Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Janusz81
Witam kolegów. Chce kupić przyzwoitą jakościowo przyczepkę towarową, jednoosiową z burtami o DMC do 550kg (takie mam auto). Wymiary pokładu ok 230x130cm. Zawieszenie raczej na resorze i amortyzatorze, bo chyba lepiej się prowadzą. Najlepiej też ze stelażem i plandeką no chyba, że to we własnym zakresie można zrobić. Jest dużo producentów na rynku ale opinie na necie są różne. Ludzie piszą różne rzeczy, w sumie wiecie jak to jest. Ja się na tym zupełnie nie znam więc może któryś z kolegów mi doradzi jaką wybrać markę i/lub model. Jakie są Wasze doświadczenia.
Zmieniam ponton na większy i silnik też na większy więc z dzieciakami (10 i 13lat) już się nie zapakuję do swojego kombi. Przyczepa będzie głównie służyła do transportu pontonu, silnika, całego "majdanu" sumowego itd. Narodził mi się w głowie też pomysł, żeby wrzucić tam materac pompowany, śpiwory i wykorzystać go czasami jako namiot H Czasami przyczepa się przyda do przewożenia innych różnych rzeczy min regipsów czy sprzętu AGD.
Cena najlepiej poniżej 4000zł za całość.
CATCH & RELEASE
 
Mariusz Kulinski
Ciekawa sprawa, większość przyczepek tego typu ma DMC 750kg.Sprawdziłem w dowodzie też mam 550kg bez hamulca.Tej wielkości przyczepka żeby była solidna powinna ważyć te ok 200kg co ogranicza ładowność więc producenci oszczędzają na materiale żeby ładowność była wysoka kosztem solidności.Ciężko będzie coś wybrać.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Janusz81
Zgadza się z tym 750kg ale kupując nową producent na życzenie wystawi Ci homologację np na 550 i taką wtedy taką rejestrujesz. Dla mnie to nie problem, bo ładowność ponad 300kg jest wystarczająca. Od kilku dni oglądam i sam nie wiem co wybrać. Prawie wszystkie ważą w przedziale 150-180kg. Tylko co wybrać? G
CATCH & RELEASE
 
Mariusz Kulinski
Jeśli wystawią odpowiedni papier to bierz największą,miejsca nigdy za wiele, tym bardziej jak myślisz również o adaptacji jako sypialnia.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jacek Bartnik
Mój Świdnik waży 180 kg i kupiłem go 11 lat temu w markecie budowlanym.Nie wiem skąd się bierze waga teraźniejszych,bo jak ostatnio oglądałem takie przyczepki to przy tej mojej wyglądają jak zabawkowe.Blacha ze dwa razy cieńsza i ogólnie tak jakoś słabo wyglądają.Do wożenia sprzętu na ryby myślę że się nadadzą ale pól tony gruzu to bym na nie nawet nie próbował wrzucaćDZ przewiezieniem karton gipsu też nie ma problemu bo otwieram burtę od strony bagażnika i wszystko wchodzi jak trzeba.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 15.02.2019 08:43
 
WROBEL
Stałem przed podobnym dylematem jakieś pół roku temu. Z moich obserwacji ciekawy był niewiadów:
https://allegro.pl/ogloszenie/przyczepka-samochodowa-niewiadow-resor-amortyzator-7830943760
Na Twoim miejscu nie bałbym się tych osi skrętnych.
W końcu zdecydowałem się na przyczepę firmy Zasław na dwóch osiach skrętnych z jednej przyczyny - zdarzy mi się przeładować. Zasław chwalił się dyszlem z lepszej gatunkowo stali i to mnie skusiło.
Co do rozmiaru to zastanów się nad większą przyczepką. Na pakę przyczepki z aukcji wchodzą na leżąco regipsy czy też płyty OSB. Przy mniejszej będziesz musiał wystawiać za burtę.
PS. nie jestem handlarzem a link do allegro jest tylko w celach poglądowych
 
Janusz81
Mariusz Kulinski napisał(aM

Jeśli wystawią odpowiedni papier to bierz największą,miejsca nigdy za wiele, tym bardziej jak myślisz również o adaptacji jako sypialnia.

