Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jacek Bartnik
Zbiornik retencyjny Jeziorsko na rzece Warcie według danych (GUS, OTKZ) jest drugim pod względem powierzchni zalewu i czwartym pod względem pojemności wśród 71 wielkich zbiorników ( wysokośc zapory powyżej 15 m lub pojemność zbiornika powyżej 3 mln. m3) retencyjnych w Polsce.

Koncepcja budowy zbiornika retencyjnego na rzece Warcie sięga przełomu lat 50-tych i 60-tych. Konieczność jego budowy wynikała z potrzeby ochrony przeciwpowodziowej doliny Warty. W rejonie Doliny Konińsko-Pyzderskiej niemal każdego roku od lutego do maja na obszarze około 25 tysięcy ha tworzył się naturalny zbiornik powodziowy o pojemności 150-200 mln m3, powodując duże straty w rolnictwie a sytuacja powodziowa na rzece była również zagrożeniem dla położonych na jej brzegach miast. Drugim istotnym czynnikiem było zapotrzebowanie na wody do systemów chłodniczych powstającego zespołu elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Zbiornik Jeziorsko wybudowano w środkowym biegu rzeki Warty na granicy województw wielkopolskiego (powiat Turek) i łódzkiego (powiaty: Sieradz i Poddębice). Powstał on po przegrodzeniu doliny rzeki Warty w 484,3 km jej biegu na linii wsi Skęczniew-Siedlątków zaporą ziemną o maksymalnej wysokości 20 m i długości 2730 m oraz po wybudowaniu zapór bocznych w dolinie rzek: Pichny i Teleszyny oraz zapór cofkowych w rejonie miasta Warta.

Zbiornik Jeziorsko należy do obiektów wielozadaniowych, został zaprojektowany i wybudowany w celu:
zmniejszenia zagrożenia powodziowego w dolinie rzeki Warty, szczególnie dla miast Uniejów, Koło, Konin, Śrem i Poznań,
zabezpieczenia wody dla systemów chłodniczych Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin oraz dla przemysłu w rejonie Konina, Śremu i Poznania,
pokrycia aktualnych i perspektywicznych potrzeb gospodarki komunalnej miast: Koło, Konin i Poznań (ujęcia infiltracyjne),
zapewnienia wody do urządzeń rolniczych,
zwiększenia przepływów rzeki Warty w okresach niżówkowych w celu poprawienia stanu sanitarnego wody i warunków żeglugowych,
prowadzenia gospodarki rybackiej na zbiorniku i w ośrodku zarybieniowym na kompleksie stawów w Pęczniewie,
produkcji energii elektrycznej średnio 21 GWh rocznie,
stworzenia warunków rekreacyjno-sportowych dla rejonu Łodzi oraz miast Sieradz, Konin, Kalisz, Turek i Poddębice.

sumowapasja.pl/images/imagehost/1b507ac88c503d25c20461cf54fe2e38.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/7c2089cfb104d5561e9df82b5c234aa0.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/1c88aae87391498f5d956c7f9a703bc4.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/ee16dbe20b906726379bb64fe76836d4.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/29f0cdaa0bfe36fae93027678df916eb.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/5a7b0a0196f1b82eebb4694402f9af97.jpg
 
Slawomir Tabor
Film z tego roku .Tego nie mogę komentować.Jeziorsko 1 stycznia 2013 Zatoka Martwych Ryb
YouTube Video

Po spuszczeniu wody ze zbiornika Jeziorsko, zamarzły tysiące, a może nawet miliony ryb. Kto odpowie za doprowadzenie do tej katastrofy ekologicznej?
Takie są polskie realia .G
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Lucas
Jacek a sumki są ;)?
 
Jacek Bartnik
Lucas napisał(aM

Jacek a sumki są ;)?


Są i to giganty, ale żeby je namierzyć potrzeba dobrego fachowca od echosondy.
 
Lucas
A pływać można bez problemów? Spalina czy tylko elektryki?
 
Jacek Bartnik
Lucas napisał(aM

A pływać można bez problemów? Spalina czy tylko elektryki?


Wszystko dozwolone nawet skuter i narty wodne(z tego tytułu osobiście ubolewam).
 
Lucas
Jacek ja bym się na narty wodne skusił D Nie no żartuję. Strach stawiać zestawy w takich warunkach bo można głowy poucinać plecionką...
 
Jacek Bartnik
Myślę że najpierw warto popływać z echem co by miejscówkę obczaić.Nie wszędzie pływają skuterami i nie wszędzie da się stacjonarnie łowić.Ale są fajne miejsca na zlot, bo zmieszczą dużą liczbę osób obok siebie tak jak na Antoniówce.K
 
Longin Bojanowski
No, no, może by na przyszły rok coś wydumać.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Lucas
Jacek Bartnik napisał(aM

Myślę że najpierw warto popływać z echem co by miejscówkę obczaić.Nie wszędzie pływają skuterami i nie wszędzie da się stacjonarnie łowić.Ale są fajne miejsca na zlot, bo zmieszczą dużą liczbę osób obok siebie tak jak na Antoniówce.K


No to jest gospodarz na przyszły rok D
 
Maciek Nawrocki
To kiedy jedziemy ?&
 
Beno Grudner
Jak tam pięknie D D Uwielbiam wodę stojącą. I te rozległe miejscówki.. Zlot tam trzeba zrobić na bank I No i fair play, w połowie drogi między Warszawą a Wrocławiem B , Jacu, Ty to możesz chyba z chaty zarzucić jak się dobrze zamachniesz D Sam środek Polski, więc wszyscy, średnio rzecz biorąc, mają podobnie.. Bardzo mi się podoba.
 
Jan Brzozowski
Miejsce piękne U Już sprawdzałem odległość, mam poniżej dwustu kilometrów, w sam raz dla większości, jak pisał Zbyszek.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Arek Pawlak
Czuję, że zrobimy tam wspólny zlotU
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Jan Brzozowski
Jestem za I
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Robert Dubis
Piszę się.D
Witam pasjonatów wędkarstwa.X
 
salto
Już mi się podobaD Jestem zaI
Robert
 
Lucas
No będzie łowienie, Robert szykuj dla mnie miejsce na łodzi T
 
pepe79
Ba, też w ciemno wpisuję się na listę "oczekujących" I

Przejeżdżałem obok tego zbiornika. Kaaawał wody.
 
Lukasz Karasiewicz
To pozostaje nam ustalić terminX
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,613,183 unikalne wizyty