Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Donaldgoard


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
Cześć, macie może jakiej sprawdzone komplety przeciwdeszczowe? Poszukuję jakiegoś i sam nie wiem co wybrać, jaki materiał itd... Myślałem nawet nad samą kurtką Black cat Slime ale nie wiem jak z jakością tego (a u nich bywa z tym różnie) Wiem że materiał to nylon. Do tego jakoś podczas zdjęć chyba nie bardzo bym chciał ich reklamować bo i tak za dużo mają tej reklamy aczkolwiek kurtka mi się podoba ;)
Edytowane przez Arek Pawlak dnia 11.02.2014 09:34
 
Lukasz Karasiewicz
Może kurtka z Gore-Tex np: Helikon ECWCS 2, kolega ma i jest zadowolony można do niej wpiąć polar i jesienią używać.
Uwolnij pasję
 
Daroslawp
Ja polecam sprawdzoną kurtkę Adidas TX Frostzeit Hooded Jacket (W37289) posiada 4 systemy, chroni od deszczu i wiatru i posiada 4 zabezpieczenia z każdej strony, dodatkowo system ściągaczy na rękawach.

cena około 1400 pln ale wartoU jeżeli myślisz o kurtce nie tylko na kilka sezonów.


sumowapasja.pl/images/imagehost/c2282369df52c4a77794426dbea08a3e.jpg
Pasja jest czymś, co pozwala przeżyć nie tylko długość życia, ale także jego Wielkość B)
 
sumowapasja.pl
Semi
Za taką kasę to można wypasiony komplet Goreteksu kupić. Ja mam komplecik wzór MON( w sumie to służbowy, ale na ryby też go biorę), polecam. Trzeba tylko po każdym praniu impregnować sprajem do goreteksu. Kurtka ma dodatkowo dopinany polar. W komplecie są spodnie. Używam już ponad 6 lat, zarówno w pracy jak i na ryby o każdej porze roku. Ciężko kupić, ale czasami się trafi. Pojawiły się podróby, ktoś szyje na wzór i chodzi to to w okolicach 400 zł. Nie kupować, to badziew nie wart tej ceny.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Daroslawp
No to chociaż z uwagi na podróby, wolę dać 1400 i mieć zarówno na silne wiatry jak i mrozy, impregnować nie trzeba, kurtka nadaję się do prania w pralni, chodzi o to że tańszych z systemami i membranami nie polecam, bo to oznacza że tak jak semi napisałeś trafiają się podróby, nie zawsze tanio oznacza ochronnie. Mam tą kurtkę już 3 sezon, wytrzymała górskie temperatury, a lepszej od wiatru nie znam.
Pasja jest czymś, co pozwala przeżyć nie tylko długość życia, ale także jego Wielkość B)
 
sumowapasja.pl
Lucas
Tzn wiecie chłopaki, chcę coś taniego w razie ulewy i żebym nie zastanawiał się jak chwycić suma umazanego w błocie i w ogóle ten szlam itd... Gore-tex się raczej nie nadaje do takich zadań bo membranę szlak trafi. Mam kurtkę North face z goretexu ale nie zabiorę jej na tydzień na dzikie łowisko na sumy gdzie będzie pełno śluzu, błota i wody D
 
Daroslawp
No to faktU

TNF też ma dobre kurteczki, ale szkoda....
Pasja jest czymś, co pozwala przeżyć nie tylko długość życia, ale także jego Wielkość B)
 
sumowapasja.pl
Jacek Bartnik
Podleć sobie Łukasz do Decathlonu,tam na pewno znajdziesz coś w odpowiedniej cenie i jakości.M
 
Slawomir Tabor
Jeśli chodzi o tanie i niezawodne ubranie przeciwdeszczowe , to ja kupiłem w sklepie metalowym taki strój moro na rower ,osobno spodnie i bluza za 50 pln. mieści się w bocznej kieszeni pokrowca na wędki zawsze mam pod ręką.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 15.02.2014 12:56
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Kiersnowski Artur
Jacek Bartnik napisał(aM

Podleć sobie Łukasz do Decathlonu,tam na pewno znajdziesz coś w odpowiedniej cenie i jakości.M


Dokładnie. W Decathlonie są fajne "pancerze" ja wydałem całe 70zł ale są też ciut droższe za 130 zdaje się. Bardzo fajne kurteczki letnie, sprzedają to jako kurtka żeglarska, czy też bluza żeglarska. Do kompletu mam oryginalne MON-owskie spodnie Gore z KAMA-y. Albo za 50zł komplet foliowy spodnie + bluza, mieści się w większej kieszeni.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Arek Pawlak
Ja ostatnio w Makro kupiłem kurteczkę za 60 zł (przeceniona z 239).

