Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
No ładna przyczepa na wypasie .I
 
Slawomir Tabor
Może już niedługo postawię swoją łódkę na przyczepkę . Skończone koła pod dno łódki , zamiast rolek kilowych . Moja łódka ma za słaby kil żeby na nim stać na rolkach a do tego w ten sposób zaoszczędziłem na wysokości usytuowania łódki na przyczepce stać będzie niżej bo kil trafił między kółka . Trafiły się kółka pod kolor z gumy a nie gumo podobnego tworzywa . Trzeba jeszcze ośki z zamocowaniem oddać do galwanizerni .
Teraz czekam na oryginalną rolkę najazdową z firmy Spawline i wszystko skręcić na swoim miejscu .

sumowapasja.pl/images/imagehost/94012890bc1d8702004bd71f7a9ffda4.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/b3ac5ff15279292a0bff25ff31283098.jpg
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Łódka pierwszy raz na przyczepce , jeszcze tylko trzeba ją wyważyć z gratami na pokładzie .

sumowapasja.pl/images/imagehost/276ece3515e744ebaf39e68f423a9865.jpg

Mam pytanie
- jaki powinien być nacisk na hak w kg przez dyszel przyczepki z łódką
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
j-23
Producent podaje zawsze maksymalny nacisk na hak w mojej suzi mam 80kg ,nacisk zaczepu mam 30kg.Bardzo ważne jest rozłożenie masy na lawecie ,żeby nie telepało przyczepą w czasie jazdy zwłaszcza jak powisisz większy silnik.
 
Slawomir Tabor
j- 23 co to znaczy żeby nie telepało . Producent tej przyczepki w rozmowie stwierdził o nacisku na hak przez przyczepkę 20 kg .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
j-23
Telepało ,to znaczy buja,przyczpą, tak mocno że czuć to na haku i tylnej osi auta ,przyczepa bardzo fajna ja swoją robiłem sam ,wagę pod hak lajbę z silnikiem i gratami które na stałe będą wożone w łodzi na przyczepę i szukamy ustawienia aby nacisk był odpowiedni .
Edytowane przez j-23 dnia 19.08.2016 21:26
 
Slawomir Tabor
Dziś szukałem jaki powinien być nacisk na hak holowniczy pojazdu .
Tu jasno napisali .

http://support.volvocars.com/pl/cars/Pages/owners-manual.aspx?mc=Y283&my=2015&sw=14w20&article=95303e52f78eaaf3c0a801e8004ed71e
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
To chyba nie da się ustalić jaki powinien być nacisk na hak ,różne auta jedne mają twarde tylne zawieszenie inne nie to i te 50 kg będzie za dużo .
 
Slawomir Tabor
Producent mojej przyczepki w rozmowie powiedział mi że 20 kg nacisku na hak starczy . Pewnie bez przesunięcia osi przyczepki się nie obejdzie .
Łamany dyszel zdał egzamin przy wciąganiu łódki z podstawy montażowej na przyczepkę .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Łamany dyszel na takie bez-wodzie jak w ostatnich latach przyda się na pewno .Jak na jeziora nie pojadę to można pływać ale po Warszawsku -[d.. ą po piasku]. U
 
Slawomir Tabor
Marek dla tego nie śpieszę się z wykończeniem łódki może na sanki przerobie ale śniegu też nie ma od kilku lat .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Sławek a czy Spawline robią jedno osiowe pow 750 dmc hamowane ,niby na stronie nie mają .Cygaro
 
Slawomir Tabor
Trzeba do nich zadzwonić i pogadać .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Tak wygląda moja łódka na przyczepce .

sumowapasja.pl/images/imagehost/704b6b878c2f4738d738314e84d46ff2_resized.jpg

Przyczepka według opinii woźnicy Hondy po asfaldzie prowadziła się dobrze , prędkość zestawu ze względu na pogodę do 80 km/h .
Natomiast po drogach leśnych z dołkami i korzeniami już nie za bardzo dobrze .
Przyczepka z łódką podskakiwała na każdej przeszkodzie jak piłka , może jak dojdzie ze 200 kg to sie zmieni w co wątpię .
Z synkiem zrobiliśmy próbę uginania naszym ciężarem jednej strony przyczepki około 160 kg masy . Opony poddawały się naciskowi 1.8 atm a wahacz osi nie poruszał się .
Myślę że oś jest za twarda do tego typu przyczepki DMC osi 750 kg .

