Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 4

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Semi
Dobrze, będzie kolejny pan rezyser, co nam nakręci coś na zimowe wieczory.&
Wędkuję ponieważ jestem uzależniony od kontaktów z naturą. G
 
Lucas
Oczywiście nie wróciłem z targów bez zakupów U trochę drobiazgów było ale najważniejszym był kijek. Starszy był testowany cały ubiegły sezon i dla mnie wypas. Daje frajdę zarówno przy mniejszych rybach, zaś przy bykach pokazuje moc i piękną parabole... Zeck Pro-cat dla mnie obecnie numer 1 na polskim rynku i nie tylko. Mogę szczerze polecić. Po holu pierwszej 215 wpadłem po uszy Fishing

sumowapasja.pl/images/imagehost/441f94d025c48086c3f62a42d8f760b0.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/7d60c47e3054e0e46046452fc27b3aff.jpg
 
Szafa
No kije są miodzioI gdybym nie kupował drugiego silnika i pontonu też bym się skusił&
Catfishing - Way of life
Zachęcam do subskrypcji kanału YouTube „SILURO TV”
https://m.youtube.com/channel/UCKwhUcP9q8umDUdfaiq1fNQ
Facebook:
https://www.facebook.com/Siluro-W%C4%99dkarstwo-Sumowe-258822917894365/
 
IDAHO
To jak są takie miodzio to mi podpowiedzcie czy warto mieszać...
W sumie to już od dawna zastanawiam się nad kupnem Pro-cat'a

Wcześniej jeszcze zajarany byłem Wild Cat'z ...ale dla mnie znowu raczej za krótki i jakoś nie logicznie składany... Choć mam już pokrowiec 200 to, tak jak gdzieś już Lukas pisałeś; problem z rozkładaniem po montowanych zestawów itd...wiadomo o co chodzi.
Ale co do Pro-Cat...
Są jeszcze; Sensi long 3.20 350gr i Skyrock 3.30 500g
Osobiście wolę długie kije ...posiadam 3.20 i mi leżą. Ale zastanawia mnie ta różnica w mocy. Tu 350 tam 400 a w skyrock 500
Po części to rozumiem ...czym dłuższy kij to traci na mocy. Ale tu nie jest tak do końca...Sensi long jest dłuższy i by mi pasował...ale jest niby słabszy...a skyrock jeszcze dłuższy ale niby najmocniejszy... Obydwa mają jeszcze po dwie przelotki na dolniku co też jest chyba na plus.
Hehe...sam już się pogubiłem ale wiecie o co chodzi.
Ja niestety nie mam gdzie ich pomacać i dlatego pytam.
Mieliście te kije w łapkach? ...widzieliście te różnice w mocy?
 
Lucas
Skyrock miałem ale sensi long jeszcze nie było na magazynach z tego co wiem, może będę miał okazję go macać na targach w Sosnowcu. Z opisu wynika że będzie delikatniejszy od Pro Cat i Skyrock, jak w praktyce to się okaże.
 
Longin Bojanowski
Te liczby które podajesz to c.w. a nie moc. Mogą co prawda trochę wpływać na moc ale to raczej inny parametr. Niestety na naszym rynku często nie podaje się mocy kija. C.w. to raczej nie parametr którym powinniśmy się posługiwać, raczej nie rzucamy 500 gramowym karpiem a wywozimy go. Również długość kija nie ma wpływu na moc. Moc zależy wyłącznie od konstrukcji, materiału, grubości ścianek i projektu. Sam mam kij o długości 3,30 c.w. 350 a moc, no cóż duża. Gdzieś na forum jest fotka ze zlotu w Rakowie. Byki tacy co próbowali.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
IDAHO
Lucas napisał(aM

Skyrock miałem ale sensi long jeszcze nie było na magazynach z tego co wiem, może będę miał okazję go macać na targach w Sosnowcu. Z opisu wynika że będzie delikatniejszy od Pro Cat i Skyrock, jak w praktyce to się okaże.

I jak ten Sky rock Twoim zdaniem? Gnie się podobnie...czy czuć większą moc?
Ty masz porównanie...ja nieM
 
IDAHO
Longin Bojanowski napisał(aM

Te liczby które podajesz to c.w. a nie moc. Mogą co prawda trochę wpływać na moc ale to raczej inny parametr. Niestety na naszym rynku często nie podaje się mocy kija. C.w. to raczej nie parametr którym powinniśmy się posługiwać, raczej nie rzucamy 500 gramowym karpiem a wywozimy go. Również długość kija nie ma wpływu na moc. Moc zależy wyłącznie od konstrukcji, materiału, grubości ścianek i projektu. Sam mam kij o długości 3,30 c.w. 350 a moc, no cóż duża. Gdzieś na forum jest fotka ze zlotu w Rakowie. Byki tacy co próbowali.
Rozumiem to wszystko...ale jest różnica i to duża. I to mnie właśnie zastanawia. 350 a 500 to chyba dużo...nie uważasz? A pytam dlatego bo nie mam okazji sam stwierdzić organoleptycznie czy to jakaś fanaberia producenta i marketing...czy może naprawdę odczuwalna różnica.
Kijek nie należy do tanich i dlatego to dochodzenie.
 
