Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: CyharlesPaunk


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
To jest dwójka, mam jeszcze trójkę ale za duża. Odpiąłem tropik i nawet nic nie wycinałem jeszcze U
 
To Mi
Czyli kupiłeś odpowiednią lodke pod posiadany namiocikUfajnie to wygląda i mega ułatwi wyprawy na ryby gratuluję pomyslu
 
Marek Bukowski
Odpoczynek musi być,też mam w tej chwil podobnie ,stawiam jedynkę na dziobie i się w miarę wygodnie kima . W tych firmach namiotowych to sobie normalnie jaja chyba robię ostatnio policzyli mi 7200 netto za samo uszycie bez stelażu ,gdzie cały materiał do szycia (napy ,suwaki itp) wychodzi cztery tysiaki brutto .Nie wiem ale mam chęć chyba zamówić polecaną maszynę Sailirte i sobie powoli to ogarnę i dodatkowo uszyję namiot nocny na dziób itp ,używanej jakoś nie mogę namierzyć .

YouTube Video
 
Jacek Bartnik
Marek Bukowski napisał(aM

Odpoczynek musi być,też mam w tej chwil podobnie ,stawiam jedynkę na dziobie i się w miarę wygodnie kima . W tych firmach namiotowych to sobie normalnie jaja chyba robię ostatnio policzyli mi 7200 netto za samo uszycie bez stelażu ,gdzie cały materiał do szycia (napy ,suwaki itp) wychodzi cztery tysiaki brutto .Nie wiem ale mam chęć chyba zamówić polecaną maszynę Sailirte i sobie powoli to ogarnę i dodatkowo uszyję namiot nocny na dziób itp ,używanej jakoś nie mogę namierzyć .

YouTube Video


Kup starego Łucznika walizkowego,efekt pracy osiągniesz taki sam.
 
Slawomir Tabor
Jacek Bartnik napisał(aM

Marek Bukowski napisał(aM

Odpoczynek musi być,też mam w tej chwil podobnie ,stawiam jedynkę na dziobie i się w miarę wygodnie kima . W tych firmach namiotowych to sobie normalnie jaja chyba robię ostatnio policzyli mi 7200 netto za samo uszycie bez stelażu ,gdzie cały materiał do szycia (napy ,suwaki itp) wychodzi cztery tysiaki brutto .Nie wiem ale mam chęć chyba zamówić polecaną maszynę Sailirte i sobie powoli to ogarnę i dodatkowo uszyję namiot nocny na dziób itp ,używanej jakoś nie mogę namierzyć .

YouTube Video


Kup starego Łucznika walizkowego,efekt pracy osiągniesz taki sam.


Za resztę kasy można kupić łódkę z namiotem
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Sławek można i nie można I ,Jacek a czy Łucznik 877 to walizkowy czy nie. ? Mam taki pod ręką to przeszyłem foli podwójnej kawałek (dłuższego ściegu się nie da a to chyba ważne), ja tam się nie znam ale widzę że w tych lepszych maszynach jest dodatkowo kulawa jedna noga-transport górny .Folia na okna dosyć gruba będzie ,ma być ładnie,materiał 120 pln /m metrów 16 .Trochę się obawiam że jak sprzętu zabraknie wyleci wszytko przez okno .U

sumowapasja.pl/images/imagehost/18eed76c4de75f89ed0085c289c0b20d_resized.jpg
 
Jacek Bartnik
Symbolu nie pamiętam.Ale mój ojciec na takim zszywał filc z dermą i ten łucznik dawał radę.Na pewno ma regulację ściegu tylko nie wiem czy w tak dużym zakresie jak w tamtej.Na pewno żeby wygodnie szyć na jednej czy drugiej trzeba wpuścić je w stół,wtedy masz większy kawałek stołu roboczego i wygodnie operujesz tkaniną.Musisz Marek wziąć pod uwagę że namiot to nie kawałek szmatki tak jak na filmiku.
sumowapasja.pl/images/imagehost/c22b7591509783df3f805f1e8fa9f7bf.jpg

Nie traktuj mojego postu jako wymądrzania się,chcę Cię tylko ustrzec przed możliwe że niepotrzebnym wydatkiem.Druga kwestia to taka ,czy przy tak krótkim ramieniu tych maszyn pomieścisz taką ilość materiału.
 
