Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:

· Łącznie użytkowników: 2,173

· Najnowszy użytkownik: Lukaszbarkowski

NASZ FANPAGE

Zobacz temat

Drukuj temat
Grego
Witam. Banalne dla kolegów pytanie. Nabyłem swój pierwszy multiplikator i odpowiednią wędkę. Totalnie obce mi urządzenie ale miałem dość wywózek po 200 m na stałoszpulowcu i poskręcanych linek. Głównie na wywózkę będzie ale czasem trzeba będzie rzucuć. Próbowałem porzucać na "sucho" i o ile wiem że trzeba przytrzymać palcem szpile i w końcowej fazie ją przychamować to problem jedt taki że w momencie zamachu siła bezwładności porusza korbką przez co zapadka zaskakuje i blokuje szpule. Nie mam trzeciej ręki żeby trzymać korbę w momencie rzutu. Jakieś porady jak to robicie? Może odkręcić hamulec gwiazdkowy na max żeby nawet przy zblokowaniu zapadki szpula dalej się kręciła. Lepiej zadać banalne pytanie niż samemu coś wymóżdzyć i pół życia robić źle. Pozdrawiam

bodzio
Podpowiem .
Na osi szpuli powinna być okrągła nakrętka .
Dokręcisz będzie lekko hamować ,poluzujesz poleci w----du .

Grego
Cenna uwaga myślałem że to regulacja tzw wolnego biegu. Ale Bodziu to nie eliminuje ruchu korbką przez jej bezwładność przy rzucie. Trzeba trzymać korbę przy rzucie czy jak to robicie?

Kiersnowski Artur
Dziwne ten ruch korbki. W moim żadnym multiku takie zjawisko nie występowało. Może spróbuj poeksperymentować z położeniem korbki. Najbezpieczniej chyba gdy jest w dolnym położeniu.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.

Longin Bojanowski
Dla mnie to tez jakieś dziwne zjawisko, mi nigdy korba nie startowała przy rzucie. Jak dla mnie to jeśli korba startuje już przy zamachu to coś z tym multikiem nie tak, tak jakby nie do końca była zwolniona szpula.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"

Kiersnowski Artur
Możesz jeszcze trzymać palcem przycisk zwolnienia szpuli. Napisz co za multika masz.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.

Jan Brzozowski
Wrzuć fotkę tego multika i wtedy będziemy mogli coś powiedzieć.
Normalnie korba nie powinna się obracać przy rzucie.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U

Poleć ten wątek
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum:

Wygenerowano w sekund: 0.06
7,144,044 unikalne wizyty