Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:
1. Slawek KRK

· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Lucas
Witam, już postanowione i po weselu zmieniam mojego "narybnego" golfa na coś z napędem 4x4. Pieniądze jakie mogę na ten cel przeznaczyć to 12-13 tyś. Nie chcę żeby to była "surowa" terenówka w stylu samuraia bo może żona nieraz do pracy poleci. Miło by było jakby miał rozłączany napęd ale niekoniecznie, benzyna, silnik musi dobrze znosić gaz. Auto będzie głównie jeździło na ryby z łodzią i niekiedy do pracy M A może ktoś ma coś takiego do sprzedania?
Moje typy to Mitsubishi Pajero Pinini i Hyundai Santa Fe.
Jakieś opinie, sugestie?
 
marec-ki
Wiesz co ... kiedyś zastanawiałem się nad Ładą Niva. Tanie, 4x4, budowa prosta, naprawić można przed blokiem mlotkiem i kombinerkami, części tanie. Ale ... to trzeba mieć czas żeby to naprawiać ;) I temat odpuściłem.

Taka moja luźna propozycja, nie do końca na poważnie.

Po kupnie takiej Łady zostanie grosza na kupno miejskiego auta dla żony i dojazdy do pracy ;)
 
Lucas
Wiesz Łada też mi przeszła przez myśl... Drugiego auta nie trzeba bo żona ma, tylko nieraz w zimę potrafi tam u niej zasypać. Jeszcze swojego terenowego golfa będę musiał sprzedać D
 
Piotr Koroluk
Miałem podobny dylemat. Z jednej strony teren i pakowność, z drugiej ładny wygląd dla żony.
Ostatecznie wziąłem Honde CR-V. Tylko, że to już większy budżet.
 
Popeye
Piotrku a coś więcej o CRV ? jaki masz rocznik, jak wygląda eksploatacja auta, koszty, spalanie? Ponoć auta mało awaryjne. Kusi mnie CRV II generacji. Boje się tylko żeby nie wracać na pieszo z ryb. U mnie kradną furki. Ostatnio ten proceder przybiera na sile :(
 
Lucas
Właśnie i mnie zaciekawiła cr-v ale z I generacji, myślałem że są droższe. Nie chcę inwestować mega kasy w auto bo nie jest mi takie potrzebne. Chociaż był plan żeby sprzedać auto przyszej żony i kupić coś do 30 tyś ale przecież nie będę jej zabierał takiego auta na ryby D
 
marec-ki
A gdzie tak kradną ? Napisz coby mieć na uwadze.
 
Slawomir Tabor
Mitsubishi Pajero tani samochód drogie utrzymanie . Jeśli tylko na rybki to super .Duże auto kanapowiec spalanie 10-12 l ON /100 km .
Druga wersja Nisan Patrol GR trudny do kupienia w dobrym stanie , niezawodna maszyna . Najlepiej sprowadzić . Jeśli kupujemy w Polsce nie podchodzić do przerabianych ZMOT to zużyte maszyny .Nikt nie sprzeda samochodu zaraz po przerobieniu .
Lekkie samochody terenowe . Honda CRV drogi samochód tanie utrzymanie , Suzuki tylko w benzynie i na gaz przerobić , diesle spalanie jak Pajero .
No i polecam Toyotę terenowe ale ceny i koszty utrzymania drogie . Ja jeśli będę kupował to tylko benzyniaki i na gaz nawet te 4 litry , gaz będzie coraz tańszy .
Łukasz pogadaj z Symbiozą o terenówkach .
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 23.06.2015 14:24
 
Popeye
Lucas szkoda takiej fury na ryby. A niech znajdzie się zazdrosny z czymś ostrym. Lubuskie, gorzowskie. Chodliwe są w szczególności marki niemiecki, auta raczej podprowadzane na zamówienie.
 
marec-ki
Skoro dość tanie 4x4 z opcją na gaz to JEEP może ? I
 
Lucas
Ja bym jeździł dalej golfem III, na ryby jest idealny, pali 7-8 l gazu, części tanie jak barszcz, jeździ się po krzakach bez obawy, że się porysuje, ma odcinkę zapłonu i alarm więc go zostawiam gdzie popadnie, z resztą nawet jak zginie to dużej straty nie będzie D ale przy wodowaniu nieraz koła "trochę" zaboksują i to jest powód poszukiwań innego. Niestety mamy kiepskie miejsca do wodowania na Wiśle i jestem trochę uwiązany do jednego czy max dwóch. Muszę kupić inne auto albo sprzedać łódź bo też brałem taką opcję pod uwagę ale Karola powiedziała żebym został przy łodzi...Z resztą na łodzi wygodniej a człowiek szybko się przyzwyczaja do lepszego M
 
salto
Z tych dwóch które wymieniłeś brałbym Hyundai Santa Fe. Jeżdziłem 4 lata Hyundaiem Trajet (podzespoły i silnik takie same jak w Santa Fe) i byłem zadowolony. Części i serwis na normalnym poziomie.
Jeśli natomiast szukasz typowej terenówki w niedużych pieniądzach to zobacz SsangYoung Korando. Autko na podzespołach Mercedesa i ma reduktor.
Robert
 
