Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: MariaCaw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
km73
Szanowni, ja tu nowy i tak jak pisałem chcę się od Was nauczyć tego i owego w sumowej tematyce. Wykorzystując zimowy przestój zacisakm przypony. Do tej pory szczupakowe, ale sum to inna baja. Jeżeli ktoś z Was też je wykonuje samodzielnie to mam prośbę o poradę w temacie: krętlików, agrafek oraz rurek zaciskowych. Co polecacie i Wam się sprawdza, a co omijać szerokim łukiem. Firmy, wielkości, czy krętlik z agrafką, czy sama agrafka, itp. Z góry dziękuję za pomoc.U
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Longin Bojanowski
A z podziałem na spin i reszta, czy tylko do określonej metody?
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
km73
Loniu, na start spin jeśli można prosićU
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Longin Bojanowski
Skoro spin to szybko. Sprawdzone w boju a i na zrywarce. Wytrzymują tyle ile napisali. Przypony Big Game Dragona 30 kg. Oczywiście na mniejsze sumy mogą być słabsze np. 18 kg. Ale wg. mnie nie ma znaczenia, że będzie mocniejszy, sumowi nie przeszkadza. Do spina krótsze do trola długie nawet 80 cm. W tym roku pojawiły się przypony MAX nawet 45 kg. Niestety tych nie było dane sprawdzić.
Tu masz MAX-y
http://sumowapasj...ead_id=114

Agrafki, bez wątpienia najlepsze Sebille/ niestety trudne do dostania/występują nawet 300 lb, Dragon, morskie Spinwale, ale tez Kamatsu. Kółka łącznikowe wg. mnie najlepsze Kamatsu /cechowane i mocne jak diabeł/ chyba 5 mm to 29 kg. Właściwie przy wszystkich sztucznych przynętach wymieniam na takie kółeczka.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 12.12.2013 02:49
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
km73
Longin Bojanowski napisał(aM

Skoro spin to szybko. Sprawdzone w boju a i na zrywarce. Wytrzymują tyle ile napisali. Przypony Big Game Dragona 30 kg. Oczywiście na mniejsze sumy mogą być słabsze np. 18 kg. Ale wg. mnie nie ma znaczenia, że będzie mocniejszy, sumowi nie przeszkadza. Do spina krótsze do trola długie nawet 80 cm. W tym roku pojawiły się przypony MAX nawet 45 kg. Niestety tych nie było dane sprawdzić.
Tu masz MAX-y
http://sumowapasj...ead_id=114

Agrafki, bez wątpienia najlepsze Sebille/ niestety trudne do dostania/występują nawet 300 lb, Dragon, morskie Spinwale, ale tez Kamatsu. Kółka łącznikowe wg. mnie najlepsze Kamatsu /cechowane i mocne jak diabeł/ chyba 5 mm to 29 kg. Właściwie przy wszystkich sztucznych przynętach wymieniam na takie kółeczka.


Dzięki za info. I Zaczynam szukać, kupować i się zbroić na przyszły sezon.U
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
Longin Bojanowski
Skoro masz zamiar się zbroić, to masz czas całą zimę i jeszcze trochę. Jeżeli będziesz zbroił sztuczne przynęty to nie zapominaj o kotwicach.
http://sumowapasj...ead_id=108

Oczywiście nie twierdzę, że tylko Owner /ja takich używam bo bez problemu mogę kupić/. Równie dobrze mogą być innych firm byle mocne. I nie ma co tu polegać na opinii sprzedawcy czy próbie wyginania w palcach.
I jeszcze jedna uwaga. Przy woblerach o wielkości do 8-10 cm zostawiam tylko jedną kotwicę/tą tylną/. Oczywiście zmienioną na Ownera ST41. Rozmiar, no cóż, najczęściej o nr większą niż była.
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 12.12.2013 13:50
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Longin Bojanowski
Fotka z akcesoriami. Niestety nie mam pod ręką kółeczek o mniejszych rozmiarach. Do sztucznych przynęt wystarczają 5 mm /mają wytrzymałość 29 kg/

sumowapasja.pl/images/imagehost/a018feef118ba19900fb1773583b81e9.jpg
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jozek Pojedyniec
Ja do woblerów używam kółeczek Wolverine o potrójnym zwoju...te o średnicy ok.centymetra wytrzymują 260lbs I
sumowapasja.pl/images/imagehost/3681df8d04470ecc65053b790e19a065.jpg
 
pojedyniec.com.pl
km73
Dzięki chłopaki za info. I
Ps. Moje Owner'y ST odjechały razem z jerkami do Arka, ale to się odbuduje przez zimęU
Pozdrawiam,
Maniek2, km73

Night Hunter
 
pepe79
Agrafki -> Spinwall Marine 30kg
Krętliki -> Solvkroken Extreme
Kółka -> Owner Hyper Wire
I

Albo sama plecionka przyponowa (sumowa) bez żadnych "łączników" wiązana bezpośrednio do linki głównej i do przynęty. Im mniej "metalu" na końcu zestawu tym lepiej bo... "smaczniej" dla ryby M
 
Jan Brzozowski
pepe79 napisał(aM

Agrafki -> Spinwall Marine 30kg
Krętliki -> Solvkroken Extreme
Kółka -> Owner Hyper Wire
I

Albo sama plecionka przyponowa (sumowa) bez żadnych "łączników" wiązana bezpośrednio do linki głównej i do przynęty. Im mniej "metalu" na końcu zestawu tym lepiej bo... "smaczniej" dla ryby M


Całkowicie się z tym zgadzam, Pawle. Tym bardziej, że niewiele jest firm, które produkują krętliki spełniające swoją rolę pod dużym obciążeniem. O ile w ogóle takie są.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Jozek Pojedyniec
Po opisie w jednym ze sklepów widzę że moc mają te krętliki Solvkroken Extreme.
Może wstawił by ktoś zdjęcie przy metrze bądź na papierze milimetrowym żeby wiedzieć jak wyglądają gabarytowo,jak gruby jest drut z którego są zrobione?I
 
pojedyniec.com.pl
pepe79
Te krętliki są masywne, ale jednocześnie nieduże.
 
Jozek Pojedyniec
To przyczepisz jednego do wędki jak mi będziesz ją wysyłał &
 
pojedyniec.com.pl
Longin Bojanowski
Józek, jak szukasz mocnych a niedużych to zwróć uwagę na Cormoran-owskie o nazwie "Crane" wirbel. grubość drutu 1,16 mm, dł, całego ok. 18-19 mm, wytrzymałość teoretyczna/wg. producenta/ 139 kg. Nie próbowałem zrywać ale obciazyłem go własnym ciężarem i wytrzymał. Jak chcesz wiedzieć ile ważę, to napisze tylko że za dużo ale nie dla tego krętlika.

sumowapasja.pl/images/imagehost/e8c2872c3ba86849b1bb28decaf0a209_resized.jpg
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jozek Pojedyniec
Do spinningu mocnych i niedużych mam kilka setek czegoś takiego,wyglądają całkiem podobnie do tych Twoich
sumowapasja.pl/images/imagehost/62cd275989e78ee56a81f0265a87562e.jpg

Potrzebowałbym raczej coś z grubszego drutu bo kupiłem plecionkę przyponową 1.5mm no i chyba lepiej by było na grubszych krętlikach to wiązać
 
pojedyniec.com.pl
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,474,344 unikalne wizyty