Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: evetboole


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
beny
Wiatam jaki multik polecilibyscie do 1200 do łowienia stacjonarnego??? Na pewno cos z wodzikiem bo to moj pierwszy multik
 
Michal Sip
Za ta ceną to już możesz poszaleć i jest w czym przebierać, a z tych bardziej znanych i tych które mi by bynajmniej pasowały to wybrałbym Zecka HR 20 albo Black Cat Long Ranger 740. Może i ten BC ciut droższy, ale za to kawał maszyny na lata.
 
Lukasz Ciesielski
Penn fathom 60 lw, mam do sprzedania jak by co dwie sztuki za 1500 PLN komplet stan idealny.
 
Lucas
Igor o tym bezwodzikowym dla początkującego to bym polemizował O Musimy chyba tym pogadać przy K Jeszcze napiszcie, że na prawą rękę i bez wodzika będzie idealny to czuję iż będziecie słyszeć jak kolega przeklina nad rzeką przy zwijaniu.

Moim zdaniem, na początek lewa łapka jak kręcisz w klasycznym kołowrotku plus wodzik. Wydaje mi się, że ciężko ogarnąć kręcenie i kontrolowanie linki palcem, a jeszcze jak się duża ryba trafi to dopiero będzie słychać łacinę.
 
beny
Koledzy a może jakieś propozycje jeszcze? I wolałbym z wdziękiem na lewą ręką. A coś z Panna lub okupu?
 
beny
Multikino chce do BC freestyle 3m
 
beny
Koledzy prosiłbym o jeszcze jakies podpowiedzi na temat multika.
 
slawomir frach
Ja na swój pierwszy wybrałem Solterra 50 którą polecił mi znany Szymon. Szukałem dużego , mocnego , silnego i z wodzikiem multika. Ze wszystkich wodzikowych jest to chyba najbardziej pojemna bestia. Uciążliwości głównie dwie: kręcenie lewą ręką do tyłu i konieczność pilnowania by nie zgubić wodzika o czym pisali koledzy. Przekonała mnie do niej cena bo w kwietniu 2016 wychaczony za 530 złotych, teraz poza wyprzedażą około 800-1000 zł. Jest też doceniana na Norwegii bo z tego co czytałem wraca w kawałku.

Wszystko zależy od Ciebie jak na to patrzysz. Mnie to na tyle irytuje że na ten sezon kupiłem Spinfischera 10500 i Solterra zostaje jako rezerwa , trzeci zestaw na Włochy lub do bardzo dalekich wywózek .
 
Michal Sip
Kolega ma akurat podpięte Squale 60 LD przy tych kijkach i z tego co wiem jest mega zadowolony. Ja tam jestem zwolennikiem stałej szpuli i pewnie podpięty byłby albo Spinnfisher 10500 albo Offshore 95.
 
beny
ogladalem soltera i penna sam juz nie wiem na co sie zdecydowac. czy kupic Fin-Nor OffShore 95
 
Jacek Gebala
beny napisał(aM

ogladalem soltera i penna sam juz nie wiem na co sie zdecydowac. czy kupic Fin-Nor OffShore 95

No ale szukałeś H przecież multika ?! H Ale po co się spieszyć ? S Sezon na targi się dopiero rozpoczął - mają "wejść" nowe kołowrotki(FinNor 10500) i multiki np. ten od BlackCat´a czy od Zeck´a. Zapewne ceny starszych modeli "spadną". S Ten BC multik "Long Range" tez początkowo kosztował powyżej 300 Euro, teraz można nowego dostać w niższej cenie. G
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 19.11.2017 13:27
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
beny
Tak szukam multika ale tez sie obawiam ze nie dam rady nim lowic z tego co chlopaki pisza trzeba ueazac zeby nie zgubic wodzika. A multiki bez wodzika i na prawa reke to nie dla początkujących. Tez masz racje bo przed nami targi i mozna kupuc cos fajnego
 
Jacek Gebala
beny napisał(aM

Tak szukam multika ale tez sie obawiam ze nie dam rady nim lowic z tego co chlopaki pisza trzeba ueazac zeby nie zgubic wodzika. A multiki bez wodzika i na prawa reke to nie dla początkujących. Tez masz racje bo przed nami targi i mozna kupuc cos fajnego


Ze względu na to że kołowrotki o stałej szpuli są bardziej rozpowszechnione, na ogol tańsze i jest ich większy wybór częściej trafiają do reki "początkującego".S Obsługi każdego kołowrotka trzeba się "nauczyć". I Naturalnie każdy ma swoje zalety i wady tak jak multiplikator czy staloszpulowiec. Ja zaczynałem przed 10-cioma laty łowienie sumów używając multiki (ABU Ambassadour i Corboss SL-30) , potem przeszedłem na FinNor´y i Penny a teraz mam trochę tego i trochę tego. Łowiąc wertykalnie zdecydowanie polecam klasyczny multik na górze wędki - sam używam AVET´a - MXJ 5.8. Do stacjonarki używam aktualnie dwa HR20(podwieszany multik bez wodzika) i to jest chyba rozwiązanie które tutaj najbardziej mi odpowiada.U Jeśli się jakościowo sprawdzą to już ich nie wymienię I Tak czy tak mam i używam dwa FinNor´y 9500. Wprawdzie teraz rzadziej ale nadal znajdują swoje zastosowanie(np. wyrzut przynety/metoda dwóch wędek).