Longin Bojanowski
IDAHO napisał(aM

Longin Bojanowski napisał(aM

Te liczby które podajesz to c.w. a nie moc. Mogą co prawda trochę wpływać na moc ale to raczej inny parametr. Niestety na naszym rynku często nie podaje się mocy kija. C.w. to raczej nie parametr którym powinniśmy się posługiwać, raczej nie rzucamy 500 gramowym karpiem a wywozimy go. Również długość kija nie ma wpływu na moc. Moc zależy wyłącznie od konstrukcji, materiału, grubości ścianek i projektu. Sam mam kij o długości 3,30 c.w. 350 a moc, no cóż duża. Gdzieś na forum jest fotka ze zlotu w Rakowie. Byki tacy co próbowali.
Rozumiem to wszystko...ale jest różnica i to duża. I to mnie właśnie zastanawia. 350 a 500 to chyba dużo...nie uważasz? A pytam dlatego bo nie mam okazji sam stwierdzić organoleptycznie czy to jakaś fanaberia producenta i marketing...czy może naprawdę odczuwalna różnica.
Kijek nie należy do tanich i dlatego to dochodzenie.


C.w. 350. 500 czy nawet 1000 nie wiem czy to dużo , zależy to od potrzeb rzucającego. Napisałem tylko, że nie jest to parametr określający moc wędki.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Lucas
IDAHO napisał(aM

Lucas napisał(aM

Skyrock miałem ale sensi long jeszcze nie było na magazynach z tego co wiem, może będę miał okazję go macać na targach w Sosnowcu. Z opisu wynika że będzie delikatniejszy od Pro Cat i Skyrock, jak w praktyce to się okaże.

I jak ten Sky rock Twoim zdaniem? Gnie się podobnie...czy czuć większą moc?
Ty masz porównanie...ja nieM


Skyrock bardzo podobny do pro cata. Tyle że jest spora różnica w długości. Długie kije fajne do dalekiej wywózki ale ciężej się podbiera samemu rybę, a z łodzi to w ogóle daleko przy podbieraniu do zdobyczy, ja wolę 3 m. Używam zarówno z łodzi jak i z brzegu. Te trzy metry dla mnie idealne. Co do jednej przelotki na dolnym składzie to też miałem obawy bo miał to być kij pod multik i w końcu dałem koledze koniec linki rozwinięty na jakieś 40 m i powiesiłem się na kiju z podpiętym multikiem, zdało egzamin, plecionka nie dotkęła blanku i tak zakupiłem pierwszego pro cata, a dodam, że do cienkich nie należę mimoże na zdjęciach nie wyglądam U teraz drugi i drugi też będzie chodził z multikiem.
 
IDAHO
Longin Bojanowski napisał(aM

IDAHO napisał(aM

Longin Bojanowski napisał(aM

Te liczby które podajesz to c.w. a nie moc. Mogą co prawda trochę wpływać na moc ale to raczej inny parametr. Niestety na naszym rynku często nie podaje się mocy kija. C.w. to raczej nie parametr którym powinniśmy się posługiwać, raczej nie rzucamy 500 gramowym karpiem a wywozimy go. Również długość kija nie ma wpływu na moc. Moc zależy wyłącznie od konstrukcji, materiału, grubości ścianek i projektu. Sam mam kij o długości 3,30 c.w. 350 a moc, no cóż duża. Gdzieś na forum jest fotka ze zlotu w Rakowie. Byki tacy co próbowali.
Rozumiem to wszystko...ale jest różnica i to duża. I to mnie właśnie zastanawia. 350 a 500 to chyba dużo...nie uważasz? A pytam dlatego bo nie mam okazji sam stwierdzić organoleptycznie czy to jakaś fanaberia producenta i marketing...czy może naprawdę odczuwalna różnica.
Kijek nie należy do tanich i dlatego to dochodzenie.


C.w. 350. 500 czy nawet 1000 nie wiem czy to dużo , zależy to od potrzeb rzucającego. Napisałem tylko, że nie jest to parametr określający moc wędki.

Jak nie moc...to wytrzymałość. Czyli zbiega się do jednego...jest albo delikatniejsza albo bardziej wytrzymała. Co przekłada się w jakimś stopniu na jej Moc. Albo muszę wrócić z powrotem do podstawówki...
 
