Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
johny5g
Nam zeszly Pażdziernik dal dużo pięknych ryb , tego roku od konca lutego były fajne strzały poprzez marzec i kwiecień.. Ja uważam tak jak wcześniej już pisałem że w każdym momencie można połowić tylko należy się odpowiednio wpasować z techniką i być w danej chwili na właściwej pozycji . Z naszych doświadczen wynika że każda duża brudna woda czy to jesienią czy wiosną wczesną , pózną wiosną to duże szanse spotkania z grubasem. I nie ważne że temperatura wody nagle leci o 6 stopni w dół . Faktem jest że to warunki czasem
ekstremalnie trudne, mało sprzyjające w kontekście biwaku.Natomiast wielka wielka ryba zawsze wynagradza trudy a człowiek zaczyna czuć bita ekstrymalnego sumowania.. Wybierając czas polowania należy się zastanowić ile chcemy i możemy z siebie dać by dostać szanse spotkania z grubasem życia. Ani wczesna wiosna ani latem ani też jesienią nie jest tu łatwo złapać dużego byka , moim zdaniem tu z siebie zawsze trzeba dużo dać by grubasa zlapać.. Moimi ulubionymi miesiącami jest marzec , kwiecień, maj , czerwiec ,lipiec , sierpien , wrzesien , pazdziernik , listopad heh po prostu lubie łowić w tej rzece..
Letni sumek...

sumowapasja.pl/images/imagehost/9620191e088403351f0df24891a60faa.jpg
Johny5g
 
johny5g
Jacek Gebala napisał(aM

Dodaj jeszcze - bo już się w poprzednim poście nie zmieściło - że w okresie (wczesno)wiosennym ciężej złowić żywca niż w letnio/jesiennym. Stad cefali jeszcze nie ma a biała ryba bierze chimerycznie o ile w ogóle. Bardzo dobra przynętą są wtedy pstrągi za które trzeba jednakże "słono" płacić. G

Za to można je potem (po)filetować i zjeść O


U mnie 3 euro sztuka forelki , 2 euro karaś jednak w rzece też się da złowić leszcze i krąpie tylko na odpowiednich miejscach . Myśle że brak pokażnych stad cefala powoduje że sumy częściej w tych okresach sięgają po zestawy wędkarzy .. Pomimo iż w Padzie jest ogrom białorybu itp to jednak o pokażne stada cefali mniej.. Na wysokiej wiosennej wodzie gryzą pięknie na opadającej też pod warunkiem że jej temperatura rośnie .. Za to jak temperatura spada albo stoi to po okresie dużej wody na opadzie jest baaardzo trudno..
Johny5g
 
johny5g
Mam wyrzuty sumienia bo od dwóch dni jest piękny moment na rzece a ja nie na wodzie tylko siedze i pisze ...plus z trimem walcze w suzuki ..E Nie takie kolorowe życie jak sie wydaje..
Johny5g
 
szymong
Johny5g jak długo działasz na Padzie, chodzi mi o to jak długo Łowisz na tej rzece?
C&R!!!
 
johny5g
Jestem tu ciągiem 1,5 sezonu .. Byłem na tym odcinku wcześniej dwukrotnie na 10 dniowych wyprawach .. Zakochałem się wówczas z mety i powiedziałem sobie że musze to mieć na co dzień..
Johny5g
 
johny5g
Pamiętam że po pierwszej wyprawie na ten odcinek bardzo chciałem szybko wrócić na miesięczną solówkę .. Ten pomysł był zbyt szalony nie udało mnie się go zrealizować wróciłem dopiero po roku na następną 10 dniowa wyprawę .. Wciąż było mało heh...
Johny5g
 
johny5g
Taki sumowy maraton heh..

sumowapasja.pl/images/imagehost/5ae24a98a0ecab116394d5a8b37877b9.jpg
Johny5g
 
szymong
Haha maratony to moja specjalność. .. codziennie jestem nad wodą .
C&R!!!
 
szymong
Nawet teraz na łodzi siedzęU
C&R!!!
 
johny5g
Wysoka woda w lutym , to mało przyjazny czas lecz czas gdy można zaliczyć grubasa .. Warto przesledzić w jakich okresach byly łowione te najgrubsze sumy Padu. Często będzie to styczen , luty marzec oraz pażdziernik , listopad.Choć złowić grubasa można i w srodku lata..
Sumowanie w doborowym towarzystwie luty wysoka woda..

