Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,439

· Najnowszy użytkownik: Bradleybip


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jan Brzozowski
Sławek, namiary na piętnastkę.

https://www.facebook.com/karol.krause.716?fref=nf
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Kiersnowski Artur
Pływając na 5KM jakie miałem w swoim chinolu, po rzece pod prąd i po Żarnowcu, na Szuflandii większej prędkości niż 7-8km/h nie szło uzyskać, po rzece Bug konkretnie, z prądem rzeki to osiągałem do 13 km/h. Myślę że gdybym podpiął pod ponton swój to też szybciej bym nie pływał, natomiast przy podpiętym Evinrudzie 9,9KM te 7-8km/h to mam przy manetce odkręconej na 1/4. Niby tylko 5KM różnicy, ale to 2X więcej niż w poprzednim a różnica co najmniej X3 jeśłi nie X4 na korzyść Evinruda.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
krzysiek
Dodam i ja swoje 5 groszy. Przez 5 lat pływałem 5KM tohatsu podpiętym do 330 busha. Poruszam się głównie po zaporówce i niby było w miarę, ale przepłynąć parę km zajmowało sporo czasu. No i w tym roku sprzedałem 5KM i kupiłem 9,9 czy tam 9,8 evinrude. Miał być tohatsu ale czas przycisnął i sezon się zaczynał a na tohatsu trzeba było czekać, wziąłem evinrude w niezłej cenie. No i z tym silniczkiem to jest pływanie. Jeśli tylko fundusze pozwalają trzeba brać z zapasem mocy bo na pewno to co powinno wystarczyć za jakiś czas nie wystarczy. A evinrude te małe silniki robi na licencji tohatsu. Na tabliczce znamionowej ma napisy tohatsu.
 
waldek42
bodzio napisał(aM

Daniel miałem się nie odzywać .


A co Bodziu masz FOCHA?

Sławek, musisz mieć miejsca na ciut więcej niż 32cm. Tak z 33-34 cm.
 
Slawomir Tabor
Szkoda nie da rady tyle wyciąć . E W tym miejscu jest wzmocnienie ( listwa) bakisty środkowej .
Na druga stronę nie dam rady jej przenieść , mam już uciętą pokrywę bakisty wystaje tylko 10 mm a doklejenie 10 mm nic nie wzmocni .
Do innych bakist ten zbiornik nie wejdzie , jest pewnie 22 litrowy lub więcej .
Dzieki chłopaki za dobre serce .I
 
Janusz81
Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem więc jak coś to proszę o przeniesienie.
Od dłuższego czasu posiadam KM300PP i nigdy nie miałem styczności z silnikami (wywózka była zawsze na wiosłach). Na przyszły sezon chce kupić koniecznie silnik i mam na oku Yamaha 8KM 4suw z 2012r wraz z papierami za 5000zł - dobra cena takiego silniczka? Zaznaczę, że spodzina nie jest jakoś porysowana, śruba nosi kilka rysek, a cała reszta wygląda jak nowa. Silnik jest ściągnięty z zagranicy
CATCH & RELEASE
 
Daniel Gula
Janusz81 napisał(aM

Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem więc jak coś to proszę o przeniesienie.
Od dłuższego czasu posiadam KM300PP i nigdy nie miałem styczności z silnikami (wywózka była zawsze na wiosłach). Na przyszły sezon chce kupić koniecznie silnik i mam na oku Yamaha 8KM 4suw z 2012r wraz z papierami za 5000zł - dobra cena takiego silniczka? Zaznaczę, że spodzina nie jest jakoś porysowana, śruba nosi kilka rysek, a cała reszta wygląda jak nowa. Silnik jest ściągnięty z zagranicy


Cena bardzo dobra jak krótka stopa to kupuj . Nie wiem ile taki waży i jak mocna jest pawęż w twoim pontonie bo 8km to już wytrzymałość pawęży sprawdzi.
 
https://www.facebook.com/agroplantstalowawola/
Kiersnowski Artur
Na j.pl jest yamaszka 9,9KM 2010r za 5,5kpln wyposażona w alternator.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Marek Bukowski
Janusz81 napisał(aM

Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem więc jak coś to proszę o przeniesienie.
Od dłuższego czasu posiadam KM300PP i nigdy nie miałem styczności z silnikami (wywózka była zawsze na wiosłach). Na przyszły sezon chce kupić koniecznie silnik i mam na oku Yamaha 8KM 4suw z 2012r wraz z papierami za 5000zł - dobra cena takiego silniczka? Zaznaczę, że spodzina nie jest jakoś porysowana, śruba nosi kilka rysek, a cała reszta wygląda jak nowa. Silnik jest ściągnięty z zagranicy


Papiery sprawdź pierwszy przegląd powinien być po 20 godzinach a potem raz do roku [warunek gwarancji }numer silnika musi się zgadzać z książką .Jak dwucylindrowy to cena dobra .
 
