Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
maweric
Namiot fizycznie na magazynie, potrzebuję trochę ciepła by rozłożyć i sprawdzić jak zachowuje się na deszczu i na wodzie. Jak będzie wszystko OK połowa kwietnia.
 
pontony.maweric.pl
Marek Bukowski
Ciekawy poradnik znalazłem ,dostępne inne filmy u tego autora jak wszyć suwak itp.

YouTube Video
 
Marek Bukowski
W firmach koszt takiego namiotu z stelażem ok 5tys .pomyślę ale chyba kupię maszynę i sobie to ogarnę to i na drugą łódkę w przyszłości się zrobi .
Szukam info jaką maszynę kupić pod takie roboty .

Film jak zrobić dach .

YouTube Video

Edytowane przez Marek Bukowski dnia 10.02.2017 10:30
 
Robert Pytka
Masz racje trochę dużo. .. ale mam nadzieje ze będzie wart tej ceny, ogólnie ciężko jest kupić namiot na łódź w niższej cenie, przynajmniej ja nie znalazłem. Widziałem kilka modeli i zdecydowałem się na BC a jaki będzie to ocenie jak tylko go rozłoże na łodzi.




Drogo nie drogo najważniejsze na ile dają gwarancję - jak na dwa lata to brać i niech się oni martwią . &
 
Slawomir Tabor
Robert co to za namiot który za taką kasę wytrzyma 2 lata .
Ciekawe gdzie można kupić te taśmę czarną z klejem , stosowaną przy wszywaniu okna .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Robert Pytka
Pytanie Sławku czy w ogóle jest gwarancja na papierze - podbita . Jak tylko paragon to fabryka w Azji się tylko cieszy .
 
Marek Bukowski
Sławek a to nie o taką taśmę chodzi ,jest gotowa z klejem .
http://biminishop.pl/pl/tasmy/tasma-dwustronna-12-mm-1081.html
Pewnie większość akcesoriów w tym sklepie ryżowe jest . Rozpieraki do wyginania rur już sobie załatwiłem , mocowania prawie gotowe , fajna robota w ciepełku , zamiast przekładać wędki z miejsca na miejsce . Q
Ciekawe tylko czy ten materiał oryginał .
http://biminishop.pl/pl/sunbrella-plus-tkaniny-plandekowe/sunbrella-plus-granat-767.html
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 10.02.2017 16:47
 
Jacek Bartnik
Marek Bukowski napisał(aM

W firmach koszt takiego namiotu z stelażem ok 5tys .pomyślę ale chyba kupię maszynę i sobie to ogarnę to i na drugą łódkę w przyszłości się zrobi .
Szukam info jaką maszynę kupić pod takie roboty .

Film jak zrobić dach .

YouTube Video


Stary polski Łucznik LZ3 ogarnie robotę.

P.s.A taką lamówkę zaprasowaną z dwóch stron na którą naklejają tą taśmę dwustronną mogę zrobić,jakby co.M
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 10.02.2017 20:51
 
Marek Bukowski
Jacek tylko łucznik Lz3 czy jeszcze jakąś inną Polecisz ,ok 1200 chyba mogę na zakup przeznaczyć jeśli jest taka potrzeba .I
 
Marek Bukowski
W mojej okolicy jest taka chyba nawet mało używana , ale nożna jutro dzwonię czy dostępna . U

https://www.olx.pl/oferta/przemyslowa-maszyna-do-szycia-lucznik-lz-3-CID619-IDghjDT.html#c8dc246ae6
 
Jacek Bartnik
Marek Bukowski napisał(aM

Jacek tylko łucznik Lz3 czy jeszcze jakąś inną Polecisz ,ok 1200 chyba mogę na zakup przeznaczyć jeśli jest taka potrzeba .I


Powiem tak mam taką u siebie w pracy i szyje naprawdę grube tkaniny jeśli potrzeba.Zszycie na niej kilku warstw tkanin grubych czy sztywnych nie stanowi problemu.Myślę że kupowanie droższej nie ma sensu w Twoim przypadku,zresztą na tej maszynie jeśli założysz cienką igłę to i firanki uszyjesz.Poszukaj dobrze bo za 400 stówki można już taką kupić.


