Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Grzegorz Wrobel
Jak w temacie Daiwa DF100A czy warto brać pod uwagę ten model kołowrotka do stacjonarki????
 
Lukasz Karasiewicz
Posiadam tą Daiwe jest to macarny kołowrotek można do niego do kupić łożyska i otrzymujemy Daiwe GS100A.
Uwolnij pasję
 
Semi
Oglądałem ostatnio w Decathlonie, mieli jeszcze dwie sztuki. Niewiele brakowało a bym kupił, ale jakoś mi do gustu ta betoniarka nie przypadła. Nie wiem czy nie popełniłem błędu odpuszczając zakup, czaję się na coś od Fedorsa, ale do sezonu tuż tuz a tu cisza.G
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Grzegorz Wrobel
wiesz dzięki za info bo na aukcji znalazłem w dobrej cenie. a c odo łożysk to nie będę kombinował puki co raczej zamówię 2szt
 
Lukasz Karasiewicz
Semi wezmę do Mańka Daiwe Df 100A i Ticę Cybernetic GG100R to sobie porównasz.
Uwolnij pasję
 
Semi
Spoko, muszę się w końcu na coś zdecydować. Jakby co to na allegro jest 15 sztuk Daiwy z jednego sklepu.
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Lucas
Daiwa mocna maszyna ale kulturą pracy nie grzeszy. Dlatego też nie każdemu odpowiada. Nie posiada łożyska oporowego tylko zapadkę, a może to i lepiej? Fin Nor offshore też jest na zapadce. Fedors to wyjechał podobno na jakiś czas. A na allegro wyprzedawał już się. Może jak wróci to przywiezie coś ciekawego.
 
Mariusz Kulinski
Mam dwie takie Daiwy i sporo doposażyłem .Sprzęt mocarny i ludzie na nie sumy targają.Warto doposażyć w łożyska ,bo to jeszcze bardziej wzmacnia konstrukcję w newralgicznych punktach.Kultura pracy jak na ten kaliber jest dobra ,a terkotkę zapadki idzie wyciszyć rzadkim smarem.Polecam ,bo to najtańsza opcja pewnego kręcioła na wąsale.Jak ktoś woli nowocześniejszy sprzęt to lepiej dołożyć do TICA GG100.
 
Piotr
Mam też dwie sztuki tych kołowrotków, na koniec zeszłego roku zamówiłem jedną sztukę dla ojca, w tym przedziale finansowym nic lepszego i pewnego się nie trafi. Oprócz tego co poprzednicy pisali to DF ma odkręcaną a nie składaną korbę, niby szczegół ale nie każdemu może to odpowiadać. Wg. danych producentów Tica ma o 3 kg słabszy hamulec od Daiwy. Jeśli się ewentualnie zdecydujesz na zakup DF to przy bardzo dużym szczęściu zapasową szpulę może uda Ci się znaleźć w jakimś lombardzie. W ten sposób po zostawieniu na parę minut córki sam na sam z kołowrotkiem mam jednego "mieszańca" korpus DF A + szpula DF C.
Postępowe idee dają z reguły marne (jak nie zbrodnicze) owoce, natomiast zawsze koncertowo ogłupiają ludzi...
 
Cecula Damian
Mam pytanie do użytkowników tego kołowrotka Kołowrotek wędkarski DF100 B DAIWA- srebrny

[img]sumowapasja.pl/images/imagehost/3aa9a47359c56aa96914a343b32c31d8.jpg[/img]

Jak ma się ta wersja nowa do starszej czy nie ma ona czasem plastikowej szpuli i ramienia korbki może ktoś użytkuje obie wersje?

Z góry thx
 
Mariusz Kulinski
http://bialaryba.pl/kolowrotek-daiwa-df-100-cat-p-8645.html
Tu masz taniej wersję taką jak A.
W wersji B szpula i korbka jest z aluminium.
 
sumomaniak
Panowie ile się mieści na tym młynku pletki 0.50 tak realnie , a nie co na szpuli pisze G
 
Cecula Damian
0,5 nawinołęm na ten młynek całe 300 m mikado fine braid i troszke miejsca jeszcze jest.
 
sumomaniak
Okej wielkie dzięki D
 
mariucha
Koledzy macie może jakiś patent na ulepszenie hamulca w Daiwie DF100A? Przy wyciąganiu linki coś zacina.
 
Mariusz Kulinski
Rozmontować ,wymyć i nasmarować przekładki.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Piotrek86
Wypoleruj stalowe przekładki hamulca - pomoże U
 
Mariusz Kulinski
A jeśli dostały wody i rdzewieją to papier ścierny 600-1000 na szybę i doszlifować.
Filcowe nasączyć smarem DG01 i powinien działać płynnie.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lukasz Ciesielski
W tych kołowrotkach problem z hamulcem wystepuje od nowosci. Wszystko co napisali wyżej plus wieksza ilosc tarcz. Zmież wymiary i poszukaj na portalach sprzedaży kupowałem kiedyś takie, ewentualnie można dorobić z ciękiej tarczy kd szlifierki kątowej też dają rade.
 
mariucha
Przekładki metalowe są czyste i nie mają oznak korozji. A można zastąpić przekładki filcowe innym materiałem np karbonem? Właściwie to mam dwie sztuki tych kołowrotków jedną kupiłem nówkę a drugi odkupiłem używany ale ze starszym logo Daiwy. Ten nowszy to ma troszkę inną pierwszą tarczkę metalową bo z takim jakby ząbkiem co wchodzi w wycięcie na szpuli. Poproszę kumpla co ma tokarkę to może mi dorobi więcej tych metalowych krążków.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,645,506 unikalne wizyty