Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,438

· Najnowszy użytkownik: Charlespep


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Jozek Pojedyniec
Panowie potrzebuję jakichkolwiek informacji na temat tego łowiska. Gdzie tam można jakąś bazę noclegową znaleźć najlepiej nad samą wodą, w którym rejonie łowić na wiosnę itp.
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
robix
Czesc poszukałem troche w sieci .

http://adventurefishing.eu/ , http://predatorfishingcamp.fr/

,.Pewnie koledzy więcej pomogą .


Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 11.01.2016 17:21
 
Jozek Pojedyniec
Na pontoniku w dwójkę byśmy mieli przyciasno, chociaż kilka nocek trzeba będzie w terenie spędzić & W tym zwykłym kampingu nie mogłem namierzyć cennika, a taki byłby chyba najtańszy. Chodzi o to żeby można było gdzie zostawić auto wykąpać się , przeczekać ewentualną niepogodę itp.
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Koz@k
Byłem tam w marcu 2014. 3 nocki i 8 wędek. Wynik 2 sumki ok 170 cm zobaczysz je na FB Fish Obsessive. Temperatura ok 20 dzień 16 noc przelotne opady ( kapuśniaczek). W 2015 pojechałem 1 maja wysoki stan wody i ptworny uciąg. Dostęp do brzegu bardzo ograniczony, pozastawiane dojazdy kamieniami. Możliwości zastawienia za mostem żadne albo kszaki albo błoto po pas (pływy) albo zadrodzone. Miałem łódkę i ponton ale się nie odważyłem i cofmołem się na Rodan 150 km. Zawsze biwakuje na brzegu bo tam nic nie ma chyba że w górę rzeki w miasteczku ale tam sezon od 1 maja. Bazy przy ujściu bardzo drogie. A i warynki nie do polecenia. Generalnie wszystko zależy od pogody.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Jozek Pojedyniec
My się wybieramy od 15 kwietnia , myślisz że jest sens, czy lepiej wybrać inne miejsce ? Ł
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Jacek Gebala
Jest jeszcze dla normalnych I Nils Meuther(Niemiec) i Dschungelwaller.de na małym Rodanie w morskim obszarze . Kontakt najlepiej przez FB. Dostęp bezpośrednio z obozu do rzeki, parking , kamping, własna łódź co i jak, za ile i inne szczegóły najlepiej bezpośrednio omówić z właścicielem.
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 11.01.2016 19:53
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Koz@k
Węgorz jest przynętą zabronioną we Francji nawet hodowlany, do wędzenia się nadaje doskonale.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Jozek Pojedyniec
No i chyba nici z wyjazdu w kwietniu, bo się okazało że na woblerki dopiero od maja można łowić G Mi tu Piotr wszystko wyklarował co i jak... Dzięki I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Koz@k
Dla uściślenia w strefir morskiej czyli od ostatniego mostu do ujścia można wszystko przez czły rok. Warunki tam panujące są zmienne ze względu na pływy i pogodę jechać 1800 km po to żeby się ubłocić? Od 1 maja wolno spinningować i łowić ma żywe ryby (nie obejmuje węgorza) i wtedy Pettit Rohn staje się atrakcyjny. A nawiasem mówiąc to więcej Cefali widziałem 100 km od morza niż przy ujściu.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Krzysztof Poniewierski
Oglądałem program dokumentalny o renaturalizacji Rodanu. Kawał dobrej roboty tam odwalają.
Pielęgnując pasję U
K-Pon
 
Jan Brzozowski
VGPatrol napisał(aM

Rozumiem, że pod pojęciem "spinningowania" mieszczą się wszelkie odmiany takie jak trolling (również nocny), jigging, vertical z rosówkami i kalmarem, fireball z rybką itd? Czy mamy jakieś wyłączenia?