Mariusz im większa tym droższa i mniejsza ładowność. Celuję w 230-250cm max.

Jacku, masz rację z tymi oszczędnościami. Widziałem ze dwie i wydawały mi się słabe ale to były jakieś marketowe. Myślałem nad tym http://neptun-tra...7-236-rtr/ waga 175kg więc zostaje niby 375kg ładowności ale nie wiem czy to też nie jest badziew.
Ten Niewiadów z aledrogo też wpadł mi w oko ale sam nie wiem co wybrać i co jest sprawdzone.
CATCH & RELEASE
 
WROBEL
Co do solidności to mogę jedynie odradzić Tema Eco z Leroy Marlin. A ładowność hm... błogosławiony ten, kto dużo wozi i nigdy nie przeładował...
Najlepiej pojedź do jakiegoś dilera i osobiście "pomacaj" kilka. Rzuć okiem też na:
https://zaslaw.pl/oferta/przyczepy-towarowe/przyczepy-towarowe-niehamowane/przyczepa-towarowa-235su
w wersji z plandeką kosztuje 3500 ale jest na osi skrętnej.
A co jest sprawdzone to ciężka sprawa... Neptun czy Niewiadów czy cokolwiek innego sprzed 10 lat nie jest takie samo jak współczesne niestety.
 
Janusz81
Domyślam się, że w obecnych czasach nie robi się rzeczy tak jak 10 lat temu no chyba że się ma sporo kasy. Właśnie liczę na to, że ktoś podpowie, że marka X jest słaba, a marka Y jest warta uwagi. U mnie w okolicy niestety prawie nie ma dilerów. Trzeba jechać daleko, a czasu na to nie ma za bardzo ze względu na pracę. Szukam dalej U
CATCH & RELEASE
 
Robert
Janusz temat dla mnie także aktualny ,sam szukam odpowiedniej przyczepy by sluzyla do takich samych celow jak twoje , jakie ma dmc twoje auto - jak to jest liczone ?
Edytowane przez Robert dnia 21.02.2019 22:42
 
Robert
WROBEL napisał(aM

Co do solidności to mogę jedynie odradzić Tema Eco z Leroy Marlin. A ładowność hm... błogosławiony ten, kto dużo wozi i nigdy nie przeładował...
Najlepiej pojedź do jakiegoś dilera i osobiście "pomacaj" kilka. Rzuć okiem też na:
https://zaslaw.pl/oferta/przyczepy-towarowe/przyczepy-towarowe-niehamowane/przyczepa-towarowa-235su
w wersji z plandeką kosztuje 3500 ale jest na osi skrętnej.
A co jest sprawdzone to ciężka sprawa... Neptun czy Niewiadów czy cokolwiek innego sprzed 10 lat nie jest takie samo jak współczesne niestety.


Dla czego odradzasz Tema , zastanawiam sie nad przyczepka 2 osiowa typu transporter np. taka https://przyczepygd.pl/przyczepa-magicus-300x150-typu-transporter-zdejmowane-burty-378.html

troche tansza jest wlasnie tema https://przyczepygd.pl/przyczepa-tema-transporter-30152-dmc-750kg-2-osie-60.html
 
Slawomir Tabor
Ja bym szukał małego producenta przyczep blisko miejsca zamieszkania .
Janusz do 4 tyś na pewno kupisz dobrą przyczepkę tylko czas teraz jest nie odpowiedni na takie zakupy .
Ruszają budowy i roboty ziemne .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Janusz81
Robert napisał(aM

Janusz temat dla mnie także aktualny ,sam szukam odpowiedniej przyczepy by sluzyla do takich samych celow jak twoje , jakie ma dmc twoje auto - jak to jest liczone ?