Chyba pomocne było by gdybyś "jednoczesnie" wypróbował obydwa rodzaje kołowrotków - chociażby na targach na maszynie holowniczej.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Lemiux
Jacek Gebala napisał(aM

beny napisał(aM

Tak szukam multika ale tez sie obawiam ze nie dam rady nim lowic z tego co chlopaki pisza trzeba ueazac zeby nie zgubic wodzika. A multiki bez wodzika i na prawa reke to nie dla początkujących. Tez masz racje bo przed nami targi i mozna kupuc cos fajnego


Do stacjonarki używam aktualnie dwa HR20(podwieszany multik bez wodzika) i to jest chyba rozwiązanie które tutaj najbardziej mi odpowiada.U


Jacek w jaki sposób kontrolujesz nawój plecionki mając multik pod kijem?
 
Jacek Gebala
Lemiux napisał(aM

Jacek Gebala napisał(aM

beny napisał(aM

Tak szukam multika ale tez sie obawiam ze nie dam rady nim lowic z tego co chlopaki pisza trzeba ueazac zeby nie zgubic wodzika. A multiki bez wodzika i na prawa reke to nie dla początkujących. Tez masz racje bo przed nami targi i mozna kupuc cos fajnego


Do stacjonarki używam aktualnie dwa HR20(podwieszany multik bez wodzika) i to jest chyba rozwiązanie które tutaj najbardziej mi odpowiada.U


Jacek w jaki sposób kontrolujesz nawój plecionki mając multik pod kijem?


W podobny sposób jak to się robi mając multik u góry wędki. Zamiast kciuka proponuje jednak użycie innego palca wskazującego/środkowego H . Kołowrotek jest blisko wędziska co dodatkowo to ułatwia. Zresztą - przy niewielkim naciągu praktycznie sama się nawija,G tylko pod uciągiem(np. w czasie holu) trzeba jej trochę pomoc. Po kilku(nastu) nawinięciach plecionka na szpuli przybierze kształt wrzeciona i dlatego nie należy nawijać jej na początku na pełno bo środkowa część "wrzeciona" będzie ocierała o obudowę multika. Zresztą HR20 mają specjalnie ukształtowaną obudowę która daje nam dodatkowe kilka milimetrów "powietrza". Wrzucę zdjęcia jak to na moich kołowrotkach wygląda. I ale u mnie plecionka jest jeszcze "młoda" D tak jak ja M bo mam te kołowrotki dopiero od kilku miesięcy G
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 22.11.2017 17:56
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Lemiux
Sprawiłem sobie Marquese i Lethala bez wodzika, aż się boję jak to będzie ;P Właśnie widziałem Carstena Zecka jak tylko czasem koryguje plecionkę w trakcie holu sumca.
 
Grego
Witam. Banalne dla kolegów pytanie. Nabyłem swój pierwszy multiplikator i odpowiednią wędkę. Totalnie obce mi urządzenie ale miałem dość wywózek po 200 m na stałoszpulowcu i poskręcanych linek. Głównie na wywózkę będzie ale czasem trzeba będzie rzucuć. Próbowałem porzucać na "sucho" i o ile wiem że trzeba przytrzymać palcem szpile i w końcowej fazie ją przychamować to problem jedt taki że w momencie zamachu siła bezwładności porusza korbką przez co zapadka zaskakuje i blokuje szpule. Nie mam trzeciej ręki żeby trzymać korbę w momencie rzutu. Jakieś porady jak to robicie? Może odkręcić hamulec gwiazdkowy na max żeby nawet przy zblokowaniu zapadki szpula dalej się kręciła. Lepiej zadać banalne pytanie niż samemu coś wymóżdzyć i pół życia robić źle. Pozdrawiam
 
bodzio
Podpowiem .
Na osi szpuli powinna być okrągła nakrętka .
Dokręcisz będzie lekko hamować ,poluzujesz poleci w----du .
 
Grego
Cenna uwaga myślałem że to regulacja tzw wolnego biegu. Ale Bodziu to nie eliminuje ruchu korbką przez jej bezwładność przy rzucie. Trzeba trzymać korbę przy rzucie czy jak to robicie?
 
Kiersnowski Artur
Dziwne ten ruch korbki. W moim żadnym multiku takie zjawisko nie występowało. Może spróbuj poeksperymentować z położeniem korbki. Najbezpieczniej chyba gdy jest w dolnym położeniu.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,608,284 unikalne wizyty