Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Donaldgoard


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Knipex
Semi napisał(aM

Knipex napisał(aM

Link do youtuba bo coś chyba wideo na stronie nie działa


Działa, wystarczy wkleić kod jedenastu ostatnich znaków z linku. U



Spoko działa i cały link wklejony miedzy znaczniki ale youtube coś jeszcze mieszało i nie chciało ruszyc widocznie , teraz jest ok .
Tylko widzę albo i słyszę że bardzo cicho sie nagrało i trzeba dać dość głośno żeby usłyszeć ćwierkanie .
 
Michal Wilk
Knipex napisał(aM

Semi napisał(aM

Knipex napisał(aM

Link do youtuba bo coś chyba wideo na stronie nie działa


Działa, wystarczy wkleić kod jedenastu ostatnich znaków z linku. U



Spoko działa i cały link wklejony miedzy znaczniki ale youtube coś jeszcze mieszało i nie chciało ruszyc widocznie , teraz jest ok .
Tylko widzę albo i słyszę że bardzo cicho sie nagrało i trzeba dać dość głośno żeby usłyszeć ćwierkanie .


Cytuj swój post to zobaczysz jak poprawnie powinien wyglądać ten kod do YT.. Semi go poprawił w twoim poście D

Ja głos miałem na maksa i nie słyszałem...
 
Lemiux
Knipex, jak idą prace nad nowymi sygnałkami? Widziałem na SiG-u że coś tam działasz. Wpadnij tu czasem i pochwal się efektami.
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Knipex
Niestety z racji braku czasu i kilku innych równolegle prowadzonych projektów prace posuwają się powoli . Powstał na razie prototyp który można zaczepić już do kija . Puki co bez radia . Waga wyszła ok 15g z baterià 12v Taka jest konieczna żeby w przyszłości zasięg centralki był zadawalajàcy . Softowo też jeszcze dużo kombinacji ale to jest na dobrej drodze bo już mniejwięcej ogarnełem odczyt kąta nachylenia z eliminacją dryfu żyroskopu . Resztę czas pokarze .
 
Knipex
Coś tam dzisiaj podziałałem w temacie centralki i są już jakieś wyniki tego dłubania . Wszystko jeszcze na płytce prototypowej . Dla mniej obeznanych z elektroniką to od lewej zasilacz -> odbiornik centralki-> płytka z prockiem od centralki -> płytka z prockiem i czujnikami od sygnalizatora -> nadajnik sygnalizatora . Na razie testy softu na takim zestawie tx i rx ale znalazłem już fajniejsze nadajniki pod względem zapotrzebowania na energię jak i zasięgu (do 500m w otwartej przestrzeni U ) .
Na filmiku widać jak po zadziałaniu sygnalizacji "brania" centralka odbiera sygnał i zapala niebieska diodę ( może pipczeć buczeć wibrować i co tam sie jeszcze podłączy ) .

YouTube Video
 
Michal Wilk
Takie moje przemyślenia. Większy zasięg= więcej prądu potrzeba. Zasięg do 100m w zupełności starczy, myślę że nawet 50 jest ok. Mniejszy zasięg= dłuższa praca na baterii.

Warto pomyśleć nad tym aby centralka była wielokanałowa. W przypadku dwóch brań mamy wskazanie z dwóch sygnalizatorów na jednej centralce.
 
Knipex
Michal Wilk napisał(aM

Takie moje przemyślenia. Większy zasięg= więcej prądu potrzeba. Zasięg do 100m w zupełności starczy, myślę że nawet 50 jest ok. Mniejszy zasięg= dłuższa praca na baterii.

Warto pomyśleć nad tym aby centralka była wielokanałowa. W przypadku dwóch brań mamy wskazanie z dwóch sygnalizatorów na jednej centralce.


Z tym zasięgiem to jest tak ze im czulszy będzie odbiornik (czytaj lepszej jakości ) tym słabszy sygnał odbierze z dużej odległości . Im lepszy nadajnik tym więcej mocy wypromieniuje a mniej pójdzie w ciepło . Zależne jest to też od częstotliwości i tu wybrałem 433Mhz bo posiada dużą przenikalnośc przez przeszkody i większy zasię przy mniejszej mocy niż typowe 2.4GHz . Dodatkowo nadajnik działa tylko w czasie brania a pozostały czas jest "uśpiony" i pobiera prądy rzędu 1,5mA a nadając max 90mA czyli z 3szt paluszków AAA będzie nadawał 7h nonstop a czuwał 400h . Przynajmniej takie sa założenia że cały zestaw ma wytrzymać minimum kilka zasiadek na komplecie baterii.

Co do centralki to 2 kanały to minimum ale myślę że uda się zrobić 4-6 kanałów .
 
Knipex
No to były pierwsze testy funkcji sygnalizacja kija w pionie i to chyba udane . Nagranie wyszło cicho ( dzieciaki już spały i buzer musiałem zakleić) więc dzwięk na maxa jak chcecie słyszeć efekty . YouTube Video
 
Slawomir Tabor
Do sezonu zdarzysz zrobić kilka takich kompletów .
Jak takie dłubanie wychodzi finansowo. Ile w przybliżeniu 2 kanały będą kosztować .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Knipex
Jak ogarnę jeden komplet programowo na 100% to czeka mnie dedykowana elektronika i jakaś obudowa . Jak to będzie zaprojektowane to składanie tego wszystkiego to już pikus ;) Koszty jakie wyjdą jeszcze tak naprawdę nie są znane . Ale myślę że zestaw 2+1 to koszt zbliżony do 1szt catsoundera bez centralki .
 