Nie wiem jak jest to dokładnie liczone ale zapewne decyduje masa auta, moc i być może rodzaj napędu. W dowodzie mam wbite 550kg (rubryka O2)
Slawomir Tabor napisał(aM

Ja bym szukał małego producenta przyczep blisko miejsca zamieszkania .
Janusz do 4 tyś na pewno kupisz dobrą przyczepkę tylko czas teraz jest nie odpowiedni na takie zakupy .
Ruszają budowy i roboty ziemne .

Powiem Ci, że szukałem i nic nie mogę znaleźć w miarę blisko. Najwięcej producentów jest na wschodzie polski. Byłem w piątek u jednego dilera we wrocku i właściciel poświęcił mi dosłownie godzinę, bo nie miał ruchu. Opowiadał tak fajnie, że chciało się go słuchać. Pokazał ramy, zawieszenia i ich budowę, okucia, wykończenie itp. Podobno niektóre konstrukcje innych firm są takie, że nity się zrywają (jego słowa i na necie też tak piszą). Z rozmowy wynikło, że te marketowe to zabawki do wożenia "styropianu". Wielu producentów robi przyczepy w wersji ekonomicznej które są najtańsze. Mi wpadła w oko Wiola Mazowia ale cena niestety spora, bo 3600zł. Dla mnie za drogo bo stelaż i plandeka to dodatkowo 1200zł więc szukam dalej B Niższe modele znowu mają pakę 122cm i osb nie wejdzie. A który czas jest lepszy Sławku? Sprzedawca mówił, że im szybciej zamówię tym szybciej będzie, bo im później to dłużej trzeba czekać.Oni też prowadzą cały osprzęt do karawaningu.

Robert, nie wiem czemu ale już 4 osoby odradziły mi TEMĘ. Kiedyś były dobre a teraz już tak podobno nie jest. Pewnie zależy od modelu jak ze wszystkim.
CATCH & RELEASE
 
WROBEL
Robert - odradzam "Tema Eco" z marketu, nie chodzi o całą markę "Tema". Mój teść ją kupił, 1700zł z plandeką. Bałbym się na nią włożyć 400kg.
 
Robert
Mnie interesuje typ transporter - platworma-byla by idealna do przewozenia roznosci no i pontonu 3.20/150 o taka https://przyczepygd.pl/przyczepa-tema-transporter-30152-dmc-750kg-2-osie-60.html
nie wiem czy to jest marketowka
 
SYMBIOZA
Robert
Mocne przyczepki robi Cymerman.... Zobacz..
Niezłe są też Wiola/np. Foxboats od nich bierze.

Oglądałem te od Cymermana i super solidne... w porównaniu z innymi

A Wiole miałem do mojej Łodzi.
 
Jacek Bartnik
Jakiś czas temu na swojego Świdnika taką plandeczkę sobie uszyłem.Mam co prawda plandekę ze stelażem ale na ryby ta jest wystarczająca i nie stawia takich oporów w trakcie jazdy jak stelaż.

sumowapasja.pl/images/imagehost/2cf0cdb406a6c1c4b999c72184d9878d.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/a267005fab333c8b0fbf6edd4221d0a9.jpg
 
Jan Brzozowski
Fajna. Z czego jest uszyta?
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jacek Bartnik
Jan Brzozowski napisał(aM

Fajna. Z czego jest uszyta?


Z takiej samej tkaniny jaką Sławkowi kupiłem na namiot na łódkę.Nie pamiętam dokładnie nazwy ale jest nieprzemakalne z jakąś membraną.
 
Slawomir Tabor
Jacek u mnie plandeka portowa na łódkę z tego materiału zdaje egzamin zero przecieków w czasie dużych opadów .
Do tego jest bardzo lekka , miękka i szybko wysycha .I
Jest gumowana od środka , bardzo dobrze dają się szwy podkleić zwykłym żelazkiem i specjalną taśmą .

sumowapasja.pl/images/imagehost/c12f0128576ccbaa6a960ca73dc1613a.jpg
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,476,489 unikalne wizyty