Na wiosnę przesunę oś do przodu przyczepki o odległość otworów montażowych oś po to aby móc montować pasami łódkę do uchwytów zamontowanych w pawęży a nie opasywać łódkę pasami .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Całkiem przyzwoicie się zestaw prezentuje , nie wiem dlaczego ale moja oska 750kg pracuje nawet jak stawałem na jedną stronę przyczepki G . Jeden pas zakładam aby ciągnął do przodu i dociskał a drugi w tył wtedy łódka się nie przesuwa ,osłony gąbkowe przy dłuższym stosowaniu też rysowały łódkę ale nie tak jak goły pas ubrudzony w piachu. I
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 13.12.2016 17:53
 
Cecula Damian
Slawomir Tabor napisał(aM

Tak wygląda moja łódka na przyczepce .

sumowapasja.pl/images/imagehost/704b6b878c2f4738d738314e84d46ff2_resized.jpg

Przyczepka według opinii woźnicy Hondy po asfaldzie prowadziła się dobrze , prędkość zestawu ze względu na pogodę do 80 km/h .
Natomiast po drogach leśnych z dołkami i korzeniami już nie za bardzo dobrze .
Przyczepka z łódką podskakiwała na każdej przeszkodzie jak piłka , może jak dojdzie ze 200 kg to sie zmieni w co wątpię .
Z synkiem zrobiliśmy próbę uginania naszym ciężarem jednej strony przyczepki około 160 kg masy . Opony poddawały się naciskowi 1.8 atm a wahacz osi nie poruszał się .
Myślę że oś jest za twarda do tego typu przyczepki DMC osi 750 kg .



Na wiosnę przesunę oś do przodu przyczepki o odległość otworów montażowych oś po to aby móc montować pasami łódkę do uchwytów zamontowanych w pawęży a nie opasywać łódkę pasami .




Spuść Sławku powietrza w przyczepce.
 
Slawomir Tabor
Damian wiem że może trochę musi pracować opona mozna trochę upuścić powietrza ale od przejmowania nierówności na drodze jest oś skrętna a nie opona .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Slawomir Tabor
Napisałem do producenta mojej osi od przyczepki Steelpress dlaczego te osie są takie twarde i nie pracują przy 40 % obciążeniu maksymalnym .
Nie zainteresowani są odpowiedzią . Tak więc trzeba będzie pomyśleć nad zmianą zawieszenia lub jego modyfikacją . Ktoś napisał o teleskopach ale to nic nie daje przecież oś nie pracuje .
Zastosowałem zawieszenie od Renault Megane w mojej przyczepce towarowej .
Na pusto jak i pod obciążeniem 400 kg przyczepka trzyma się drogi .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Karol S
Sławku pomyśl o zawieszeniu piórowym najlepsze rozwiązanie dla takiej przyczepki . za parę groszy można kupić resory piórowe od poloneza . Ja budowałem przyczepkę od podstaw w tamtą zimę i od razu postawiłem na pióra jestem bardzo zadowolony nic nie skacze ładnie trzyma się drogi , wożę na niej ponton ,ale ładuje do środka wszystkie graty wiec obciążenie jest spore
 
Marek Bukowski
Ciekawe jak by się wahacz sprawdził ,zawieszenie tego typu występuje również w samochodach . G

sumowapasja.pl/images/imagehost/774f344a615692604de040918a72b149.jpg
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.12
18,616,587 unikalne wizyty