo kosztują). Z jednej strony oparty na lodzi a z drugiej dwie podpórki i masz z głowy. Plandeka 250gr/m2 3x3 metry jest tez bardzo przydatna i na lodzi i na ladzie do rożnych celi. Po zewnętrznej stronie lodzi rozpinasz linkę do której ją przymocowujesz na gumowych odciągach. Wzdłuż lodzi na odpowiedniej wysokości rozciągasz linkę i masz zaimprowizowany namiot.

Mam trochę odmienna sytuacje, bo wypożyczając łodzie na tydzien nad Padem często mam rożne typy i do tych mniejszych (do 5 metrów) nie ma namiotu a do tych dużych sporo kosztują na tydzien, a zazwyczaj potrzebuje namiot tak naprawdę na dwa-trzy dni. G I radze sobie w powyżej podany sposób.

A na śpiwór mam "oddychającą" narzutę która 100% nie przepuszcza wody(przynajmniej jak na razie H ). Wystarczy nad głową parasol(pod nim jest tez sprzęt) a śpiwór i łóżko chronione jest przez narzutę. Sprawdza się też na łodzi. I
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 05.11.2017 12:09
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
SYMBIOZA
No więc plan już mam,
robię coś podobnego jak na tych fotach co zamieściłem w pierwszym poście...jednak trochę prościej ....
- pałąki będą 3 sztuki z prętów z włókna szklanego
- poszycie z poliestru 120g/m2 moro coś jak na parasole, namioty itp, nieprzemakalne pokryte pcv z jednej strony
- szwy będą podklejone taśmą
Szczegóły wyjdą w trakcie prac, ale już jest kilka podpatrzonych patentów z oryginałów i moje i Sławka pomysły

Jak powstanie będą foty
Narka
 
Retro
Mam ten sam problem, noce na łódce bez namiotu to czasem udręka.Topór
 
Retro
O takim zadaszeniu łódeczki myślałem już dawniej, w tym roku chciałem do typowej łódki zastosować tradycyjny namiot, ale nie mogłem tego zgrać, łódka okazała się za mała a namiot za duży.
Mam gdzieś nawet jakieś zdjęcia, tylko gdzie?
 
Retro
Dylemat, właśnie, jaka łódka najbardziej nadaje się pod namiot?G

Pierwsze próby, czyli umocowanie typowego namiotu na typowej
łódce nie sprawdziły się. H

sumowapasja.pl/images/imagehost/293926a6764e5e51cccf73661b643cc1_tbig.jpg
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 16.11.2017 22:14
 
Slawomir Tabor
Tego się nie spodziewałem żeby łódkę dopasowywać do namiotu .
Kup łódkę a my Tobie dopasujemy namiot . Nie jest to trudne a zamocowanie to
pikuś .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Retro
Widzę Panowie, że się nie dogadamy, nie po to założyłem nowy by łączyć go z innym tematem.
Miało być o zrobieniu łódki specjalnie przeznaczonej pod namiot.
 
Retro
Trudno, spróbuję w ten sposób.G

Oczywiście próba wstawienia zdjęcia się nieudała.B

Zacznę od tego, że ja swoje łódki, już od wielu lat robię sam i nie są to łódki np. ze sklejki, (takie też robiłem), ale z laminatu.
sumowapasja.pl/images/imagehost/293926a6764e5e51cccf73661b643cc1_resized.jpg
Na zdjęciu wyżej (łódka na samochodzie) jest łódka zrobiona profesjonalnie.U

Postanowiłem wiec zrobić łódkę pod namiot taki, jaki mam, aby nie generować kosztów, taki typowy namiot, którego już od dawna nie używam, co wcale nieznaczny, że nie będzie można zrobić specjalnego namiotu na tą łódkę.

Zaprojektowałem a w zasadzie wykorzystałem już istniejący projekt mojej łódki 3,5 m na 1,4 m, tylko niestety, ale moim zdaniem łódka okazała się za krótka, po przymiarce namiotu okazało się, że i owszem namiot jest bardzo fajny tylko łódka powinna być o 1 metr dłuższa.E
Edytowane przez Lucas dnia 17.11.2017 17:26
 
Lucas
Typowy namiot na łódź ma długość około 330 cm, a minimalna szerokość łodzi to 170-180 cm chyba do 220 cm. Do tego musi mieć szeroki dziób bo inaczej też się nie nada. Łódź do namiotu "kupcego " dziobowego musi mieć przynajmniej 4,5 m długości według mnie i mojego skromnego doświadczenia.
 
Retro
Niestety „Lucas” nie o to zdjęcie chodziło.T
Tak to wygląda, jeśli ktoś myśli, że jest mądrzejszy.D

Ciekawe rzeczy piszesz, szerokość łódki pod namiot nawet 2,2 m ciekawe, to po jaką cho..rę męczyć się z namiotem, to już lepiej fundnąć sobie porządną łódkę kabinową.
A ja twierdzę, że wystarczy łódka 4 m na 1,4 m, no i właśnie taką kończę.
Edytowane przez Retro dnia 17.11.2017 19:23
 
Slawomir Tabor
Retro łódka do wędkowania w komfortowych warunkach powinna mieć moim zdaniem minimum 165 cm szerokości i długości minimum 370 cm .
Lukas podał wymiary łódki nie dla spinningisty tylko dla sumiarz która będzie używana na nocne zasiadki nie raz w dwie osoby i musi pomieścić trochę sprzetu wędkarskiego .
Tu masz namiot z moskitierą za 150 pln wycinasz dno i montujesz pałąki do burt .
https://hobbyhouse.pl/product-pol-4010-Namiot-tunelowy-2-osobowy-MFH-Hochstein-flecktarn-32143V.html
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Retro
[img][IMG]http://sumowapasja.pl/images/imagehost/441718b198d9874c06e71d8cdc7a5b8d.jpg[IMG]

no i lipa
Edytowane przez Retro dnia 18.11.2017 08:49
 
Retro
Lipa, do dupy te wstawianie zdjęć, robię wszystko z instrukcją obsługi.
Makabra można cholery dostać.B
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
18,474,310 unikalne wizyty