Tytuł: SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach :: Pływadło Tetryka I

Dodane przez stan2010 dnia 12.01.2018 22:33
#89

Zacznę od początku remontu.
Piaskowanie, bardzo dobra decyzja I. Ale, nie piaskować, jak metal. To znaczy nie prostopadle, tylko pod kątem 45-60* dobranym doświadczalnie np. na ławce lub komorach.
Piaskowanie zlikwiduje kieszenie między żelkotem/farbą, a laminatem i odsłoni laminat, żeby szybciej odparowała woda. Przy okazji pomoże sprężone powietrze, ale musi pójść przez odwadniacz z odolejaczem. Brakuje tylko oleju w/na laminacie O . Wyciąłbym jednak wszystkie skrzynki z kadłuba, żeby wiedzieć co naprawdę w 'trawie piska'. Pozwoli to również później zabudować wnętrze wg. własnych potrzeb, ale nowa zabudowa musi dać sztywność podłużną, poprzeczną, a głównie na skręcanie.
Nie jest to raczej konstrukcja wyścigowa, więc naprawy zrobiłbym 'wolnym' poliestrem 'niebieskim' dostępnym na all.... Muszę sprawdzić oznaczenie. Mata emulsyjna 150/200. Jeżeli drewno w laminacie, to epoksydy, bo bardzo dobrze wiążą się z drewnem, ale wtedy mata z lepiszczem proszkowym, które też nadaje się do poliestrów.
Pokrycie powierzchni. Faktycznie, żywice konstrukcyjne nie rozlewają się tak, jak farby/lakiery. Wymagają przeszlifowania. Ostateczne 'wykończenie' powierzchni powinno być wykonane po pełnym utwardzeniu żywicy z napraw, co ma miejsce w temperaturze 20*C po miesiącu. Dotyczy to epoksydów, farb, lakierów. Nie trzeba tyle czekać, jeżeli na wierzch jest kładziony Top-coat poliestrowy.
Stosowałem z efektem >do przyjęcia< epidian 6011 w miarę grubo kładziony, żeby się rozlewał. Jest to mazidło dwuskładnikowe o wysokim połysku do impregnacji betonowych zbiorników na wodę. Z odpowiednim utwardzaczem ma nawet atest na wodę pitną.