Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: MariaCaw


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jacek Bartnik
Jest początek lipca a dokładnie czwartek późny wieczór ,rozmowy w moim domu o tym i o niczym i nagle zapada decyzja "JEDZIEMY NA KRÓTKI URLOP" . Odpowiedź na pytanie "Gdzie ?"padła szybciej niż padło owo pytanie -"Na Bagna do Mańka".Plan operacyjny ustalony ,kwatery z Mańkiem w nocy ugadane -bo Maniek jest "czynny" całą dobę ,data wyjazdu ustalona - sobota rano .Nadchodzi sobota ,powiem szczerze ,że noc z piątku na sobotę ciężka do przespania ,ale udało się. Rano sprzęt spakowany ,żona ,syn i pies - bo Maniek jest też pro zwierzący . Wyruszyliśmy w piękny sobotni poranek ,do pokonania 400 km , trasa piękna ,jak zawsze do Mańka ,gorzej jest jak się wraca ,ale powroty należą do mojej żony z wiadomych przyczyn.Pięć godzin i jesteśmy na miejscu.Jest pięknie ,wszyscy szczęśliwi , gospodarze jak zawsze otwarci ,powitania ,zapoznania, obowiązkowe zwilżanie zaschniętego w trasie gardła , cóż można chcieć więcej ? .A i tu okazuje się ,że można .Chcę złowić na twoich bagnach piękną rybę .Na tą chęć Maniek nie jest obojętny ,zwołuje wszystkich wieczorem przy grillu ,celem ustalenia strategii na suma - już mi się podoba . Sumowe ustalenia trochę nas wyczerpały ,poranny wypad z feederami nad Bug celem złowienia żywca nie powiódł się ,bo biało ryb nie chciał współpracować.Uwiesiły się jedynie dwa małe sumki na rosówkę. Z pomocą przy połowie żywca, przyszli nam miejscowi ,którzy zabrali nas w magiczne miejsce ,gdzie japońce łowi się gołymi rękoma .Nie wierzyłem ,że można ,ale okazało się ,że można ,w czwórkę przez pół godziny złapaliśmy rękoma około 40 karasi. Po tej akcji zaopatrzeni w żywce wróciliśmy uzupełnić płyny i przygotować się na nockę.O 22 :00 wyruszyliśmy na sumowe łowy ,wędki uzbrojone ,zestawy rzucone i około 03:00 w nocy jest branie.Po krótkiej walce , kąpieli w Bugu i pomocy Mańka sum jest na brzegu.Okaz piękny ,mordy się cieszą jest bardzo dobrze .Były jeszcze dwie nocki typowo sumowe ,lecz niestety król nie chciał współpracować ,ale był ,denerwował nas waląc ogonem po Ukraińskiej stronie .Złowiłem jeszcze kilka ładnych linów ,szczupaków i karasi ,które feedera zrzucały z podpórki.Wszystko na Mańkowych jamkach.Moja wędkarska żona też może się pochwalić szczupaczkiem z Bugu złowionym na spinning. Gospodarz jak zwykle oprowadzał nas po swoich bagniskach ,tym razem nawet bardzo skrupulatnie pokazywał nam rzadkie okazy robaczków żyjących w jego trawach.Poznaliśmy wspaniałych ludzi :Waldka ,Alka, Jacka,Roberta z rodziną oraz wartościowych i uczynnych miejscowych .Mieliśmy też do czynienia z nową formą wędkarstwa w grupie ,a mianowicie dwóch łowi ,a dwóch błądzi po bagnach . Gdyby nie Maniek jeździliby do wyczerpania paliwa , nie potrafili trafić do wędkujących kolegów i przejechali 120 kilometrów po łące .Nie wszystko jest udokumentowane zdjęciami ,czasami brakowało aparatu ,czasami wszyscy się tak dobrze bawili ,że nikt nie myślał o robieniu zdjęć.Dzięki gościnności gospodarza ,którego większość was zna nie dojechałem na zlot w Zegrzu .Bardzo miło spędzony czas ,na pewno zrobię powtórkę i powiem więcej .Kiedyś marzyły mi się wyjazdy nad Ebro i Pad lecz doszedłem do wniosku ,że nasze wody też mają wielki potencjał i jak mam przejechać 2 tyś kilometrów to wolę jechać 5 razy do Mańka .Polecam wszystkim ,żal było odjeżdżać.

Kilka zdjęć z pobytu.