Trzeba pojeździć, pooglądać. Decathlon jeśli chodzi o ceny, też jest dobry
pikefinder.pl/images/pikefinder.jpg Pozdrawiam, Arek
 
www.pikefinder.pl
Lucas
O dzięki dobrze gadacie. Muszę i tak jechać do Dachatlonu właśnie po namiot to przy okazji zobaczę sobie coś od deszczu U Kiedyś miałem okazję kupić ciuchy MON-u z gore-texu i trochę żałuję do tej pory ze nie kupiłem. Ale człowiek był wtedy biednym studentem. Z resztą szkoda tego by było na sumy trochę...
 
Damian Poweska
Slawomir Tabor napisał(aM

Jeśli chodzi o tanie i niezawodne ubranie przeciwdeszczowe , to ja kopiłem w sklepie metalowym taki strój moro na rower ,osobno spodnie i bluza za 50 pln. mieści się w bocznej kieszeni pokrowca na wędki zawsze mam pod ręką.


Widziałem też coś takiego w Majstrze lub Mrówce na stoisku wędkarskim, wszystko spakowane w jeden woreczek i cena tak jak pisze Sławek około 50zł.
Później taki zestaw można szybko pod kranówą nawet umyć wysuszyć i znów gotowy na rybki U
 
Jacek Bartnik
Ja posiadam taki jeden tani zestawik,za 40 zł kupiłem.Ogólnie daje radę ale tam gdzie zamek błyskawiczny w kurtce i na niektórych szwach przecieka .Kupiłem 3xl i w razie deszczu zakładam na inne ciuchy.
 
Zarq
Semi napisał(aM

Za taką kasę to można wypasiony komplet Goreteksu kupić. Ja mam komplecik wzór MON( w sumie to służbowy, ale na ryby też go biorę), polecam. Trzeba tylko po każdym praniu impregnować sprajem do goreteksu. Kurtka ma dodatkowo dopinany polar. W komplecie są spodnie. Używam już ponad 6 lat, zarówno w pracy jak i na ryby o każdej porze roku. Ciężko kupić, ale czasami się trafi. Pojawiły się podróby, ktoś szyje na wzór i chodzi to to w okolicach 400 zł. Nie kupować, to badziew nie wart tej ceny.


I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Użytkuję od kilku lat taki komplet kontraktowy dla WP i nigdy w nim nie przemokłem i mnie nie zawiało. Ważnie jest aby był kontraktowy a nie szyty na wzór.
 
Semi
Jak go upierzesz kilka razy i nie będziesz impregnował to Ci będzie przemakał. Mój ma już chyba ponad 6 lat i przy dużym deszczu przemaka. Uprałem go wczoraj i mam zamiar w końcu jakiś impregnat kupić do Gore texu, bo nie wiem kiedy nowy dostanę.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Zarq
Przez te lata go nie prałem - w sensie, ze wrzucałem do pralki i już. Czyściłem jak w wojsku - letnia woda z mydlinami + szmatka. Moi koledzy używali jakiś kurtek ze Skalnika, ale one średnio nadają się do przedzierana przez krzaki (głównie puszczały "łączenia" kieszeni).
 
guziol
Po zakupie spodniobutów pros strong, postanowiłem również zaopatrzyć się w odzież przeciwdeszczową z tej samej firmy, zakupiłem sobie właśnie kurtkę moro. ten ciemniejszy kolor. Po testujemy, zobaczymy.
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 28.07.2016 21:48
 
Mariusz
guziol napisał(aM

Po zakupie spodniobutów pros strong, postanowiłem również zaopatrzyć się w odzież przeciwdeszczową z tej samej firmy, zakupiłem sobie właśnie kurtkę moro ten ciemniejszy kolor. Po testujemy, zobaczymy.

Bardzo ładna kurteczka.
A gdzie takie coś można zakupić?
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 28.07.2016 21:48
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,475,675 unikalne wizyty