IDAHO
Lucas napisał(aM

IDAHO napisał(aM

Lucas napisał(aM

Skyrock miałem ale sensi long jeszcze nie było na magazynach z tego co wiem, może będę miał okazję go macać na targach w Sosnowcu. Z opisu wynika że będzie delikatniejszy od Pro Cat i Skyrock, jak w praktyce to się okaże.

I jak ten Sky rock Twoim zdaniem? Gnie się podobnie...czy czuć większą moc?
Ty masz porównanie...ja nieM


Skyrock bardzo podobny do pro cata. Tyle że jest spora różnica w długości. Długie kije fajne do dalekiej wywózki ale ciężej się podbiera samemu rybę, a z łodzi to w ogóle daleko przy podbieraniu do zdobyczy, ja wolę 3 m. Używam zarówno z łodzi jak i z brzegu. Te trzy metry dla mnie idealne. Co do jednej przelotki na dolnym składzie to też miałem obawy bo miał to być kij pod multik i w końcu dałem koledze koniec linki rozwinięty na jakieś 40 m i powiesiłem się na kiju z podpiętym multikiem, zdało egzamin, plecionka nie dotkęła blanku i tak zakupiłem pierwszego pro cata, a dodam, że do cienkich nie należę mimoże na zdjęciach nie wyglądam U teraz drugi i drugi też będzie chodził z multikiem.

No ja multiplikatorów nie używam 'na razie . Ale nie o tym myślałem patrząc na te dwie przelotki. Chodziło mi bardziej o leprze rozłożenie siły działającej na blank ...wiadomo że jak więcej przelotek tym leprze zaangażowanie w tym wypadku dolnej części wędki...dlatego też myślałem, że ta moc bierze się z tej dodatkowej dolnej przelotki...Ale to tylko taka moja rozkmina...Nie znam się na tym.
Dzięki za wyrozumiałość.
 
Longin Bojanowski
Napisałem że c.w -wytłumaczę "ciężar rzutowy" i moc to dwa różne parametry. Nic się do żadnego jednego nie zbiega.
Pasuje Ci jakiś kij to ok. ale bzdur nie wypisuj.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
IDAHO
Longin Bojanowski napisał(aM

Napisałem że c.w -wytłumaczę "ciężar rzutowy" i moc to dwa różne parametry. Nic się do żadnego jednego nie zbiega.
Pasuje Ci jakiś kij to ok. ale bzdur nie wypisuj.
W którym momencie pisałem bzdury?
Spokojnie! ...to tylko dyskusja i przede wszystkim zadaję pytania...
Żeby mi pasował jakiś konkretny kij, to bym się nie dopytywał. To nie moja wina, że jak robią jeden kij, to pięć rodzai tworzą...taki, sraki i owaki. A jak czegoś nie rozumiem to się pytam... Dlaczego?
Chyba po to, to forum zostało stworzone...żeby dyskutować?
 
Longin Bojanowski
Cały czas podajesz c.w. jako wykładnik mocy to własnie jest bzdurą i to wyjaśniałem już w pierwszym moim poście. A ty dalej się upierasz przy swoim choćby pisząc " jak nie moc to wytrzymałość".
Może jesteś dobrym wędkarzem, może chcesz kupić dobry kij taki który Ci pasuje i ok. dopytuj ale jeżeli c.w. i moc kija to dla Ciebie to samo to raczej o tym nie dyskutuj bo mylisz te parametry. Nie grozi Ci powrót do podstawówki bo tam o takich rzeczach nie mówią ale rozróżnianie tych parametrów jest mile widziane.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
IDAHO
Longin Bojanowski napisał(aM

Cały czas podajesz c.w. jako wykładnik mocy to własnie jest bzdurą i to wyjaśniałem już w pierwszym moim poście. A ty dalej się upierasz przy swoim choćby pisząc " jak nie moc to wytrzymałość".
Może jesteś dobrym wędkarzem, może chcesz kupić dobry kij taki który Ci pasuje i ok. dopytuj ale jeżeli c.w. i moc kija to dla Ciebie to samo to raczej o tym nie dyskutuj bo mylisz te parametry. Nie grozi Ci powrót do podstawówki bo tam o takich rzeczach nie mówią ale rozróżnianie tych parametrów jest mile widziane.
Troszkę w złym miejscu się na ten temat rozpisaliśmy. Przepraszam za moją dygresję oraz niewiedzę. W sumie aż tak tego nigdy nie rozkminiałem.
Dziękuję za uświadomienie.
Pro-Cat to jednak chyba ta sama 'seria' wędek stacjonarnych i kije te są zrobione z tego samego materiału, bo nic nie piszą o innej konstrukcji blanku (grubość, gęstość i co tam jeszcze...) Naliczyłem 6 'rodzai'. Różnią się tylko długością i wyposażeniem. I to chyba długość wędek ma wpływ na ich ''ciężar rzutowy''& ...bo co innego może mieć jeszcze w tym momencie na to wpływ?
Dla tego nie rozumiem dlaczego Pro-Cat 3m stoi pośrodku (c.w) ...między Skyrock 3.30 a Sensi long 3.20
Jakieś to nielogiczne dla mnie. No chyba, że to inne blanki, o czym nikt nigdzie nie napisał...A w takim razie to już będą całkowicie inne wędki.
 
