Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: rradiw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
blue cat
PZW napisał(aM
oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie go w lokalnej prasie "Głos Siemiatycz".


ciekawe jak to zostało zrealizowane

powinna być publikacja wizerunków oraz podanie imienia i nazwiska
 
Kiersnowski Artur
http://swinoujskie.info/artykul/AkcjaPrzeciwKlusownikomWylegitymowanoPolicjantow
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 12.03.2015 21:25
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Kedar
Degrengolada... A może policjant to też człowiek i świeżą rybkę czasami zjeść potrzebuje, a czasu na bezowocne zasiadki z racji swojej ważnej, społecznej misji nie ma.U
 
Jan Brzozowski
Kolejne zatrzymanie kłusoli...

Dwaj mieszkańcy powiatu gostyńskiego prowadzili nielegalny połów na Jeziorze Świerczyńskim. Stosowali elektryczne wędki. Zostali przyłapani na gorącym uczynku przez dzielnicowego i strażników Społecznej Straży Rybackiej.

Źródło- elka.pl

http://elka.pl/co.../76604/80/
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
jaro7707
A ja miałem około 15 lat temu następujące zdarzenie nad "swoim" zbiornikiem zaporowym. Pojechałem późnym wieczorem z bratem na rekonesans, i zauważyłem w półmroku, jak po drugiej stronie płynie jakaś łajba, i od czasu do czasu zapalają światło i wrzucają coś do wody z dobrze słyszalnym pluskiem. Przyczailiśmy się za trzcinami, czekając na rozwój sytuacji. Po około pół godzinie, gdzie zrobiło się już całkiem ciemno, łódż opłynęła zatokę i była już po naszej stronie. Płynęli w naszym kierunku. Nie czekając, aż ich zobczymy zadzwoniłem na policję, z podejrzeniem, że kłusownicy działają w najlepsze. Zanim dojechał patrol, na moję zapytanie, kto pływa po zalewie, i robi tyle chałasu, zza trzcin wyłoniła się łódka z 3 strażnikami społecznikami. Szukali sieci zastawianych przez kłusoli. W międzyczasie doszła do nas piesza kontrol składająca się z przezesa i skarbnika koła. Ot, poprostu kompleksowa kontrola wędkarzy z brzegu i wody. Jakież było nasze wielkie zdumienie, jak po wyjaśnieniu sytuacji policjantom, zostali oni zobligowanii przez radio przez dyżurnego, żeby mnie ukarać za bezpodstawne wezwanie policji. Na nic zdawały się wyjaśnienia, że nie miałem przecież fizycznej możliwości sprawdzić kto to faktycznie pływa, że istniały wysoce prwdopodobne podstawy, aby sądzić, że nakryliśmy kłosowników na gorącym uczynku.
Przed karą uratował mnie prezes naszego koła, który dośc dosadnie wyperswadował policjantom, że przecież młody wędkarz chciał dobrze, że nie wiedział, kto to pływa po zmroku. I zamiast mnie pochwalić, chcą ukarać.
Dziś czasami wspominamy tą sytuację ze śmiechem, ale wtedy wcale nie miałem wesołego nastroju...
Edytowane przez jaro7707 dnia 11.09.2015 10:04
 
Robert
To sa prawdziwi kłusownicy -legalni PARANOJA

Dodatkowe odłowy na Jez. Zegrzyńskim

Informujemy, że zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Zarząd Okręgu Mazowieckiego PZW podjął uchwałę o dodatkowych odłowach gospodarczych w Zbiorniku Zegrzyńskim w okresie od marca do czerwca 2016 r. Odłowy te dotyczą wyłącznie ryb karpiowatych, takich jak: krąp, mały leszcz i płoć.

Urząd Marszałkowski wskazał, że gospodarka na Jeziorze Zegrzyńskim (obwód rybacki Narew 7) jest prowadzona zgodnie z operatem rybackim, jednak wobec dużej presji wędkarskiej na cenne gatunki ryb drapieżnych, obniża się presja drapieżników na pogłowie ryb zaliczanych do grupy przyspieszającej eutrofizację, tj. leszcz, krąp i płoć. Obecny stan wysokiej liczebności tych stad zagraża kształtowaniu ichtiofauny - co ma duży wpływ na ogólny stan ekologiczny zbiornika. Dlatego w swojej opinii Urząd zalecił zintensyfikowanie połowów rybackich w celu zwiększenia pozyskania pogłowia ryb z gatunków powodujących eutrofizację.

Warto podkreślić, że do prowadzenia dodatkowych połowów sieciowych używane jest jedno narzędzie pułapkowe (niewód stawny) rozstawione na wysokości Ośrodka PZW w Wierzbicy, które jest obsługiwane przez rybaków pod stałym nadzorem ichtiologa. Narzędzie połowowe jest bezpieczne dla ryb. Po podniesieniu „pułapki" wszystkie gatunki ryb, które nie są objęte programem odłowów, w dobrej kondycji wracają do zbiornika.

O dodatkowych połowach została powiadomiona Państwowa Straż Rybacka, Policja oraz koła PZW: nr 20 w Serocku oraz nr 6 Warszawa Wola, które mają pod opieką ten rejon zbiornika. Przy podnoszeniu zestawów pułapkowych mogą być obecni strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z tych kół.