Powitanie przez gospodarza.
sumowapasja.pl/images/imagehost/63d7c81acdfd2a820840a3474f8cdd0c_resized.jpg

Czytanie wody przed połowami.

sumowapasja.pl/images/imagehost/3d793351912170286994d34c3ec81224_resized.jpg

Szukanie miejscówki.

sumowapasja.pl/images/imagehost/ae0e4bdad7b5f67141743366026d2ea5_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/29a95dee4c2661e8dc83c30ce6751001_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/448bd02843eaea2d89166fde749f0b4c_resized.jpg

Sumowa zasiadka i życiówka 160 cm 25 kg.

sumowapasja.pl/images/imagehost/8e519c458f6024aefd77a6d07661f925_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/ec9ac8177fcfce8380d4a23d4cc7e899_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/3a7886bbd461ac70a46159dbf7baa5bb_resized.jpg

Na patrolu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/706375d2da78498ee915955201a58992_resized.jpg

Maniek szuka chronionych robaczków.

sumowapasja.pl/images/imagehost/8e6301fa49c731f931196b12cb9a0b72_resized.jpg

Bratanek Mańka z Szilą,która bardzo przypadła Leonowi do gustu.

sumowapasja.pl/images/imagehost/d57fa410322121d0bdd053fb5b51f76c_resized.jpg

Odpoczynek,Robert,Szila i Ja.

sumowapasja.pl/images/imagehost/6224d34f1f1eeef37e40f90ae5aac769_resized.jpg

Liny łowione do spółki z Robertem(moich w sumie z pięć sztuk) i szczupaczek z jamy .

sumowapasja.pl/images/imagehost/b9ce2bc7d1bc6a24d8dc5d58dda5b53a_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/7e8cc0e2b50ad0a145a70a4a7b36d92e_resized.jpg

A następnym razem będą taaaaakieee ryby.

sumowapasja.pl/images/imagehost/13b3d16343f9b26a41adc6fdefc7f40f_resized.jpg
 
Jan Brzozowski
Fajna relacja, Jacku I Gratuluję życiówki J
Szkoda, że mam tak daleko, zaglądałbym do Mańka częściej.
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Slawomir Tabor
No i się doczekałem relacji . Fajnie sobie połowiliście i białoryb zaczął współpracować. Nie będę pisał że mi smutno że tam mnie nie ma i długo nie będzie inne plany. Fajna rodzinna atmosfera .Szkoda że Jacek nie przywiozłeś wędzonki na zlot.
Gratulacje Jacek za pomysł wyjazdu z rodzinką na rybki do Mańka.
 
Lukasz Karasiewicz
Gratuluje wyjazduI Już się nie mogę doczekać wyjazdu do MańkaFishing
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 24.07.2014 23:56
Uwolnij pasję
 
Mariusz Kulinski
Taki urlop!!! wielkie graty ,no i sumisko się trafiłoI
 
Semi
Nooo w końcu poczytałem, ciekawy byłem co tam porabiacie. Miałem dzwonić, ale myślę sobie po co będę głowę zajętym ludziom zawracał.& Z opisu widze że super się wypad z rodziką udał.I Planujemy z Lońkiem i Karasiami też wyskoczyć w sierpniu, ale czas pokaże czy się uda. Ja na pewno będę większość urlopu (06.08.2014r. - 11.09.2014r.) grasował u siebie w rodzinnych stronach nad Bugiem, a do Mańka mam rzut beretem, także na pewno odwiedzę jego bagienka i rzekę. X
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Longin Bojanowski
Super urlopikI. Też miałem być w tym czasie, ale pewnie gdybym pojechał to zlot bym musiał odpuścić. No cóż za dużo było latania.

Semi, nie ma to tamto, kalendarz i plany w połowie sierpnia. Podglądam kalendarz, i 10 - 17. 08 pasuje. ale może być też jakaś drobna zmiana. A co na to braciszkowie?
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jacek Wrobel
Piękna sprawa, fajny klimat, świetne rybki ... no i można wypocząćD
Aby stać się lepszym, nie mu­sisz cze­kać na lep­szy świat.
Phil Bosmans
 
Mariusz Karpowicz
Lubie to.&
 
Lukasz Karasiewicz
Jak dostanę urlop to 11 meldujemy się u MańkaQ
Uwolnij pasję
 
Marcin Szajda


Gratulacje za fajne rybki i miło spędzony czas U
 
Jacek Bartnik
Wybieram się ponownie do Mańka w okolicach 10-12 lipca na jakieś 7-10 dni.Jeśli ktoś chętny na wypad to pisać do Mańka i rezerwować kwateryD
 
Longin Bojanowski
W ub. roku nie wyszło. W tym trzeba by pojechać.Jacek kogo prócz Ani zabierasz?
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Jacek Bartnik
Longin Bojanowski napisał(aM

W ub. roku nie wyszło. W tym trzeba by pojechać.Jacek kogo prócz Ani zabierasz?


Dzieciaka i psa.
 
Longin Bojanowski
No to ja z psem.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,474,393 unikalne wizyty