sumowapasja.pl/images/imagehost/7625912445174494c285d6ab78eeeb43.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/42566561a4e9f6e76fb1b9e24ee3eadf.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/b328ef055a240c94ec2c649a3269ec0e.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/fdf0c6bde62f10c52c532f0834aa6fb5.jpg
Johny5g
 
Marek Bukowski
Styczeń 2016 272 cm Pad.X
sumowapasja.pl/images/imagehost/2deb000b57bfac9d72c14d4ed967b572.jpg


http://gazzettadimodena.gelocal.it/modena/cronaca/2016/01/19/news/ostiglia-il-mostro-del-fiume-pescato-siluro-da-record-nel-po-e-lungo-2-72-metri-1.12803266
 
Jacek Gebala
Lipiec 2013 "Il Campo del Siluro" - 271 cm 130 kg Pad

sumowapasja.pl/images/imagehost/2af2b0b33abef5b99760deae55bb6846.png
Edytowane przez Jacek Gebala dnia 03.08.2016 13:19
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
szymong
Ciekaw jestem ile mogą ważyć te potwory?
C&R!!!
 
johny5g
Bożenka z Ryskiem wpadli do nas przy okazji pobytu we Włoszech.. Mieliśmy jedną noc na akcje .. 20 minut po położeniu strzał z góry rzeki ... Dziś jeszcze powalczymy vertykalnie zobaczymy co przyniesie upalny dzień.. Sumek 237 cm

sumowapasja.pl/images/imagehost/3b8d47fcfd334ce468a5a721b6c6c081.jpg
Johny5g
 
Jacek Gebala
Wojtek - przyznaj się w końcu, S że ty to te sumy tak po cichu trenujesz, I a potem to takiemu zakąskę na "wąsa" H i już siedzi. &

Gratuluje i "grubego zwierza" U i - mam nadzieje - następnego zarażonego "bakcylem" &
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
johny5g
Nie ja ich nie trenuje , mamy podpisany pakt, jak w Harry Angel..
sumowapasja.pl/images/imagehost/56d126a8f636e82344b917d8f9dc430a.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/04794f45544211753c5c35367914a35f.jpg
sumowapasja.pl/images/imagehost/ad3d5eb2c2eb7c25721fdd75cf9e7431.jpg
Johny5g
 
johny5g
Nasz wyjątkowy kompan ..
sumowapasja.pl/images/imagehost/507b21b36f3be91967d2bc6373234731.jpg
Johny5g
 
Szumi89
Piękne połowy na pięknej rzeceU Bardzo ciekawa i pouczająca dyskusja się wywiązała z której można się dowiedzieć różnych przydatnych rzeczyU Zazdroszczę wam (oczywiście w pozytywny sposób) bo też chciałbym kiedyś mieć możliwość spróbowania swoich sił z tymi olbrzymamiDD Jeszcze raz gratulację!!U
"Nie możemy rozwiązywać problemów używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się. "
 
johny5g
Dzięki wielkie , na Padzie zjawiskowe są też latające ryby , mowa o cefalach.. W letnich okresach przy niskich stanach rzeki szczególnie nocą można płynąc łodzią oberwać z 2 kg ryby.. Bywa że uciekające w popłochu ryby wskakują do łodzi ..

sumowapasja.pl/images/imagehost/0b0284bf340220ef2e0f10c6989913d5.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/f6115d0b7e29b64ba870cbe03c154be5.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/2a8725867ba6b372cac19bfe981114af.jpg
Johny5g
 
Jacek Gebala
johny5g napisał(aM

Dzięki wielkie , na Padzie zjawiskowe są też latające ryby , mowa o cefalach.. W letnich okresach przy niskich stanach rzeki szczególnie nocą można płynąc łodzią oberwać z 2 kg ryby.. Bywa że uciekające w popłochu ryby wskakują do łodzi ..


No właśnie i już mamy żywca.I Powiedzcie mi, U w ilu miejscach w Europie "żywiec" sam wskakuje H do łodzi ?
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
18,670,639 unikalne wizyty