Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lemiux
Myślę że ten Hercules od Semiego jest zdecydowanym konkurentem dla plecionek Black Cata, Mad Cata i Berkleya, a nawet i do WFT. Chciałbym przetestować grubość 0,60 i jeśli ktoś się skusi na tego Herkulesa to poproszę o jakąś próbkę U Jestem przekonany że w/w firmy zlecają wykonanie plecionki np 0,75 i nadają im oznaczenie 0,60. Mam wielkie nadzieje związane z GigaFish-em. Mają niesamowitą moc i bardzo dobrą cenę.
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Mariusz
Semi napisał(aM

nodan napisał(aM

A jakie odczucia macie co do ilości splotów? Na ali są obecnie grube pletki 4, 8 lub 12 splotowe?


Ta moja powyżej ma 8 splotów, mocno ścisłych, jest okrągła i sprawia na prawdę bardzo pozytywne wrażenie.I

Możesz podać linka u kogo kupywałeś ?
 
Lukasz Ciesielski
Lemiux napisał(aM

Myślę że ten Hercules od Semiego jest zdecydowanym konkurentem dla plecionek Black Cata, Mad Cata i Berkleya, a nawet i do WFT. Chciałbym przetestować grubość 0,60 i jeśli ktoś się skusi na tego Herkulesa to poproszę o jakąś próbkę U Jestem przekonany że w/w firmy zlecają wykonanie plecionki np 0,75 i nadają im oznaczenie 0,60. Mam wielkie nadzieje związane z GigaFish-em. Mają niesamowitą moc i bardzo dobrą cenę.

Mam zamowioną Hercules 120 lbs 0.58mm powinna być za tydzień może dwa więc mogę podesłać. Zamówiłem jeszcze jakieś dwa rodzaje 1.0 300 lbs 16 slotów, 0.55mm 100 lbs 16 slotów.
 
Semi
Mariusz napisał(aM

Możesz podać linka u kogo kupywałeś ?

Oczywiście.U Tylko nie wiem jak skracać link z Aliexpres, a wiem że się da, więc daję ten długi.G
https://pl.aliexpress.com/item/Hercules-8-Strands-100M-300M-500M-1000M-10LB-80LB-Super-Power-Fluorescent-Yellow-Braided-Fishing-Line/32672803793.html?uttaskid=37001&utcontentid=906&utalgorithmid=14&tracelog=rowan&rowan_id1=eclc_en_1_1_en_US_2018-02-25&rowan_msg_id=semiUTT_37001_2051823_%2482d3a161c31547cc8f9f561904ee4627&ck=in_edm_other
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Longin Bojanowski
Na razie nie zamawiałem ale znalazłem takiego Herkulesa
https://pl.aliexpress.com/store/product/Hercules-Karpiarzy-8-Pasma-PE-Oplocie-W-dkowanie-Linia-100-M-300-M-500-M-1000/403552_32845321726.html?spm=a2g17.12010608.0.0.2bf9702etNb0RQ
występuje aż do średnicy 1,2. Moze to przesada ale takie np. 0,58 czy 0,62 o wytrzymałościach 120 czy 150 lb. Co ciekawe na szpulkach napisano Herkulespro.com california USA. Pewnie robią ta pletke na stany.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Semi
Możliwe, to tłumaczyło by ich jakość i nieprzegrubienie. Chyba zamówię sobie jeszcze do spina ze dwie grubości.U
Tu macie link do sklepu.
https://herculespro.aliexpress.com/store/403552?spm=a2g0s.13010208.99999999.292.5jWweW
Edytowane przez Semi dnia 26.02.2018 18:04
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Szuwar7
Raz kupiłem na Ali expresie chińską plecione.Przestrzegam nigdy tego nie róbcie totalny badziew!!!
 
Jan Brzozowski
Musiałeś źle trafić, Szuwar.
Zarówno ja, jak i wielu kolegów kupuje i nie narzeka.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Longin Bojanowski
Przede wszystkim należy się zastanowić jaka to była, bo jest jak i u nas lepsza i gorsza. ja kupuję i nie narzekam. Mieliśmy gdzieś na forum porównanie do innych i wcale tak źle nie wypadły te chińskie. Można tez poszukać na fb które ludki chwalą. Ja od jakiegoś czasu kupuje Kastkinga (te grubsze) i Soloplaya (cieńsze) i jest ok.
Tylko te najcieńsze 0,05 czy 0,07 to już Gigafisch jest nie do przebicia, ale oczywiście cena trochę inna.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Szuwar7
Kupiłem jakąś YOU.Kumpel mówił że będzie ok.Strasznie ją chwalili na tym ali-expresie.Pierwszy wyjazd sezonu pierwsze uderzenie i dupa.Pękła .Myślałem zę mnie szlak weżmie.Kupilem Mad Cata.Droga ale sprawdzona.
 
Tiur
A dlaczego nie przeprowadziłeś jakiegoś próbnego testu?
 
