Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: Robertfug


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
mariucha
Witam. Koledzy potrzebuję informacji na temat Penn Spinfisher VI 10500 lub 9500. Kołowrotek ma służyć do stacjonarnego połowu suma. Chciałem kupić Penn Spinfisher 10500 V generacji (słyszałem że to dobre maszyny) ale już go raczej nie ma w sprzedaży. Może to jest jakościowo taki sam kołowrotek tylko jest inaczej pomalowany? Czy warto go kupić? Jeśli ktoś używa i może napisać o plusach i minusach to bardzo proszę. Dzięki. Pozdrawiam
 
fedors
Witam. Penn'a spinfischera VI nie mialem w rekach, ale z tego co czytam i ogladam na YT to ma lepsza przekladnie. Kiedys byly odlewane, teraz sa wycinane na CNC z lepszego jakosciowo materialu. Kolowrotek powinien byc lepszy od poprzednika.
Też kiedyś byłem na innym forum i wolałbym tego nie pamiętać.
 
Piotrek86
Nie do końca się zgodzę SSV miał podpierany wał w trzech miejscach a SSVI ma podpierany w dwóch, czyli w tej kwestii jest słabszy.
 
fedors
Witam.
Spinfisher V od VI schematem i konstrukcja sie wiele nie rozni.
generacja Vi ma tyle samo podparc, czyli trzy.
Dwa na lozyskach i jedno w obudowie na koncu piniona.
Co do materialy z jakiego wykonana jest przekladnia i technologi to jest duzy krok na przod. Co nie znaczy, ze modele V sa jakies zle. VI powinny byc lepsze. Tylko tyle.
sumowapasja.pl/images/imagehost/27ebeea237f997265e2894d9ed1e2c1f.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/dd0e92dce689f518ee8a4c86e7f5d7ca.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/03c79c6052cd6218c01bd2188235e589.jpg
Też kiedyś byłem na innym forum i wolałbym tego nie pamiętać.
 
stan2010
Panowie U
Penn'y używam dopiero od 10lat, ale z mechanizmami mam styczność pół wieku++.
Rysunek złożeniowy pokazuje, że wał jest 'podparty' w dwóch miejscach. Pierwszym podparciem jest 'panewka' na dwóch łożyskach napędzająca czaszę, a drugim mechanizm posuwu szpuli, który nie ma sztywności, bo się rusza na trybie korbki. Napisałem 'podparty', bo tył ma raczej symboliczne podparcie.
Odnoszę wrażenie, że im nowsza konstrukcja, tym bardziej 'pod wędkarza'
Pozdrawiam I
 
fedors
Ponownie ktos wezwal mnie do tablicy.
Tutaj producent uwaza trzecie podparcie w miejscu gdzie pinion jest osadzony w budowie. Sam dol piniona wchodzi w przygotowana do tego kieszen.
W kazdym razie niech kazdy sobie to interpretuje po swojemu.
W pennie V jest tak samo jak w VI.
Slammer, czy stary SS, SSm mialy inaczej. Tam os wchodzila w dupke obudowy. Taki zloty odboj na spodzie. To byla kieszen dla osi kolowrotka.
Też kiedyś byłem na innym forum i wolałbym tego nie pamiętać.
 
stan2010
I dlatego Slammer ma u mnie dożywocie &
Pozdrawiam I
 
mariucha
Który model Slammera jest z tym dożywociem?
 
stan2010
Slammer 460... tak samo, jak ABU C3 i C4 D
Pozdrawiam I
 
mariucha
Dziękuje Wam koledzy za pomoc i wypowiedź w temacie. Kolego fedors świetna robota z tymi zdjęciami i schematami - teraz coś mniej więcej wiem jak działają kołowrotki. Dzisiaj byłem w sklepie ale spinnfishery VI w rozmiarze 9500 chwilowo wyszły a 10500 wydaje mi się zbyt duży. PS. Nie wiem jak to się stało ale kupiłem slammera 760 &. Pozdrawiam.
 
fedors
Slammer 760 dobry wybor. Obecnie jego cena jest nizsza niz cena hurtowa na palecie sprzed dwoch lat bez podatku.
Bedzie wazyl 300 gramow mniej.
Co do pojemnosci to tez bedzie jakies 65% SSVI 9500 i polowe 10500.
10500 i 9500 to te same kolowrotki rozniace sie tylko rotorem i szpula.
sory za brak polskich znakow. Obecnie nie mam komputera z polskim jezykiem.
Też kiedyś byłem na innym forum i wolałbym tego nie pamiętać.
 
stan2010
Zgadza się, ogólnie Penn'y sporo staniały przez parę lat
Pozdrawiam I
 
mariucha
Odkopię trochę temat. Koledzy może ktoś podpowie czym różni się kołowrotek Penn Slammer III od kołowrotka Penn Spinnfisher VI. W sobotę oglądałem takiego w sklepie i cena Slammera trochę wyższa. Czym one się różnią? Chodzi mi o konstrukcję, bebechy.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,611,243 unikalne wizyty