Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jan Brzozowski
mariucha napisał(aM

Cześć. Koledzy jak myślicie na kołowrotek Penn Spinnfisher 8500 jak zamówię około 230 metrów plecionki 0,50 giga fish to styknie czy będzie za dużo?

230 metrów 0,50 wchodzi na model Penn slammer 9500
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
mariucha
Jan Brzozowski napisał(aM

mariucha napisał(aM

Cześć. Koledzy jak myślicie na kołowrotek Penn Spinnfisher 8500 jak zamówię około 230 metrów plecionki 0,50 giga fish to styknie czy będzie za dużo?

230 metrów 0,50 wchodzi na model Penn slammer 9500


Penn spinnfisher 8500 to chyba inna generacja od slammera 9500. Przewertowałem jeszcze raz internet i różnie koledzy podają ilość metrów. Nawet na naszym forum są podane wartości, że plecionki 0,46 wejdzie ponad 360 metrów innym razem 250 metrów 0,50. Domyślam się że dużo zależy od tego jaką tak naprawdę ma grubość nasza plecionka. Jeszcze się zastanowię ale chyba zamówię 200 metrów 0,50 giga fish. Wywoził nie będę a z brzegu powinno wystarczyć te 200 metrów. Jak będzie za mało to dam podkład z żyłki a jak za dużo .... może bardzo nie przestrzele.
 
Semi
mariucha napisał(aM

. Jak będzie za mało to dam podkład z żyłki a jak za dużo .... może bardzo nie przestrzele.


I słuszna decyzja, bo z grubościami plecionek to różnie jest. Przeważnie są mocno przegrubione.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
mariucha
Zakupiłem tą plecionkę Giga Fish Giga Cat 0,50. Wziąłem ostatnie 235 metrów jakie zostało w sklepie. Na kołowrotek Penn Spinnfisher 8500 weszło 235 metrów plecionki i 150 metrów podkładu z żyłki 0,35. Natomiast na kołowrotek Penn Slammer 760 te 235 metrów plecionki (nie licząc podkładu około 10 metrów z żyłki) zapełniło prawie idealnie całą szpulę. Dzięki koledzy za pomoc. Pozdrawiam.
 
mariucha
Plecionki Uni Cat Vencata Red 0,60 na kołowrotek Penn Spinfisher VI 10500 weszło 220 metrów, a na Daiwę DF 100 Cat około 180. Myślałem że na Penna 10500 więcej wejdzie tej pletki ale dwa razy nawijałem do sprawdzenia i na liczniku ta sama wartość.
 
Grzegorz
Kołowrotek Penn Battle III Spinning 10000, weszło plecionki Dam Madcat 8-BRAID 0,6 mm cała szpulka 270M. Wypełniła szpulę kołowrotka po brzegi tak, że nie ma miejsca na strzałówkę.
 
Mariusz Kulinski
A możesz zrobić fotkę i wrzucić ,jak wygląda nawój plecionki?
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Grzegorz
Kołowrotek Penn Battle III Spinning 10000, plecionka Jaxon Black Horse 0,55, nie zmieściła się cała szpulka na której było 250 m. Obciąłem ok 20-30m czyli można przyjąć, że mieści się ok 225m. W porównaniu do plecionki Madcat 0,6 mm Jaxon Black Horse 0,55 mm jest grubsza.
 
Grzegorz
Mariusz Kulinski napisał(aM

A możesz zrobić fotkę i wrzucić ,jak wygląda nawój plecionki?

Szczerze mówiąc nie wiem jak dodać zdjęcia do wątku.
 
Mariusz Kulinski
http://sumowapasja.pl//forum/viewthread.php?thread_id=305
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Grzegorz
[img][/img]
Mariusz Kulinski napisał(aM

A możesz zrobić fotkę i wrzucić ,jak wygląda nawój plecionki?


sumowapasja.pl/images/imagehost/b12133891b6ece208f49401f422d0f02.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/5e6a1fbf2ebc48e55f72e6feed38326c.jpg
Edytowane przez Semi dnia 27.09.2023 20:32
 
Grzegorz
Grzegorz napisał(aM

[img][/img]
Mariusz Kulinski napisał(aM

A możesz zrobić fotkę i wrzucić ,jak wygląda nawój plecionki?


sumowapasja.pl/images/imagehost/b12133891b6ece208f49401f422d0f02.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/5e6a1fbf2ebc48e55f72e6feed38326c.jpg


Obydwa mają tendencję do najwijania w stożek szerszy od góry. W przypadku tego z plecionka madcata zjawisko jest marginalne więc zostawiłem w stanie fabrycznym. W tym drugim zastosowałem podkładkę pod szpulę która jest w tym celu załączona przez producenta do kolowrotka i pomogło. W komplecie znajdują się dwie dodatkowe podkładki o różnej grubość przeznaczone do korekty ustawienia szpuli.
 
Mariusz Kulinski
Dzięki. Po to są właśnie podkładki. Kawał kręcioła. Sporo wchodzi, nawój niezły jak na ten kaliber.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.07
18,647,100 unikalne wizyty