Marek Bukowski
Dzięki Jacek .I
Namiot będzie prawie taki jak na foto tylko mniej foli więcej materiału i tył zamknięty z wyjściem .Tak że po odpięciu boków pozostaje składane bimini.Dzisiaj jeszcze podejrzałem że można w łatwy sposób przód zabudować ,jak na drugim foto -czyli połączyłbym dziennąU kajutę z wygodną dziobową niską noclegownią(na środku też można kimać) . Wystarczyłoby odpiąć front z szybą i przypiąć namiot dziobowy.

sumowapasja.pl/images/imagehost/28656a4c16359d400dfa94e8cbda05c1_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/c49be51acd4c655c89f5630f736abdf9.jpg
 
Marek Bukowski
Heavy duty ultrafeed kupiony U , nie wiem jak z tymi drobiazgami ,suwaki ,lamówki ,taśmy ,nici itp od nich chyba byłoby łatwiej dla mnie zamówić bo wszytko opisane na filmach .G
 
Jacek Bartnik
Lamówki,taśmy, daj znać może pomogę.Nici, polecam firmę Coats.Co do reszty to się nie wypowiadam,bo nie znam tematu.
 
Marek Bukowski
Dobra jest jak coś to się odezwę I , to i tak robota na początek września albo koniec sierpnia ale w sumie można już zamówić te drobiazgi . Muszę się rozeznać co będę potrzebował .
 
Marek Bukowski
Funkcjonalne,szybkie i proste rozwiązanie namiotu na każdą łódkę wędkarską widać tutaj od piątej minuty . Nawet nie ma potrzeby skręcać ino rozłożenie bimini , dopięcie boków i dziobu.

YouTube Video
 
Marek Bukowski
Dostałem cennik okuć nierdzewnych od producenta ,dobre ceny ,średnio 2$ od sztuki , czyli o połowę niższe jak na Ali , a cztery-pięć razy mniej jak u naszych specjalistów H .

www.haiceindustries.com
 
Marek Bukowski
Ładnie widać jak wygląda prawidłowy szef wodoszczelny i mocny ,ciekawe jak te suwaki będą zatrzymywały wodę G żeby puchy z klejem nie wozić .M

YouTube Video
 
Marek Bukowski
Myślę sobie jeszcze jak zamocować materiał na pokładzie , wody z pokładu w czasie ulewy pewnie nie zatrzymam .Niby to nie wielki problem bo woda ucieknie przez kratkę do zęzy . Nie wiem może są jakieś sprytne rozwiązania G ,może jakąś rynienkę -profil wstawić żeby woda bezpośrednio pod pokład uciekała a nie na podłogę Cygaro

sumowapasja.pl/images/imagehost/82a9e4d26595c87ab6e442391d8c5bba.jpg
 
Marek Bukowski
Coś tam niby podziałałem , w sumie pewnie wyjdzie dwa namioty .Ale co by nie wyszło to kabinówki to nie zastąpi .Tam można w pełni wypocząć ,zjeść ,wyspać się w nocy zaś łowienie przechowywanie sprzętu już nie jest tak komfortowe. Rozglądam się też wstępnie za jakimś pilotem odwiedziłem jedną stocznie ,no niby wygodne to .Walorów otwartej łodzi gdzie jest ciszej ,przyjemniej się pływa brakuje zaś deszcz ,wilgoć nie straszna.G

sumowapasja.pl/images/imagehost/0c9b96bd52aa504ac04181787a48e7e8_resized.jpg
 
Slawomir Tabor
Marek może wiesz gdzie tę taśmę uszczelniająca z filmu można kupić .
Ja zastosowałem na szwy taśmę zaprasowywaną żelazkiem od wewnątrz . Łódka na jesieni stała z plandeką na deszczu nic nie przeciekało .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Jest w bimini-śklep , ebay, amazon no i ali-ali .
https://pl.aliexpress.com/item/10-Meter-Composite-Pure-TPU-Strip-20-22mm-Wide-Heat-Seam-Sealing-Waterproof-Tape-Heat-Melting/32606089136.html?
 
Slawomir Tabor
Powoli widać i mój wymarzony namiot .
Towar czekał z 1,5 roku .

sumowapasja.pl/images/imagehost/7b4d81ad5afcb0cde3d9a5d079d0a7f6.jpg


sumowapasja.pl/images/imagehost/bcb4cfcf6a24739d7147212ed52b968c.jpg
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Retro
Wiedziałem że kiedyś Ci się uda, myślę ze się pochwalisz.

Ja już od ponad 2 lat walczę (robię) łódkę pod namiot i zawsze coś mi nie pasuje,
ostatnią 4 m która była najlepsza musiałem sprzedać.

Poważna awaria samochodu której nie byłbym w stanie naprawić z mojej skromnej
emerytury zmusiła mnie do jej sprzedania.

Samochód już jest u mechanika, później przegląd który właśnie się wczoraj skończył i powinno
jeszcze starczyć na następna łódkę pod namiot, trochę mniejszą.


[img]sumowapasja.pl/images/imagehost/428c733514334da9756b5044e3e81f87.jpg[/img]
https://www.facebook.com/zdargocic
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,613,718 unikalne wizyty