Obawiam się, że trollować chyba jednak nie wolno, ale nie jestem pewien na 100%
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Koz@k
poza strefą morską: do 1 maja- zakazane sztuczne przynęty, duże muchy, żywiec, części zwierząt i ryb.
W strefie morskiej wszystko wolno cały rok, troling również.
Zakaz trolingu w całej Francji, węgorz i jego kawałki zabronione nawet w strefie morskiej bo to ryba chroniona. Całkowity zakaz łowienia godzinę po zmroku aż do świtu minus jedna godzina, wyjątkiem są strefy karpiowe ale jeszcze nikt nie stworzył map takich stref.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Jacek Gebala
VGPatrol napisał(aM

Czyli l'Aude musi być jako żywo "strefą karpiową", bo chłopaki łoją przez całe noce... ;-)




Łoją bo się nie boją. (żeby nie było na mnie, mnie tu w ogóle nie było)


P W strefach karpiowych dozwolony jest całodobowy połów karpia i to często tylko na kulkę proteinową. P Mając "robaka" na haczyku mamy... O

Praktycznie to chyba tylko "tubylcy" wiedzą gdzie są takie strefy, ale im to i tak zbytnio niepotrzebne M czego przykład mamy powyżej H
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 13.01.2016 10:10
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Koz@k
Jacek słusznie zauważył że nikomu ten zakaz zbytnio nie przeszkadza, każdy łoi i kalkuluje ryzyko choć kary są wysokie.
Strefy karpiowe no cóż, w większości to jeziora dzierżawione przez regionalne organizacje wędkarskie nie należące do ogólnego zrzeszenia i pobierające słone opłaty za zezwolenia, dla przykładu niedaleko mnie jest jezioro-zalew na który wejściówka roczna kosztuje 66 euro, można łowić karpie całą dobę bo ich tam kilka jest tylko że stoją tam gdzie jest akurat strefa wyłączona z wędkowania, kto ma łódkę zanętową to wywiezie 300 m i łowi, wystarczy lekki wiaterek i branie bo żyłki ściągają prądy albo dryfujące rośliny. Co rok mniej więcej od czerwca słychać jak się to starają i walczą ze związkiem, petycje za petycją i w styczni znowu okazuje się że lipa a nie łowienie po zmroku, beton jak wszędzie. Z jednej strony piszą artykuły jaki to sum szkodnik i kaczki wyżarł ze stawu a z drugiej zakaz łowienia w nocy, boją się o te zwoje cenne karpie? sam nie wiem.
Byle do wiosny a potem w zależności od pogody może w marcu się zacznie.
Łowię, analizuję, poprawiam.. i łowie jeszcze więcej.
Determinacja to mój atut.

IZachęcam do polubienia mojego funny page na FBI
https://www.faceb...hobsessive
 
Marek Bukowski
Trzy kilometry od ujścia małego Rodanu do dużego w mieście Arles ,jest chyba ogólny slip bez barierek .parking na górce .
sumowapasja.pl/images/imagehost/faf52c6780086557b1b135974b8231e7_resized.jpg
 
Jozek Pojedyniec
Mały Rodan ale wielkie ryby / byliśmy i złowiliśmy / 252cm i Bartuś Cygaro
sumowapasja.pl/images/imagehost/02e27e97b8b54cdbabbe032caf115d08.jpg

A tu cała nasza drużyna nad wodą
sumowapasja.pl/images/imagehost/7030b60af81dee803c9fab530e6bbbea.jpg
Edytowane przez Jozek Pojedyniec dnia 25.04.2016 14:03
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Petryk_05
Piękne sumisko!
Józku czy można się spodziewać jakiejś szerszej relacji?
 
Mariusz Kulinski
Relacja obowiązkowa Józek ZBaty
 
Jozek Pojedyniec
Nie ma się nad czym rozpisywać, to było badanie terenu, teraz już wiemy jak się przygotować do następnego wyjazdu I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Marek Bukowski
Ładne mi badanie terenu 252cm # .Żywiec czy wobler .? X
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.48
18,703,206 unikalne wizyty