Szafa
Madcata nigdy nie używałem, więc nie powiem Ci czy nie strzeli...jedną mogę z całą odpowiedzialnością polecić, WFT CAT KG 0,6 - dużo rybek wyholowanych i żadnych niespodzianek....baaa, podczas wędkowania na Padzie miałem zaczep, urwać się nie dało , trzeba było ciąć.
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
Longin Bojanowski
Najlepiej poczytać to co napisał Jacek.
Jacek Gebala napisał(aM

"Ludzie" O - zejdźcie może z obłoków na ziemie. Z Zapas mocy jest oczywiście w porządku , ale która sumowa wędka (długo) wytrzyma 30 kilogramowe obciążenie G - żadna (?) A jeśli już, to kto z nas przy trzydziestu kilogramach uciągu utrzyma ponad 100 kg w rekach? A jeśli nawet to wjedziemy do wody jak na nartach.H I wierzcie mi, że wiem z autopsji o czym mówię/pisze.Ł
O wiele bardziej interesujące było by, ile z tych 30 kilo zostanie po sezonie/dwóch i to nie takim/takich kiedy może byliśmy tylko niecały miesiąc na sumach.S

Nowiutkie plecionki są (prawie)wszystkie OK, ale co po niektóre już po 2-3 wyjazdach tracą nieraz 50% wytrzymałości i wydaje mi się ze te z wyżyłowanymi wynikami tracą najwięcej. G Wytrzymałość linowa na zerwanie/na węźle to tylko jedno z kryteriow na podstawie której oceniane są plecionki. Co mi z plecionki która zadeklarowana jako 0.60 z wytrzymałością 108 KG w rzeczywistości ma 0.86, jest kwadratowa, szoruje po przelotkach jak papier ścierny, mechaci się, nasiąka woda i traci kolor ? Pewnie ze to przypadek ekstremalny, ale wciąż spotykany w sprzedaży. Wyślę "to-to" do sprawdzenia i będą "ochy i achy" że tyle wytrzyma a potem to co ?

A na koniec mojego postu życzę każdemu z nas tego wspaniałego uczuciaD kiedy trzeba pomocy kolegi aby przy holu suma nie zostać wciągnięty do wody I albo jak kto woli "nie wyskoczyć z butów" H

Oczywiście można kupić każdą pletkę. W sklepiesumowym jest WFT i GigaFisch. Są chyba najbardziej cenione ale tez cena większa niż tych chińskich. I tak szczerze (oczywiście wg mnie) to albo coś z tych dwóch albo chińczyk bo cała reszta (np. Jaxon, Mikado czy jakieś jeszcze) to najczęściej to samo co chińczyki tylko drożej.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Szuwar7
Tiur napisał(aM

A dlaczego nie przeprowadziłeś jakiegoś próbnego testu?

No właśnie.Człowiek się uczy całe życie na błędachG
 
Szuwar7
Szafa napisał(aM

Madcata nigdy nie używałem, więc nie powiem Ci czy nie strzeli...jedną mogę z całą odpowiedzialnością polecić, WFT CAT KG 0,6 - dużo rybek wyholowanych i żadnych niespodzianek....baaa, podczas wędkowania na Padzie miałem zaczep, urwać się nie dało , trzeba było ciąć.

WFT mówisz.Przyglądne się bliżej tej plecionce.Dzięki bardzo!
 
Szafa
Szuwar7 napisał(aM

Szafa napisał(aM

Madcata nigdy nie używałem, więc nie powiem Ci czy nie strzeli...jedną mogę z całą odpowiedzialnością polecić, WFT CAT KG 0,6 - dużo rybek wyholowanych i żadnych niespodzianek....baaa, podczas wędkowania na Padzie miałem zaczep, urwać się nie dało , trzeba było ciąć.

WFT mówisz.Przyglądne się bliżej tej plecionce.Dzięki bardzo!

Wersja CAT KGI
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
Szuwar7
Gdzie moge kupić w razie czego te plecionki WFT?Nie moge ich znaleść na allegro.
 
Lemiux
Szuwar7 napisał(aM

Gdzie moge kupić w razie czego te plecionki WFT?Nie moge ich znaleść na allegro.

Stary, długo tak będziesz spamował to forum?? Gdzie znajdę kij, gdzie znajdę plecionkę, a może będziesz łaskaw wpisać nazwę w szukajce googla?
Internet to nie ruskie targowisko gdzie musisz szukać konkretnej budy z określonym towarem..
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Longin Bojanowski
Oczywiście można kupić każdą pletkę. W sklepiesumowym jest WFT i GigaFisch. Są chyba najbardziej cenione ale tez cena większa niż tych chińskich. I tak szczerze (oczywiście wg mnie) to albo coś z tych dwóch albo chińczyk bo cała reszta (np. Jaxon, Mikado czy jakieś jeszcze) to najczęściej to samo co chińczyki tylko drożej.[/quote]

Nawet tu już było, ale chyba czytać się nie chce.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 06.01.2019 16:20
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jan Brzozowski
Szuwar, zanim zadasz pytanie o sprzęt, sprawdź w danym temacie, czy tam takiej odpowiedzi nie ma.
To nie jest tak, że Ty spytasz o coś, a ktoś inny odwali za Ciebie całą robotę i poda odpowiedź na tacy.
Zresztą zapoznanie się z zawartością forum wyjdzie Ci tylko na dobre.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,607,291 unikalne wizyty