Ta którą znalazłeś ma napęd nożny,poszukaj takiej z silnikiem.Jak wpiszesz w olx maszyna lz to wyświetla się ze 40 sztuk nawet dużo tańszych niż napisałem.Silnik można dokupić myślę że poniżej 100 zł i zaadoptować.Nie ma znaczenia czy silnik będzie od juki czy od jakiejś innej.
Edytowane przez Jacek Bartnik dnia 11.02.2017 08:07
 
Marek Bukowski
Jak wyposażę się w maszynę to wszytko będzie w pokrowcach U szwaczka już dogadana a może i ja spróbuję. Ramiona dachu pod kątem prostym wyginać czy delikatny łuk żeby woda nie stała . G

sumowapasja.pl/images/imagehost/261b0a33066fb014eb23ffd727bd4e05_resized.jpg
 
Marek Bukowski
Zrobiłem przymiarki z rurek miedzianych ,wychodzi 110 cm ponad burtę żeby stanąć a tak na wygodnie z zapasem potrzebuję 122 cm . Trochę wysoko i będzie wyglądać jak pływająca altana H ,w poście nr140 na filmie widać że chyba niższe jest . G
 
Slawomir Tabor
Marek albo altana albo ścigacz na wodzie . Nie wiem ile ja zrobiłem ale jak siedzę na bakiście środkowej to do dachu namiotu mam z 20 cm , na środku .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
U mnie jak się siedzi na fotelu kapitańskim , przy stelażu wysokości 110 cm ponad burtę mam wolnego miejsca 46 cm no i stanąć można . To chyba zrobię przód na 85 cm (20cm luzu) a tył 120cm żeby można było wygodnie na tyle stanąć i gnaty rozprostować .
Sławek a jak te rzepy do zamocowania materiału na listwach Sprawdzałeś jak to trzyma G , zawsze to zaczepów byłoby mniej jak przy spinkach .
 
Slawomir Tabor
Rzepów na listwach nie będę mocował , same zapinki powinny wystarczyć .
Jakby okazało się że nie wystarczą dokleję rzepy .
Musze pokombinować zadaszeni całkowite łódki od namiotu do pawęży to około 170 cm dachu .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Sailrite to mój ulubiony kanał U wszystko pokazane jak robić .
Zapinki Tenax na boki mogły by pasować ,ale nie są najtańsze 13pln x 40 sztuk ,pewnie i zwykłe napy wystarczą .

YouTube Video
 
Marek Bukowski
A czy takie mocowanie czyli likszpara jest szczelne G , coś chciałbym zastosować do zamknięcia na pokładzie dziobowym przedniej części namiotu . Cygaro

sumowapasja.pl/images/imagehost/16ec114932520d2b9c18a28121d515af.jpg
 
Lucas
Chyba coś z tego będzie U Na razie zrobiłem przymiarkę na "tretytki". Pasuje jak ulał, teraz muszę przedłużyć go troszkę tak żeby było można zaciągnąć gumę dookoła przeciągniętą przez plandekę i na przodzie przedłużkę zrobić żeby sięgał do dna łodzi. Namiot chcę zamontować na takich uchwytach ze stali nierdzewnej

sumowapasja.pl/images/imagehost/4124bc0a9335c27f086f24ba207a4912.jpg

Tylko kłopot mam jak połączyć pas plandeki z namiotem żeby się trzymało i nie obszarpało, bo szwy myślę że wystarczy jak posmaruje klejem i nie będzie nic ciekło.

sumowapasja.pl/images/imagehost/7034149c30d6d7e2a3bf2713493c0017.jpg


sumowapasja.pl/images/imagehost/1078bc1507cae5fc66d22e027aa36974.jpg
 
Cecula Damian
Lucas napisał(aM

Chyba coś z tego będzie U Na razie zrobiłem przymiarkę na "tretytki". Pasuje jak ulał, teraz muszę przedłużyć go troszkę tak żeby było można zaciągnąć gumę dookoła przeciągniętą przez plandekę i na przodzie przedłużkę zrobić żeby sięgał do dna łodzi. Namiot chcę zamontować na takich uchwytach ze stali nierdzewnej

sumowapasja.pl/images/imagehost/4124bc0a9335c27f086f24ba207a4912.jpg

Tylko kłopot mam jak połączyć pas plandeki z namiotem żeby się trzymało i nie obszarpało, bo szwy myślę że wystarczy jak posmaruje klejem i nie będzie nic ciekło.

sumowapasja.pl/images/imagehost/7034149c30d6d7e2a3bf2713493c0017.jpg


sumowapasja.pl/images/imagehost/1078bc1507cae5fc66d22e027aa36974.jpg


Fajnie nawet to Łukasz wygląda namiot ilo osobowy masz?
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,616,589 unikalne wizyty