Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Donaldgoard


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Slawomir Tabor
Ile można siedzieć w domu , niedziela ładna pogoda , lekki mróz . Trzeba ruszyć na polowanie zamiast wędki aparat .



Wieś źle jest zaznaczona na mapie znajduje się przy wale .

Brak dojazdu do Bugu w tym miejscu , teren prywatny łąka .

Mała wieś nad Bugiem Wilczogęby dwa duże starorzecza i dwie wyspy . Może jedna bo miejscowi chłopi sami usypali prowizoryczny wjazd na jedną z nich . Te większe nazywa się Kocioł .

Charakterystycznym budynkiem tej wsi jest przepompownia wody. Z zalanych wodą łąk i pól woda nie mogłaby spłynąć do Buga bo zrobione są wały przeciwpowodziowe .
Wybudowano przepompownie , która nadmiar wody pompuje do Bugu nawet wtedy gdy w Bugu jest bardzo wysoki stan wody .

sumowapasja.pl/images/imagehost/77e32e75b3e6d0bec84d038d70e92bd9.jpg

Kanał doprowadzający wodę z pól do przepompowni.

sumowapasja.pl/images/imagehost/3849cc6db0f59200d325254b3b550766.jpg

Starorzecze Wilczogęby , typowe łowisko szczupakowo-linowe około 10 hektarów wody
Latem bardzo mocno zarośnięte , dostęp tylko od strony łąki w woderach . Z Bugiem starorzecze połączone jest tylko w czasie wiosennych przyborów . Obecnie woda wygrała i powstała druga wyspa a starorzecze na stałe zaczyna łączyć się z Bugiem . Chłopi nieudolnie próbują robić wał po którym dojadąna swoje łąki , jak znam Bug to się nie podda i pewnie niedługo powstanie ładna kilkuset hektarowa wyspa . Dobry dojazd do starorzecza , samochodem osobowym można dojechać do samego brzegu Bugu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/5a82397449c88e975fc288e28cb91ed6.jpg

Starorzecze nazywane Kocioł .

sumowapasja.pl/images/imagehost/e02967dc6cc075c21bcc70d4e21a9aef.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/d0780395f351a21e7cec7ccbf104dd06.jpg

Wał usypany przez chłopów

sumowapasja.pl/images/imagehost/0ec8b2f055fd0b70db575913e5e83f54.jpg

Wyspą mniejszą rządzi rodzina łabędzi

sumowapasja.pl/images/imagehost/415220a291b2ef682ef7c9961e726c40.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/37d3e4be5aff5beed2d683e2372056f4.jpg

Spotkaliśmy na bugu kaczki ale te nie są tak ufne jak łabędzie .

sumowapasja.pl/images/imagehost/c2d5100b97ec1ccc532f59287f772f63.jpg

Małe trzecie starorzecze miało cienką warstwę lodu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/699ccd7380b8dfe2fb19cc90dd992779.jpg

Zmierzch przyszedł bardzo szybko .Pora wracać do domu . c.d.n
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 02.02.2015 15:25
 
Semi
Podobna przepompownia jest nad bugonarwią niedaleko Nowego Dworu Maz., wypompowuje wodę z j. Góra do rzeki, pięknie tam czasami przed zimą można płoci i okoni połowić. Fajna woda Sławku, musimy się zgadać z wiosny na jakiś wypadzik w tamte strony.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Mariusz Kulinski
Zazdroszczę Wam takich dzikich i urozmaiconych,rzecznych zakątków.Warta w moich rejonach ,to raczej taka rynna, gdzieniegdzie trafi się jakieś starorzecze.
 
Slawomir Tabor
Mariusz to prawda , Bug w tych stronach wygląda dziko i urokliwie. Z rybkami jest różnie zależy jak się trafi coraz trudniej o większe sztuki .
Semi jestem do dyspozycji jak by trzeba było za przewodnika robić ale rybek nie obiecuje co najwyżej złowimy złotą rybkę Q
Na wypadzie widziałem wędkarzy spiningistów na pewno za okoniem z tymi pałami nie chodzili . Blachy to chyba na suma mieli , łowili na moim szczupakowym Lipieńcu ..
 
Marek Bukowski
Piękne i jakieś znajome te widoki znad wody byłem i ja dwa tygodnie temu tak turystycznie w tych okolicach Kamieńczyk Nadkole,Szumin,Brok na Lipieńcu wędkarzy było sporo
 
Slawomir Tabor
Marek czy łowiłeś ostatni na Bugu koło Kamieńczyka ? Ostatnio złe wieści z tamtych stron płyną , ryby mało i miejscowi łąki pogrodzili .
Nie łowie tam , bywam tylko turystycznie .
 
Marek Bukowski
W Kamieńczyku Rafa za domkami połowiłem jakieś leszczaki ,na nadkolu w sosnowym lesie na skarpie byłem trzy nocki w tym roku efekt sumek metrowy na kulę z jętki,moje częściej odwiedzane rewiry to w górę rzeki na wschód bardziej,mam kilka miejscówek na sumy od +1.5 gdzie wiem że sobie pływają i maja się dobrzeU
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
18,475,159 unikalne wizyty