Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,437

· Najnowszy użytkownik: evetboole


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
szymong
Witam panowie jak w temacie... co kupić żeby nie żałować... ??? Dopiero zamierzam się zrobić na sumki i niewiem jaki kołowrotek wybrać może cos podpowiecie początkującemu. Do rzeczy szukam kolowrotka do spiningu z łodzi, mam dość niewielki budżet 250zl max... co polecacie?
Edytowane przez Lucas dnia 25.11.2015 11:30
 
Lucas
Wiesz co, najbardziej sprawdzonym kołowrotkiem do spina na suma według mnie jest Penn Slammer 460 lub 560. Tylko to trochę ponad budżet. Chyba, że używka. Można trafić spokojnie w tych pieniądzach.
 
szymong
Budżet trochę ograniczony bo chce kupić trochę więcej rzeczy na przyszły sezon... dopiero startuje można tak powiedzieć; ) dzięki za pomoc
 
Robert Pytka
Uważam ,że kołowrotek to najważniejszy element zestawu więc nie ma sensu kombinować . Slammer 460 . Przez zimę może się trafi używka , szukaj a znajdziesz. Jedz na targi może coś wytargujesz .X
 
Jozek Pojedyniec
Szymon do przyszłego sezonu dozbierasz jeszcze grosza i kupisz coś konkretnego żeby się nie zdziwić jak Ci siądzie torpeda. Moje zabawki widziałeś, 100 kilogramową rybę w 6 minut jednym z nich wykręciłem, tak że chrzest bojowy w tym sezonie był konkretny I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
szymong
Józek widziałem twoje zabawki, ale jak wiesz dopiero startuje i chce się jakoś uzbroić na przyszły sezon a startuje od zera U kije, kołowrotki akcesoria. ... mam do wydania max 2 tys na wszystko a chciałem dwa kije kupić i dwa kolowrotki i jeszcze jakieś akcesoria... no i wobleryU ale chyba wezmę slammer 460 do spina jeszcze będę szukał do verta
 
Robert Pytka
Jak szukasz oszczędności na początek to po co Ci jeden kołowrotek do spina a drugi do verta kup jeden SVV 4500 i kombinuj z plecionką . Albo druga szpula , albo kompromis plecionki np 0,32 .D
 
szymong
No masz Robert racje ale spiningu będę używał tylko w momencie powolnego przemieszczania się do moich miejscowek w których chce lowic na verta. Za każdym razem przezbrajać zestaw co kilkaset metrów to bez sensu. Mam jeszcze jeden pomysł jak znaleźć oszczędności; ) poprostu sprzedam moje karpiowe mlynki mam daiwy tournament entoh 5500 myślę że za dwie sztuki coś ponad tys dostane i wtedy kupie cos konkretnego tak jak Józek mowi;)
 
Robert Pytka
I tu uważam możesz się mylić , ale praktyka Ci to zweryfikuje . Dlaczego - bo lepiej skupić się na jednej metodzie w ciągu dnia . A przemieszczać się to szybciutko bo szkoda czasu . Poza tym dlaczego chcesz łowić na spinning " w momencie powolnego przemieszczania się " łów na verta jeżeli oczekujesz tam suma . Ile razy tak robiłem to miałem żal do siebie że kij miał miłą krajoznawczą wycieczkę . Ostatecznie to 60 gr blachą machniesz i z kija do verta .
 
szymong
Moze Robert masz rację przemyśle to ale i tak chciałbym mieć dwa zestawy jeden spin drugi vertical a na noc cos będę myślał o stacjonarce. Tak jak powiedziałeś praktyka to zweryfikuje. W nadchodzacym sezonie zamierzam w pełni poświęcić czas sumowi zobaczymy co z tego będzie.
 
Robert Pytka
Odpowiednio skonfigurowany sprzęt do danej techniki połowu suma to podstawa nie tylko sukcesu ale i samej praktyki wędkarskiej . Dobrze że chcesz mieć odpowiednio dobrany sprzęt . Moje uwagi to tylko takie tam pitu pitu na początek . Prawda jest taka , że jak w to wpadniesz po szyję to tylko paragony będziesz chował przed żoną. Fishing
 
szymong
Hehe wiem już coś o tym...;) ponad 10 lat karpiowania i to dość intesywnego mam za sobąU została masa sprzetu karpiowego, chce go sprzedać i zbroic się na sumy. W tym sezonie tylko "powąchałem sumowania" może ze 20 nocy i max30 dni poświęciłem tej rybie, , jeszcze wiele musze się nauczyc i dzięki za podpowiedzi w doborze sprzętu.
 
szymong
No i się zdecydowałem biorę penn slammer 460 ... nawet go w ręce nie miałem ani na żywo nie widziałem; ) zdaje się w 100% na was ( lucas i Robert) panowie dziękuję za pomoc przy wyborze.
 
Lucas
To jest kołowrotek nie do oglądania tylko do roboty D mam kilka slammerów i jestem bardzo zadowolony.
 
szymong
Teraz kolejny etap... musze kupić spining ;) ale to w innym temacie
 
Robert
szymong napisał(aM

No i się zdecydowałem biorę penn slammer 460 ... nawet go w ręce nie miałem ani na żywo nie widziałem; ) zdaje się w 100% na was ( lucas i Robert) panowie dziękuję za pomoc przy wyborze.

Będziesz zadowolony ,to typowy kreciol do orki ,może nie piękny i nie pracuje jak stellki ale ma moc .
 
szymong
Może będzie okazja sprawdzić to w przyszłym sezonie Ale wieże na słowo. (Dzięki Robert za okazję)Q
 
barszczu
slammer 460 fajny krecioł, mam i polecam, tylko dla mnie do spina ciut za ciężki, szybko ręka się meczy. Zastanawiam sie czy slammer 360 do spinningu sumowego z łódki sie nada?
Sleep Eat go Fishing RepeadD
 
szymong
Panowie kolejny dylemat. .. penn conflict cft 5000 brać czy nie? Jakie są wasze opinie na temat tego mlynka?
 
szymong
Ehhh czekałem na opinie i się nie do czekałem U wiec poprostu zamowilem. .. zobaczymy co przyjdzie .
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,610,136 unikalne wizyty