Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 1

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
Było dzisiaj pierwsze pływanie ,jak na razie ocena bardzo pozytywna .Stabilny jest i to bardzo ,ładnie już pływa na 15hp Yamaha .Kra lodowa jeszcze płynie ,nie wszędzie da się pływać .

Długość 420
Szerokość 205
Wymiar komór 50cm
Waga 104 kg
Liczba komór 5
Materiał HEY TEX PVC H2585 Boat 1400 g/m2 .

sumowapasja.pl/images/imagehost/5b0920bba28adad63af4d03a9275be0f_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/b0fbd666456395c95c3d8e564ab49300_resized.jpg

Mam film z pływania ale długi może powycinam i wrzucę .
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 03.02.2016 18:55
 
Mateusz Wisniewski
Fajnie się zbiera na tym silniczku U i widać, że mega stabilny jak tachałeś go za burtę P
 
Marek Bukowski
Wodowanie było boczne jak przy jednostkach morskich ,butelka szampana wypita do połowy i dopiero nastąpił chrzest .Przy takim stanie wody na trawie to i kółka nie wszędzie potrzebne .na zakończenie wpłynąłem dziobem na trawę i gotowe. U

sumowapasja.pl/images/imagehost/13df54c0a4d15a8e28eefe54a9b8de0a_resized.jpg
 
Marek Bukowski
Takie tam pierwsze testy ,na drugim filmie coś podkład nie chce się wgrać więc można wyłączyć głos i zapuścić muzykę naszego Dj Robixa .U

YouTube Video


YouTube Video

Edytowane przez Marek Bukowski dnia 04.02.2016 14:31
 
Slawomir Tabor
Marek o co rozbiłeś tego szampana . No to nie wytrzymałeś i wodowanie . I
Z jakim silnikiem pływałeś .
Bez zacinania nie ma łapania.
Życie ucieka szybciej niż duży sum na haku.
Najbogatsi ludzie to Ci którzy handlują nadzieją a PZW w szczególności .
Urodziłem sie w komunie .Trochę pożyłem i umrę w kolorowej komunie .
 
Marek Bukowski
Jak to o co o śrubę , silnik yamaha 15hp jeszcze można osiągi poprawić na śrubie bo nie dokręca się na max obroty[moje oko to tak może 4500 obr/min] , na wigrach szybciej się kręcił .Zegara nie mam żeby sprawdzić ,z prądem wczoraj pływał 43 a pod prąd 36 km/h wiatr wiał spory z boku .
 
Daniel Gula
Fajny zestaw gratulacje I
 
https://www.facebook.com/agroplantstalowawola/
Robert Pytka
Marku fajny zestaw , mam nadzieję że jesteś zadowolony . Pamiętaj pływaj bezpiecznie . Fishing
 
Andrzej Cecula
Piękny zestaw Marek gratulację przy takiej mocy pamiętaj zawsze o zrywce na ręce I przy takiej długości można spokojnie kimać na pontonie bez ryzyka że ktoś nam po cichu w nocy odpłynie D
 
Lucas
Ładnie to lata. Jaką masz śrube przy silniku?
 
Marek Bukowski
Ławki ma śliskie trzeba coś nakleić .Namiotu lekkiego kawałek zrobię i śmiało będę kimał , prawda że zrywka i kamizelka to podstawa przy szybszym pływaniu .Zakładać trzeba i nie strugać bohatera .X
Lucas śruba z pamięci to chyba 9 1/4 -11 ,na wigrach na tej śrubie motor wchodził na większe obroty ale przy łódce do ślizgu trzeba było trochę się rozpędzić .
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 05.02.2016 00:23
 
Marek Bukowski
Musiał mi na pierwszym pływaniu wiatr pomagać ,przy następnym niedzielnym już wolniej pływał na 15-stce .Nie wiem ile mniej bo nie miałem gps .
 
Robert
Oj tam 15 ,dawaj filmik z 30
 
Mariusz Kulinski
No właśnie,taki ponton musi mieć godny napęd i już ma J
Jak pofruniesz na 30- tce ,to filmik obowiązkowo Baty
 
Marek Bukowski
Chłopaki 15-stka też śmiało daję radę z tym pontonem .Pawęż trzeba zrobić na L [sklejka zamówiona ] i dopiero zacząć docierać motor [10 h] .Przeszkody denne zmieniają miejsce na rzece , więc chodż nie za bardzo lubię to chyba na jezioro lub zalew wyskoczę na testy .
 
Marek Bukowski
Docierałem silnik na pontonie pięknie chodzi ,sześć godzin wypływałem .Sinik pracował cały czas również w czasie przerw ok jedna godzina .Dobre 150 km zrobiłem ,na powrocie zalałem do pełna weszło 21,4 litra benzyny .
Miało być słonecznie a było zimno i rano mróz ,zmarzłem jak pies .U

sumowapasja.pl/images/imagehost/2f237c0c247866c88e9e48e62580a8e7_resized.jpg
 
maweric
Marek Bukowski napisał(aM

Chłopaki 15-stka też śmiało daję radę z tym pontonem .Pawęż trzeba zrobić na L [sklejka zamówiona ] i dopiero zacząć docierać motor [10 h] .Przeszkody denne zmieniają miejsce na rzece , więc chodż nie za bardzo lubię to chyba na jezioro lub zalew wyskoczę na testy .


Nie pawęż, a silnik kupować S krótki, wszystkie pontony mają przecież pawęż pod S-kę.
A silniczek rewelacja.
Edytowane przez maweric dnia 27.02.2016 21:39
 
pontony.maweric.pl
Kiersnowski Artur
Ja jestem ciekawy jak mój "maweric 330" będzie się sprawował z podpiętą 15-ką. Niedługo Evinrudzik będzie poddany modyfikacji zwiększenia mocy :-).
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody.

Karabin czasem sam strzela, ale trafiać to trzeba umić.
 
Marek Bukowski
maweric napisał(aM

Marek Bukowski napisał(aM

Chłopaki 15-stka też śmiało daję radę z tym pontonem .Pawęż trzeba zrobić na L [sklejka zamówiona ] i dopiero zacząć docierać motor [10 h] .Przeszkody denne zmieniają miejsce na rzece , więc chodż nie za bardzo lubię to chyba na jezioro lub zalew wyskoczę na testy .


Nie pawęż, a silnik kupować S krótki, wszystkie pontony mają przecież pawęż pod S-kę.
A silniczek rewelacja.


Wszystkie i nie wszystkie ,zodiac podobny L ,pontony podobne produkowane w De L stare i nowe .Producent Busha też nie miał przeciwwskazań jak się pytałem pod L i trochę ludzi takie zamawia.Przyda się i do łódki ,na s większego szkoda kasy zastosowanie przeważnie pontonowe i lekkie łódki ,30stka z łódka do 200 kilo śmiało sobie poradzi .
 
Marek Bukowski
Cieplej trochę było to zakończyłem docieranie silnika . Poleciałem sobie raz w górę i kawałek dół rzeki .Pięć godzin ciągłego pływania plus dryfu ok 30 minut .Spaliłem prawie pół zbiornika co wychodzi jakieś 2.5litra na godzinę ,czyli mało pali i pracuje cicho ten silnik.U
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
18,718,908 unikalne wizyty