Lemiux
Knipex napisał(aM

Jak ogarnę jeden komplet programowo na 100% to czeka mnie dedykowana elektronika i jakaś obudowa . Jak to będzie zaprojektowane to składanie tego wszystkiego to już pikus ;) Koszty jakie wyjdą jeszcze tak naprawdę nie są znane . Ale myślę że zestaw 2+1 to koszt zbliżony do 1szt catsoundera bez centralki .

+ Vat + dochodowy+ Zus i aaaaaaaaaa, co się będę denerwował.. :(
Czekamy na finał.
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Knipex

[quote]


Fajno, fajno! Ja bym ustawił wolniej przerywacz, powiedzmy w trybie 4 pełne cykle na 1 sekundę.
No i rozumiem, że to tylko połowa układu, jest fajna sygnalizacja zerwania zrywki, musi być dodatkowo ćwierkanie jak jest przyginanie w dół, albo drgania...

Coraz milusiej... I
.

Oczywiście jest cwierkanie i sygnalizacja miganiem diody przy drganiach/ruchu kija co było pokazane na wcześniejszym filmiku . Już porzeniłem te dwie funkcje w jednym kodzie więc pewnie wkleje jakiś filmik na dniach jak to działa razem .
 
Knipex
Coś tam znowu do przodu się posuwa i jest ćwierkanie + sygnał kija w pionie . Oba wskazania odbierane przez centralkę . Zastanawiam się czy nie dać różnej sygnalizacji centralki dla obu zdarzeń np. szarpnięcia dioda miga , wędka w pionie świeci na stałe . Aczkolwiek moze jest to zbędne bo co by sie nie działo trzeba ruszyc dupę z namiotu U

YouTube Video
 
Lemiux
Knipex napisał(aM

Zastanawiam się czy nie dać różnej sygnalizacji centralki dla obu zdarzeń np. szarpnięcia dioda miga , wędka w pionie świeci na stałe .


OBOWIĄZKOWA funkcja U
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Szafa
Glanis PATROL napisał(aM

Lemiux napisał(aM

Knipex napisał(aM

Zastanawiam się czy nie dać różnej sygnalizacji centralki dla obu zdarzeń np. szarpnięcia dioda miga , wędka w pionie świeci na stałe .


OBOWIĄZKOWA funkcja U


Dokładnie, ale ja proponowałbym odwrotnie, czyli przerywane błyski czerwonej diody dla zerwanej zrywki (taki alarm zsynchronizowany z sygnałem pik, pik, pik, pik - 4 cykle/sek), a dla szarpania i pociągania - inny kolor diody - np bardzo jasny błękit, prawie biały i też nie ciągły, ale działający tak samo jak ćwierkający buzzer.

Jest super!


Ekstra. Zgadzam się z Igorem, tak byłoby korzystniej.
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
Knipex


Dokładnie, ale ja proponowałbym odwrotnie, czyli przerywane błyski czerwonej diody dla zerwanej zrywki (taki alarm zsynchronizowany z sygnałem pik, pik, pik, pik - 4 cykle/sek), a dla szarpania i pociągania - inny kolor diody - np bardzo jasny błękit, prawie biały i też nie ciągły, ale działający tak samo jak ćwierkający buzzer.

Jest super!


Tylko jak rozwiązać w takim wypadku rozróżnianie sygnalizatorów na centralce i kijach jak wszystkie bedą świecic się tak samo . Niby można ponumerować diody na centralce ale kto będzie pamiętał gdzie jest który numer na kijach . Wydaje mi się że każdy sygnalizator powinien mieć swój kolor i na tej diodzie operować sygnałami (mam na myśli jasną diodę jak np. w lampkach rowerowych) Czyli np nr 1 ma czerwony i błyska na czerwono w rytm cwierkania lub miga na czerwono jednostajnie przy zerwanej zrywce ,a na centralce tak samo w odpowiadającym kolorze. Od biedy można zastosować diodę RGB i różnicować odcień danego koloru ale to już dodatkowe komplikowanie układu . Na centralce można oczywiście tez zrobić inne sygnały dla obu sytuacji .
 
Slawomir Tabor
Ściągawka na ręku flamastrem .I
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Czujnik ruchu 360 stopni by się przydał z funkcją on/off w centralce ,regulacją czułości i o innym tonie. No i jeszcze powiadomienie o utracie sygnału z sygnalizatora do centralki.
 
Knipex
Marek Bukowski napisał(aM

Czujnik ruchu 360 stopni by się przydał z funkcją on/off w centralce ,regulacją czułości i o innym tonie. No i jeszcze powiadomienie o utracie sygnału z sygnalizatora do centralki.


Rozumiem że czujnik ruchu do zabezpieczenia obozowiska przed złodziejami . Jeśli tak to raczej żaden problem dorobić takie ustrojstwo . Co do kontroli zasięgu raczej prądożerna opcja ponieważ trzeba by utrzymywać stałą komunikację (lub np. co sekundę ) między nadajnikiem a odbiornikiem . Taki test to bardziej na żądanie by pasował wywoływany z centralki jednak tu i tak rodzi się problem sprzętowy wymagający zmiany modułów nadawczych (które to już zamówiłem do testów z za wielkiej wody ze względu na niższe napięcie zasilania i większy zasięg ) .
Niestety czas ostatnio ogranicza mnie na tyle że prace stoją w miejscu , może na majówkę coś się ruszy .
 
Marek Bukowski
Takie dodatki do drugiej wersji sygnałków -liftingowe .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,475,754 unikalne wizyty