Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Szuwar7
Przepraszam panowie więcej się to nie powtórzy
 
darek1958
Witam. Koledzy czy te plecionki Hercules to jeszcze są dostępne na rynku?
 
Semi
darek1958 napisał(aM

Witam. Koledzy czy te plecionki Hercules to jeszcze są dostępne na rynku?

Na chińskim na pewno.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
buldog1111
Przyszła do mnie plecionka z Ali... - Spectra extreme braid 300m 0.63mm/ 130LB , koszt ok.50zł
Wytrzymuje około 26-27kg. Jest cieńsza niż madcat 0.60 i wytrzymuje praktycznie tyle samo (w moich testach madcat 0.60 zrywa się przy 27-28kg)
Mam też Black cat S-line 0.55 (jest grubsza od madcat 0.60 i wytrzymuje tylko 22-23kg)
Ten chińczyk zrobił na mnie dobre wrażenie. Ma trochę luźniejszy splot od madcata i jest miękki. Dobrze się wiąże i mimo iż cieńszy niż madcat mocy mu nie brak. Kupiłem tu:
https://m.pl.aliexpress.com/item/33053509869.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.detail.1000060.2.299c5f46OD17M8&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=df01c13a-33ff-44b3-ad88-1488c1bc62d6

Widzę że teraz podrożały kilka pln.
 
Jan Brzozowski
Buldog, wbrew pozorom, chińskie plecionki nie są wcale złe. W ostatnich latach ich jakość znacznie wzrosła. Świadczy o tym choćby Twoje porównanie ich do tych markowych, które jak widać są przegrubione.
Zresztą, kilka lat temu robiłem test "chińczyka" o grubości o,50 mm i pękła przy 22 kg.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
buldog1111
Janku no wygląda nieźle . W przekroju jest lekko tasiemkowata, ale za to praktycznie nic nie brudzi.
 
stan2010
Podstawowa różnica między chińskimi, a markowymi, to materiał. Chińskie to w 90% PET, a markowe DYNEEMA i dwa razy większa różnica wytrzymałość na korzyść DYNEEMA
Pozdrawiam I
 
Mariusz Kulinski
Dyneema to handlowa nazwa włókien PE za której używanie trzeba płacić.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Semi
Staszek, testowaliśmy już trochę tych chińczyków i mówiąc szczerze to naprawdę warto je kupować. Teraz kupiłem kilka szpulek KINGSTONA, bardzo polecana, może nie szczyt techniki, ale bardzo przyzwoita plecionka, tak jak i Herkules, który również był testowany tu na forum i na głowę przebił markowe plećki.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
stan2010
Mam KINGSTONA właśnie, tyle że jest sztywniejszy od 'markowych'. Możliwe, że Dyneema, to nazwa handlowa PETa, ale jednak z wyższej półki- dużo mocniejszy i bardziej miękki /w moim odczuciu/.
Pozdrawiam I
 
Semi
No cóż, o gustach się nie dyskutuje, jeden lubi sztywniejsze, drugie mientkie.D
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
stan2010
Chińska 0,2/11,3kg.
Stren Sonic Braid (była dostępna tylko dwa lata) 0,12/11,4 kg; 0,22/20,2kg; 0,25/27,2kg
Niewątpliwym atutem chińskiej jest jej cena... pięciokrotnie tańsza
Edytowane przez stan2010 dnia 10.02.2021 10:05
Pozdrawiam I
 
Lukasz Ciesielski
sumowapasja.pl/images/imagehost/e8263eaa72adbdab87249039c8c4c010.jpg
Właśnie przybyła paczyszka od myfrenda mają ulubiona pleciaka Herkules 0.58 któraą stosuje od kilku lat.

Tym razem zamówiłem jedna szpule nowości w splocie 12. Niestety pletka w odróżnieniu od 8 jest płaska O a szkoda bo kosztowała sporo i miałem co do niej nadzieję wielkie.

Pamiętam że ktoś na forum miał wage dostosowana do pomiaru wytrzałosci mogę wysłać obie do porównania wszystkie parametry są identyczne 0.58, 120lb
 
stan2010
Rok temu dostałem cieniznę 0,2 '4x' i w sumie była/jest do przyjęcia. W tym roku 'szarpnąłem się' na 0,4 '8x' i jest tasiemka, więc jeżeli jeszcze kiedyś, to ja wyłącznie '4x'.
Pozdrawiam I
 
Kiersnowski Artur
Do mnie przed chwilą przyszła Angryfish agwx9 40lbs 0,28mm w teorii, jest minimalnie grubsza od Power Pro 40lbs test 0,32mm. Syfmiarka dla power pro pokazuje faktycznie 0.32 natomiast dla agwx9 0,34. Z tym że mam bardzo dobre doświadczenia odnośnie cieńszej siostry agwx9 odnośnie mocy i trzymania parametrów w długiej jednostce czasu. Od trzech lat używam 15lbs teoretycznie 0.10 faktycznie 0.15mm i poza odrobiną koloru jaki straciła, to praktycznie trzyma parametry cały czas. Więc jak ta grubsza będzie miała podobnie to będę bardziej niż zadowolony. A przy tym cena, zabójcze 65 zeta za 500m.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,471,685 unikalne wizyty