stan2010
Widzę, że zmarnowałem parę lat szkółki z mechaniki teoretycznej i teorii konstrukcji. Dlaczego ?? Bo podobno, obciążenie dynamiczne /c.w./ nie ma związku z konstrukcją, a obciążenie statyczne /'moc wędziska'/ wynika z konstrukcji.... albo nie zrozumiałem E
Wyganowski stosował proste przeliczenie. Moc wędziska wynosi 50x c.w. i jak dotąd na moich kijach to się sprawdza. Łososiówka Daiwy '12 fitów' /szkło z węglem/ 90 c.w. wytrzymała lądowanie szczupaka 5kg+ na plecionce bez podbieraka ponad barierką kąpieliska. Kiedyś Cormoran podawał dla wędzisk c.w. i średnice żyłek możliwe do zastosowania z kijem. Jest jeszcze akcja kija, ale to już inny problem.
Reasumując. Im grubsze ścianki blanku, tym większy c.w. Zmniejszenie c.w. z długością wynika ze zrobienia wędziska z blanku o tej samej konstrukcji, co wędziska krótszego /grubość ścianek, układ i rodzaj warstw/ . Gdyby zachować c.w. z krótszego, na dłuższym kiju wystąpią większe naprężenia zginające. Kij zacznie zachowywać się jak krowi ogon przy konstrukcji nie dostosowanej do tego.
Pozdrawiam I
 
IDAHO
stan2010 napisał(aM

Widzę, że zmarnowałem parę lat szkółki z mechaniki teoretycznej i teorii konstrukcji. Dlaczego ?? Bo podobno, obciążenie dynamiczne /c.w./ nie ma związku z konstrukcją, a obciążenie statyczne /'moc wędziska'/ wynika z konstrukcji.... albo nie zrozumiałem E
Wyganowski stosował proste przeliczenie. Moc wędziska wynosi 50x c.w. i jak dotąd na moich kijach to się sprawdza. Łososiówka Daiwy '12 fitów' /szkło z węglem/ 90 c.w. wytrzymała lądowanie szczupaka 5kg+ na plecionce bez podbieraka ponad barierką kąpieliska. Kiedyś Cormoran podawał dla wędzisk c.w. i średnice żyłek możliwe do zastosowania z kijem. Jest jeszcze akcja kija, ale to już inny problem.
Reasumując. Im grubsze ścianki blanku, tym większy c.w. Zmniejszenie c.w. z długością wynika ze zrobienia wędziska z blanku o tej samej konstrukcji, co wędziska krótszego /grubość ścianek, układ i rodzaj warstw/ . Gdyby zachować c.w. z krótszego, na dłuższym kiju wystąpią większe naprężenia zginające. Kij zacznie zachowywać się jak krowi ogon przy konstrukcji nie dostosowanej do tego.
Czyli reasumującD...ze zmianą długości idzie też zmiana grubości czyli konstrukcji całego blanku. Czyli są to jak przypuszczałem Całkiem inne kije ponieważ nie została zachowana bynajmniej ta sama równowaga konstrukcji do długości...z czego wynika ta rozbieżność C.W.
Bo np. BC Passion Pro DX ; Madcat White Deluxe G2 czy Uni Cat Warlock Pro ...chodź jest dostępne parę długości to C.W. jest taki sam przy każdym.
 
Lucas
Zeck ma inne bo są to inne modele. A nie ten sam z innymi C.W.
 
IDAHO
Lucas napisał(aM

Zeck ma inne bo są to inne modele. A nie ten sam z innymi C.W.
No teraz to już do tego doszedłem. Myliłem się myśląc, że ''Pro-Cat'' to jedna i ta sama seria, która ma parę wędek różniących się tylko długością i tą wzbogaconą Specjal Edition ...zastanawiał mnie tylko ten c.w. Czemu tak pomyślałem? ...sam nie wiem.
Przepraszam za zamieszanie...ale, może te wiadomości też co niektórym ułatwią w przyszłości wybór.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.21
18,651,727 unikalne wizyty