Kiersnowski Artur
No cóż benzyna i gaz to przede wszystkim Jeep Cheeroke 4.0 to starszy model kanciak jeszcze, nie do zabicia autko ale lubi się z rudą, albo nowsze Jeep Grand Cheeroke 5.7. Części też tanie jak do golfa niemal i powszechnie dostępne, z gazem lubi się jak mało co. Inną opcją Kia Sorento, klasyczna terenówka z reduktorami, blokadami na ramie. Mało awaryjna gaz też lubi. Kumpel taką jeździł, chwalił sobie bardzo. Inna opcja o jakiej słyszałem to ponoć Toyota tundra lata 90-te w benzynie 4l V8 ponoć niemal bezawaryjne autko i wbrew pozorom niewiele palące, tak słyszałem.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Marek Bukowski
Do Pajero Pinin Gdi instalacja gazowa jest nieopłacalna w montażu trzeba by było poszukać 1.8 mpi ale chyba mało ich było sam kiedyś o takim myślałem ,trudny wybór co kupić jedne są leprze na drodze inne w terenie i dochodzi jeszcze pakowność ,silniki ,awaryjność ,dmc przyczepy itp,jak na nieduże odległości możesz wziąć pod uwagę Suzuki vitara 4+4 małe auto ale na ramie i w benzynie ,w miarę świeże w niedużych pieniądzach można czasem wyrwać ale bagażnik mały za to zdolności terenowe przyzwoite , miałem dwie Grand Vitary II jedna w benzynie druga diesel i ich nie polecam nie komfortowe na drodze jak żółw błotny i bujało a w terenie słabo ,znowu auta kombi super pakowne,mieszczą się długie kije i wygodne na ryby nawet można się przespać w bagażniku ale poza szosą słabo,niedawno nabyłem yeti outdoor 4+4 dsg diesel 14r i sam jestem ciekaw jak będzie się sprawowało na wyprawach sumowych ,co do zmian własności aut to Japońce są rąbane najwięcej w Mazowieckim, Niemieckie na zachodzie i w reszcie krajuU
 
gregor
Transporter T4 syncro, wjedzie wszędzie ale trochę kosztuje.
 
Slawek
Ja mam Passata b3 kombi syncro jeszcze żadne błota mnie na rybach nie zatrzymały. Autko za śmieszne pieniądze ale nie zamienił bym dziadka na żaden inny.
 
Semi
Łukasz, luknij jeszcze sobie Toyotę RAV 4. W tej kasie to coś około 2000 rocznika bez problemu znajdziesz. Czasami z kumplem na ryby jeżdżę taką z rocznika 2002. 2 litry w gazie, napęd 4x4 blokada dyferencjału. Jak u mnie nad Bugiem sobie radzi, to i nad Wisłą da radę tym bardziej. Te starsze wersje były chyba dwudrzwiowe a po 2000 roku już czterodrzwiowe można znaleźć. Zadbaną jak trafisz to nie do zajeżdżenia sprzęt. Cen części nie znam, bo nigdy japońca nie miałem.G
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
SYMBIOZA
Opcji jest tylko kilka -
- Suzuki GRAND VITARA - 2,0 benzyna - pierwsza generacja - rama, reduktor, dołączany przód
- Toyota RAV 4 - 2,0 benzyna - pierwsza generacja
- Honda CRV - 2,0 benzyna - pierwsza generacja
- Nissan Terrano II - 2,4 benzyna - rama, reduktor, dołączany przód
- Opel frontera 2,0 benzyna - rama, reduktor, dołączany przód

Wszystkie powyższe zagazujesz bezproblemowo....i....być może zmieścisz się w finansach, które podałeś(12-13tyś)...

A wynalazki , które podałeś odpuść bo szkoda zdrowia....

Resztę na pw.
Pozdrawiam
Edytowane przez SYMBIOZA dnia 23.06.2015 18:16
 
Lucas
Zaczynam się skłaniać ku Cr-v. Dobre opinie czytałem dziś o niej, duży kufer i lubi gaz, jest też ich trochę na rynku, tylko te kradzieże... Muszę popatrzeć też za rav4 może. A wiecie bagażnik to nie problem, w golfie mam cały sezon złożone siedzenie i jest prawie jak kombi D Do tego mam plandeke na łódź to graty tam wrzucam teraz.
 
SYMBIOZA
W crv-ce jest fajny stoliczek wyjmowany z bagażnika.....
....i butla na gaz ładnie się mieści- poziom podłogi prawie się nie zmienia(tylko 30L)...
....zapas na klapie...
...wóz mało awaryjny.....
- wady - daleko nią nie zajedziesz....brak prawdziwego 4x4,,,
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,640,770 unikalne wizyty