Janusz81
Dzięki za odzew koledzy U Właśnie wróciłem z oględzin tego silnika. Model to F8FMHS (krótka stopa), waga 40kg i jest to dwucylindrowiec o poj. 212cm3. Odpaliliśmy go w beczce i na zimno przez chwile zadymił i po chwili równiutko i cicho pracował. Stan oceniam na idealny. Z papierami jest gorzej, bo okazało się, że sprzedający ma tylko umowę kupna sprzedaży od jakiegoś włocha i dowód rejestracyjny tego silnika z kraju Szwajcaria. Sprzedający może mi dodatkowo wystawić rachunek, bo prowadzi działalność w PL. I jak to widzicie Panowie?

sumowapasja.pl/images/imagehost/8118f5aa47102baa80090684feb32688.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/8118f5aa47102baa80090684feb32688.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/34c533c061799f67b122713f97a31da9.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/78d18a05c6f47d2b24429c1a972e99bb.jpg
Edytowane przez Janusz81 dnia 18.11.2015 20:29
CATCH & RELEASE
 
Jacek Gebala
Janusz81 napisał(aM

Dzięki za odzew koledzy U Właśnie wróciłem z oględzin tego silnika. Model to F8FMHS (krótka stopa), waga 40kg i jest to dwucylindrowiec o poj. 212cm3. Odpaliliśmy go w beczce i na zimno przez chwile zadymił i po chwili równiutko i cicho pracował. Stan oceniam na idealny. Z papierami jest gorzej, bo okazało się, że sprzedający ma tylko umowę kupna sprzedaży od jakiegoś włocha i dowód rejestracyjny tego silnika z kraju Szwajcaria. Sprzedający może mi dodatkowo wystawić rachunek, bo prowadzi działalność w PL. I jak to widzicie Panowie?



Jeśli ten Włoch to pierwszy i jedyny właściciel a silnik pracował od nowości we Szwajcarii - to był też odpowiednio serwisowany. Jakby silniczek tutaj "wrócił" to kupie go od razu za te pieniądze. Wprawdzie to starszy model i te nowe maja manetkę zmiany biegu na końcu rumpla, ale i tak to okazja i świetnie pasował by do mojego pontonu.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Lucas
Silnik wygląda jak laleczka. Niech Ci wystawi rachunek i umowę. Dodatkowo weź ksero tej pierwszej. Do pontonu będzie dobry. Samemu będziesz latał, dwóch w miarę lekkich też będzie szło w ślizgu. Jeżeli jest czas to zanim kupisz można też chyba sprawdzić numery na policji, Silnik powinien być niby jeszcze nagwarancji jakby były papiery. Cena dobra. Na jerku był wczoraj silnik yamaha 9.9 za 5500 zł, tylko chyba 2010 r. Teraz jest najlepszy czas na zakup silnika, od marca ceny już nie będą tak dobre.
 
Daniel Gula
Silnik jest ekstra , pływam taką 6 KM i jestem bardzo zadowolony , co do papierów to i tak ma dużo jak na używkę w PL . Zrób tak jak radzi Lukas i kupuj , bo taki silnik w tej cenie długo nie będzie czekał na nabywcę.
 
https://www.facebook.com/agroplantstalowawola/
Kiersnowski Artur
Dobrze Lucas piszesz, był, ja też o nim wspominałem kilka postów wyżej. Wisiał na giełdzie ten silnik ze 2 tygodnie.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Janusz81
Dzięki za każde info. Silnik jutro lub sobotę zabieram do siebie Q i będę czekał do przyszłego roku na prawdziwy test na wodzie.

Jacku, to silnik od włocha i podobno od 1go i jedynego właściciela, a w Szwajcarii był użytkowany, bo tam podobno jest tak, że każdy silnik trzeba rejestrować i on to zrobił
CATCH & RELEASE
 
maweric
Kolego kupiłeś ten silnik ???
 
pontony.maweric.pl
Janusz81
maweric napisał(aM

Kolego kupiłeś ten silnik ???

Tak, kupiłem Q
CATCH & RELEASE
 
maweric
To gratulacje. Mam ofertę 20 Hp dwu latka w bardzo dobrych pieniądzach bez papierów też z umową od Włocha, i na alledrogo też podobna oferta i też bez papierów tylko umowa od Włocha i i i , no właśnie trochę się waham .
 
pontony.maweric.pl
Janusz81
Swojego też wyhaczyłem z alledrogo i patrzyłem co sprzedają jeszcze tacy sprzedawcy, bo widać czy to handlarz czy nie. Ja miałem możliwość podjechania w celu oglądnięcia, bo to tylko 20km ode mnie.
Ten silniczek co chcesz kupić to naprawdę ciekawa oferta (u mnie był dodatkowo dowód rejestracyjny) ale ja Ci nie doradzę bo jestem zielony w tym temacie.
CATCH & RELEASE
 
Marek Bukowski
W serwisie dowiedziałem się że od nowego roku gwarancja na nowo zakupione silniki yamaha będzie zmieniona z 5 do trzech lat. Sporo osób właśnie z tego względu kupuje je teraz.Przed zakupem warto by było sprawdzić jak będzie w nowym roku u innych producentów.G
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
18,617,330 unikalne wizyty