Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Kiersnowski Artur
Loniek link niedostępny albo nie istnieje.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
lukasz w
Widzę że kilka osób zakupiło multki , ja w zeszłym sezonie też nabyłem ten z okrągłą rączką koloru niebieskiego. caly srebny. Wyglada ok ale mi chamulec juz nie trzyma nie wiem czy kuz tarcze wytarte ale nawet 1 kg teraz nie bedzie.
Jak znacie kogoś kto by na to popatrzył.
 
Seweryn Urawski
Miałem kiedyś taka sytuacje i multik rozebralem nawet :-D . Sprawdź czy plecionka na szpuli się nie slizga, są multiki co mają zaczep na szpuli i problemu nie ma.
Jak zaczepu nie ma to mokra plecionka w sezonie puchnie od wody, po sezonie wysycha i robi się lekki luz :-).
 
lukasz w
Seweryn Urawski napisał(aM

Miałem kiedyś taka sytuacje i multik rozebralem nawet :-D . Sprawdź czy plecionka na szpuli się nie slizga, są multiki co mają zaczep na szpuli i problemu nie ma.
Jak zaczepu nie ma to mokra plecionka w sezonie puchnie od wody, po sezonie wysycha i robi się lekki luz :-).

To hamulec nie poetka &
 
nodan
Zakupiłem plecionkę 0,4. Z opisu powinna być wykonana z włókien Dyneema, jak przyjedzie wyślę, kawałek któremuś z was na testy wytrzymałościowe

https://pl.aliexpress.com/item/Ilure-2017-New-16-Strand-PE-Braided-Fishing-Line-60lb-80lb-120lb-140lb-Super-Strong-Multifilament/32812834487.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8JDPLw
 
Grego
Chciałem się podzielić wrażeniami z kupna plecuonki kastking z aliexperss. Zakupiłem do karpiowania 0,22 o deklarowanej wytrzymałości 11,5 kg i do spiningu na suma 0,30 o deklarowanej wytrzymałości 18 kg. Przetestowałem obie kilkakrotnie i wnioski są takie. 0,22 kilka razy strzeliła przy ok 7 kg zaś kilka razy przy około 10 kg. Próbki brane z tej samej szpulki. Nigdy na węźle zawsze na prostym odcinku. 0,30 wytrzymała około 11 kg i też strzelała nie na węźle. Wytrzymałość obu zwiększa się gdy są mokre. Nie wiem czy mam być zawiedziony czy pletki renomowanych firm też nie wytrzymują deklarowanej wytrzymałości. Plecionek nie mierzyłem ale mogą być przegrubione.
 
Semi
Dobre wyniki Ci wyszły, nie masz co narzekać. Jest tu temat na forum o chińskich plecionkach, wcale tak źle nie wypadają.

http://www.sumowa...rowstart=0
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Grego
Dla mnie największy.minus tej pletki to chyba jakieś niedoróbki na fragnentach. Odwijam metr sprawdzam i strzela przy 7 kg odwijam drugi i 10 wytrzymuje. Miej pewność czy na 30 metrze nie strzeli przy 3 kg. No ale za 30 zł 500 m można było ryzykować.
 
Tiur
Kupiłem 2 plecionki. Białą champion 0.50 120lbs i czarnego herculesa 0.48 80lbs. Champion ma fajną strukturę i na pewno nie ma 0.50 ale wytrzymuje też tylko max 15kg a częściej ok 13kg. Hercules jest dużo grubsza lekko szorstka dziwny zapach ma i ok 25kg wytrzymałości. Wszystkie testy strzelały na węzłach. Test przy użyciu wagi bagażowej drążka i własnych rąk.
 
Mariusz Kulinski
Przetestowałem ostatnio plecionkę ośmiosplotową Simpleyi 0.70 oznaczoną jako 150 lb. Wytrzymała 32 ,33i 33.5kg. Strzelała 5 do 10 cm od węzła.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
nodan
Dziś dotarłą do mnie 16 splotowa plecionka wykonana z włókien Dyneema. Raczje okrągła może delikatnie woskowana. Deklarowana grubość 0,4mm i coś około tego jest. Wytrzymałość 43kg według producenta - mogę wysłać któremuś z kolegów w celu pomiaru chętnie wyślę próbkę




sumowapasja.pl/images/imagehost/a89b5c1db5836fe0f095cde7a4a385e3.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/63bf6c2ff8387fba47ee3dd0d57d9fad.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/c0e8d9bc097358e41577a33fb99e8799.jpg

Nie była tania-ok 18 dolarów za100mb

https://www.aliexpress.com/item/Ilure-2017-New-16-Strand-PE-Braided-Fishing-Line-60lb-80lb-120lb-140lb-Super-Strong-Multifilament/32812834487.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.9MN8Lw
 
Longin Bojanowski
Tak apropos zakupów u chińczyków
https://www.mikado.pl/aktualnosci/mikado-dystrybutorem-marki-bkk

tam napisano:
"Firma BKK jest liderem haków na rynku chińskim. Istnieje od 1856 r i obecnie jest prowadzona przez 5 pokolenie rodziny, na której czele stoi - pan Zhan."
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
Nodan prześlij z 2-3m pomierzymy.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
stan2010
Z uwagi na ICH Nowy Rok, mają miesiąc na wysyłkę, czyli w perspektywie marzec... w piątek się NADZIAŁEM B
Pozdrawiam I
 
Jan Brzozowski
Mnie wydymali (pierwszy raz) na trzydzieści parę złotych. Zamówiłem dwie karty mikro sd 32 giga i po kilkunastu dniach moje zamówienie zostało anulowane, a strona z kartami zniknęła.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Semi
No to Ci Janek przecież Aliexpress kasę oddało jak anulowali. Nie ma bezpieczniejszych zakupów w sieci niż te na Ali, trzeba tylko terminów pilnować. Zrobiłem już chyba kilkadziesiąt razy zakupy w Chinach, a tylko dwa razy zakładałem spór i kasę miałem po kilku dniach na koncie. Raz mi się zdarzyło że kasę oddali a towar po dwóch tygodniach przyszedł.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Jan Brzozowski
Jeszcze czekam, potem założę spór.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
stan2010
Nie czekaj, tylko zakładaj !!
Niektóre idą bardzo długo. Raz było 78 dni. Trzy lata temu przepadło ~30$, bo zwlekałem. Teraz mam spór. Przesyłka 'wyparowała' z systemu na lotnisku w PRC, a miała być najpóźniej 24 grudnia.
Pozdrawiam I
 
km73
Zdarza się tak, że te na lotnisku nie wyparowały, tylko zostały przekazane do zniszczenia. Kumpel z robot właśnie się z tym spotkał. Tylko co dalej? Kasy niet, towaru nie budziet...
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Semi
Maniek, kasę zwróci Aliexpres. Dopóki nie zaznaczysz, że otrzymałeś przesyłkę sprzedawca nie zobaczy ani grosza, kasa wisi w Ali. No chyba że czas minie i nie odznaczysz sporu, wtedy uznają że wszystko jest ok i przeleją kasę sprzedawcy, ale wtedy pretensje tylko do siebie trzeba mieć.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17
18,476,996 unikalne wizyty