Przypominamy, że zgodnie z instrukcją rybacką OM PZW, obowiązuje zakaz odłowów gospodarczych w Zbiorniku Zegrzyńskim w okresie od 1 stycznia do 31 maja, a celem połowów rybackich nie mogą być gatunki drapieżne, takie jak: szczupak, sandacz, sum i okoń. Tak więc poza jednym zestawem pułapkowym w m. Wierzbica, połowy na pozostałych akwenach Jez. Zegrzyńskiego nie będą prowadzone do końca maja br.

Rzecznik prasowy OM PZW
 
Slawomir Tabor
Od 1 czerwca 2016 będą rybacy trzepać Zegrze sieciami a miało ich nie być .
Do tego jest tyle leszcza, krąpia i płoci że trzeb je odłowić bo drapieżniki mogą zdechnąć z braku tlenu a tak zdechną z głodu .H
Takie numery to tylko w Polsce .
Przecież te rybki przypłynęły na zimowisko do Zegrze po co mają wrócić do Bugu , Narwi i my mamy je złowić lepiej jak je złowią rybacy . To oni zarybiają Zegrze wraz z Wojewodą , Marszałkiem i Panią Premier.
Chciałem sobie poprzeklinać ale podobno nie wolno bo biskup zakazał i rozgrzeszenia mi nie da a kasy na wykupienie grzechów nie mam wydałem na kartę wędkarską .H
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Longin Bojanowski
A w kole PZW nr 13 w Legionowie ( przystań na Zegrzu) mówią, że sum wyżera białoryb i dlatego dużego leszcza trudno złowić.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Mariusz Kulinski
http://www.lgrzz.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=4&lang=
Co się dziwić jak w zarządzie rybaków siedzą ludzie z władz PZW.Z
 
Robert
Ciekawy jest ten watek .... Odłowy te dotyczą wyłącznie ryb karpiowatych, takich jak: krąp, mały leszcz i płoć................

chyba maja specjale sieci ze inne rybki w nie nie będą wchodziły

albo to z naciskiem na mogą byc ...
..... Przy podnoszeniu zestawów pułapkowych mogą być obecni strażnicy Społecznej Straży Rybackiej z tych kół.....

co z okresem ochronnym tych rybek ktore go teraz maja ?
Edytowane przez Robert dnia 29.03.2016 16:43
 
Semi
Taak, płoci za dużo, a weź i złap przyzwoitą płoć, chyba na zimowisku przy straży pożarnej na Kanale Żerańskim jak się wszystkie z okolicy spłynął w jedno miejsce. Robert leszcz, płoć i krąp nie ma okresu, a resztę będą podobno wypuszczali jak w siatę wlezie, bo bezpieczne siatki mają i nie będą w nich zdychały okonie, szczupaki i sandacze.H
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Longin Bojanowski
Mariusz Kulinski napisał(aM

http://www.lgrzz.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=4&lang=
Co się dziwić jak w zarządzie rybaków siedzą ludzie z władz PZW.Z


Pan prezes Maz. PZW , członek LGR a podobno jeszcze właściciel smażalni ryb. Ten to dba o interes wędkarzy.Z
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Robert

Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 29.04.2016 20:28
 
Semi
Dziś o 17.40 na TVP INFO ciąg dalszy walki z sieciami PZW.

https://www.faceb...99064500:0
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Semi
Myślałem że władze PZW odważą się na dyskusję przy kamerach, niestety odwagi zabrakło, jedynie napisali na papierze kilka słów, bo tak wygodniej i tłumaczyć się nie trzeba. Drgnęło coś i mam nadzieję że to jeszcze nie koniec i w najbliższych latach nasze rzeki i jeziora będą wolne od sieci.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Jan Brzozowski
Link do programu z pikiety:
http://www.tvp.info/24858290/02052016-1740
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Semi
W takiej formie to ten film do nikogo nie dotrze, ponad godzinę trwa a można przekaz zawrzeć w 15 minutach. Może głupi jestem, ale ja tego oglądać nie mogłem chociaż facet ma rację.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Mariusz Kulinski
Cała ta akcja zbyt ogolnikowa, takie bicie piany bez składu i ładu. Do takiego czegoś trzeba się przygotować, jakieś zdjęcia, filmiki z odłowow jakąś prowokację z zakupem ryb u rybaków. Takie materiały i wtedy szum i zgłoszenie do organów ścigania. Wydźwięk byłby zupełnie inny
A tak rozejdzie się po kościach.
 
Jan Brzozowski
Program TVP info. Od 18 minuty mówi Karol. Chyba coś mu się pomyliło G

http://www.tvp.info/24858290/02052016-1740
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Longin Bojanowski
Pisaliśmy w shoutboksie tuz po obejrzeniu.

Semi 02 maj 2016
Pewnie tak.
Longin Bojanowski 02 maj 2016
Nie widziałem tez nikogo z WW, pewnie jako organ PZW nie mogą bywać D A Paweł tak raczej pozytywnie.
Semi 02 maj 2016
No nie błysną. H Mirecki też dobrze gadał.
Longin Bojanowski 02 maj 2016
widziałem, napisali tylko pisemko o operatach. Dobrze Kolendowicz wyjaśnił jak to jest z tymi operatami, K. Zacharczyk nie popisał się.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,476,817 unikalne wizyty