Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Longin Bojanowski
Na suma trzeba stosować bardzo mocne haki. Opowieści o wyholowaniu suma na zestawie okoniowym raczej należy włożyć między bajki czy opowiadania wędkarskie. Oczywiście nie wykluczam możliwości kilkugodzinnego pływania za sumem i umęczeniu go ale już podniesienie z dna ryby o wadze kilkunastu kilogramów to raczej cud niż świadome łowienie. Wielokrotnie zaś miałem okazję zaciąć na takim zestawie coś większego i zawsze kończyło się to odjazdem i nie oderwaniem ryby od dna. Pozostawało odciąć linkę lub poczekać aż się skończy i rybka sama urywała. Dlatego każdy element sumowego zestawu musi być bardzo mocny.
Haki też. Na fotce widać haki których używam.

sumowapasja.pl/images/imagehost/0fee51f00f64cd0cc589fafb44bc0e32_resized.jpg

Najczęściej używam haków Ownera. Tu dwa modele 5111 i 5115 w rozmiarach od 5/0 do 9/0. Ale w zapasach znajduje również haki Black Cata czy bardzo przyzwoite i niedrogie haki Kamatsu. Nie wykluczam możliwości używania innych mocnych a najlepiej sprawdzonych haków. Jest ich na rynku coraz więcej np. pojawiły się haki Mikado. Już wcześniej były w sprzedaży haki Gamakatsu ale jakoś mi się nie spodobały i ich nie miałem. Dopiero w tym roku nabyłem haki tej firmy o nazwie Octopus (czy się sprawdzą zobaczymy).

Jako ciekawostkę pokazuje porównanie haka Owner 5/0 z hakiem, który dostałem w prezencie (myślę, że ten dostany nadaje się na największe sumy nawet na Ebro czy Padzie).

sumowapasja.pl/images/imagehost/77348ed5d34bb514cee00cb0ea7b3591_resized.jpg
Edytowane przez Longin Bojanowski dnia 26.07.2013 18:58
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Petryk_05
Mustad Ultrapoint, od lewej: 2/0 6/0 8/0 10/0

sumowapasja.pl/images/imagehost/3ee84a1d752ef2d6bf779aa019023863.jpg


od lewej: Gamakatsu Octopus Circle 4/0 , Sasame Kamikaze 7/0
Gamakatsu LS-4123F 9/0 , Owner Gorilla 5105-191 9/0 , Gamakatsu LS-4644F 10/0

sumowapasja.pl/images/imagehost/ab50c20083212eedc22511b8d88070dc.jpg
Edytowane przez Slawomir Tabor dnia 12.12.2013 21:48
 
bodzio
Do kolekcji można dodać Sanger .
 
Lucas
Sprzęt odpowiedni, hubi000000. Tylko haki Cormorana wyrzuć U
Edytowane przez Jan Brzozowski dnia 18.05.2015 17:09
 
hubi000000
A jakie nabyć Łukasz?
Edytowane przez Lucas dnia 18.05.2015 15:25
 
Lucas
Owner, gamakatsu, uni cat też ok. Aby nie cormorany bo są słabe.
 
bodzio
Możesz kupić też haki sumowe Tandem Bajtsa .
Są takie same jak Uni Cat ale trochę tańsze .
 
Visual_nie
Witam,
koledzy ze względu na to że w mojej okolicy jest dość mały wybór dobrych haków, chcę je zamówić. Interesują mnie Ownera model 5111 5/0 - 8/0 oraz Gamakatsu którego modelu to nie powiem ale podobne kształtem do Ownera i w tych samych rozmiarach co w/w.
Jak wiadomo co firma to rozmiar rozmiarowi nie równy. Do tej pory używałem 8/0 firmy nie pamiętam bo brałem na sztuki i poza sezonem, kupiłem mad cat 8/0 ale on przy nich to co najmniej dwa rozmiary mniejszy.

Teraz moje pytanie czy ktoś z was może posiada te haki i mógłby zrobić zdjęcie na kartce w kratkę tak oby można było go przynajmniej wzrokowo zmierzyć? Te zdjęcia co są wyżej są w małej rozdzielczości i ciężko na oko coś ocenić.
 
Lemiux
Zdecydowanie polecam haki Taffi Tackle B.I.G. Single Hook w rozmiarze 6/0-idealne do zapinania żywca za pysk, 8/0 w każdą inną część ciała, nawet zamiast kotwicy. Sprawdzone na Padzie i w PL.
 
Mateusz Wisniewski
Daleko masz do Białegostoku ? tam możesz kupić Gamakatsu i ownera
 
Lemiux
Pany, ma ktoś haki Zeck Striker Hook i kotwice BC Ghost i może mi cyknąć foto z jakimś czymś z ownera lub Tafii Tackle? Zeck i BC zrobili jakąś dziwną rozmiarówkę, S,M,L,XL i nie wiem do czego to porównać.
Edytowane przez Lemiux dnia 09.07.2018 11:53
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
sumomaniak
Prosze bardzo D
sumowapasja.pl/images/imagehost/943c4e9f72d5a1063e8196229605181f_resized.jpg
 
Lucas
Te ghost bardzo fajne i ciekawa koncepcja, niestety maja bardzo dużą wadę... Są jednorazowe. Po jednej czy 2 rybach już się nie nadają do ponownego użytku. Zadziory które są na tych wąsach co się wbija w rybę szybko się niszczą i wychodzą same z żywca później...
 
Lemiux
Dziękuję Ci Sumomaniak.
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Lemiux
Dzięki Lucas, to mi zareklamowałeś;) Wiszę piwo, bo pewnie bym wydał 130 zł i bym się wk... ał jak z tymi ciezarkami BC.
----------------------------------------------
Raju nie ma tam gdzie chodzą wszyscy.
----------------------------------------------
 
Lucas
Tzn wiesz to fajny patent jest, tyle że słaba trwałość.
 
Wisniewski Michal
Ja nie ufam tym hakom w ogóle. Początkowo byłem zauroczony, ale po nocy dyndał gdzieś luzem pod żywcem. Jedyna opcja to wbijać je w nieruchome miejsca, lub w trupa. Chociaż jednego suma wpiętego książkowo w kącik miałem na nich, ale to bylo max 2h od wywózki.

Do verta z trupkiem, lub sztucznej gumy spoko.
 
sumomaniak
Lemiux napisał(aM

Dziękuję Ci Sumomaniak.



Nie ma za co D . Ale co prawda to prawda że wypinają się z żywcy już przez to straciłem rybkę Z Niewiem czy dałem za mało luzu między agrafką a kotwicą i żywiec sobie ją sam wyrwał czy po prostu są za małe zadziory na wąskach .
 
Lucas
Ja ich używałem z powodzeniem, złowiłem kilka ryb ale po prostu mi się zużyły i już nie dokupowałem bo jednak tanie nie są, a z ich jakością słabo.
 
Lukasz Ciesielski
Stosuję od tego sezonu i jestem zadowolony, montuje je jak na filmie BC wpięte z boku ryby na wysokości płetwy odbytowej. Nigdy żaden nie wypadł a z wyciągnięciem z żywca miałem duże problemy. Agrafka za pysk a hak z boku na luźnej pleciące i wszystkie ryby prawidłowo zapięte. Możliwe że się zużyją po kilku zasiadkach ale na tą chwilę jestem zachwycony.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
18,681,234 unikalne wizyty