Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Marek Bukowski
U mnie na bazie też nie chodzi na okrągło ustawiam co pół godziny ,ważne chyba żeby te popy bezolejowe były . Na zimę w stawie aby przerębel nie zamarzł pompy chodzą cały czas.
 
Marek Bukowski
Sobota to sobie trochę łódkę posprzątałem ,do transportu żywca mam dwie ala plastikowe bakisty o pojemności 29 i 19 Gal .Sterowanie na panelu pod ręką ,pompa napowietrzająca , pobieranie ,wypuszczanie wody elektryczne 12v .M

sumowapasja.pl/images/imagehost/d0e41d869f10da7e0aedbaebc44550fa_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/3db84ca0ca125a1471b06f7d166df333_resized.jpg

sumowapasja.pl/images/imagehost/e83649c33bf62ee6fd1dcf5521cb801e_resized.jpg
 
szymong
Transportowal ktoś żywca w workach z tlenem? Jak się to sprawdza? Potrzebuje przewieźć żywce na znaczną odległość i co za tym idzie czas podróży będzie długi, co się najlepiej sprawdzi , worki, beczka z natleniaczem?
C&R!!!
 
Marek Bukowski
Pompa na 100% się sprawdzi przy takiej pogodzie jak teraz , Możesz tydzień jechać i zajadą w dobrej kondycji .
 
Robert
Kurcze dopiero teraz mnie oswiecilo ze mam w aucie z tylu kompresor do pompowania materacy ,pilek i cholera wie czego jeszcze -nigdy go nie używałem mógłbym go chyba wykorzystać do natleniania beczki z żywcami - założyć jakaś kostkę czy wystarczy sam przewód ?
 
Marek Bukowski
Gąbkę i ciężarek 200g założyłem na koniec rurki żeby tak nie bąmblowało , za dużo mocy też nie dobrze bo ryby z łusek obiera i mają jak na karuzeli . Głośno było w środku jak w bombowcu to do ramy haka zamocowałem ,coś chyba pomyślę aby co pół godziny się włączała .
Na łódce mam cztery takie jak na foto , jedną popsułem to chyba sam wkład gdzieś znajdę .

sumowapasja.pl/images/imagehost/9fc6df3ddddc897c75578ae3d6b78007_resized.jpg
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 14.04.2017 23:20
 
Marek Bukowski
Na tych łódkowych zbiornikach niby wygodnie ,ryby jak na razie 2-3 godziny w dobrej kondycji dojechały . Ale chyba na te upały co mają być trzeba będzie dodatkowo pompę wysokiego bomblowania zastosować . X

YouTube Video
 
Jacek Gebala
Ja napełniam 1-2 butelki PET (1,5 litra) wodą i to wszystko z(a)mrażam. Podczas transportu i przechowywania żywca wkładam je do pojemnika gdzie chłodzą wodę. W ten sposob mam też zapas wody pitnej którą długo pozostaje chłodna(jeśli nawet nie lodowata) I
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Marek Bukowski
Warto właśnie sobie to ogarnąć żeby humoru sobie nie psuć nad wodą .I
Najpewniejsza jak dla mnie jest beczka (najlepiej płaska) z pompą w samochodzie z załączonym AC,wydaje mi się że jest bardzo małe ryzyko aby ryby nie przetrwały nawet po kilkudniowej podróży .
Ostatnio znowu karpie zdjęte z nocy z haka wrzuciłem na dwa metry do sadzyka no i zaczęły się dusić ,przerzuciłem do łódki i przetrwały na kolejną noc.Coś muszę pokombinować jeszcze aby wodę do zbiornika ciągnęło mi na postoju z większej głębokości .Cygaro
 
Lucas
Chłopaki jakich używacie napowietrzaczy na 12v? Już drugi mi padł... Jeden sezonu nie wytrzymuje.
 
Jacek Bartnik
Lucas napisał(aM

Chłopaki jakich używacie napowietrzaczy na 12v? Już drugi mi padł... Jeden sezonu nie wytrzymuje.


Kup brzęczyk akwariowy i najtańszą przetwornicę,ja takiego zestawu używam już parę lat.
 
Lucas
No właśnie przetwornica to i nie bardzo mi się sprawdzi na łodzi... A też sporo na łodzi tego używam G
 
Marek Bukowski
Pompek do pracy ciągłej do wyboru ,wystarczy wpisać aerator pump .
Dobry pomysł chyba zrobić taki zbiornik z lodówki jak na filmie.

YouTube Video
 
Robert Pytka
A może Marku mógłbyś podać przykład takiej pompki dostępnej na rynku Polskim , bo wydaje mi się że są to pompki zanurzeniowe a nie pompki napowietrzające . Ciekawe czy pompy zanurzeniowe do paliw zdały by egzamin . I chyba nie ma tego za wiele tym bardziej do ciągłej pracy . A może trzeba by znaleźć pompę zęzową do ciągłej pracy .
Edytowane przez Robert Pytka dnia 11.09.2017 17:19
 
Marek Bukowski
No racja że te pompy wodę ganiają ale tlen się wytwarza jak woda spadnie , widziałem też takie iście napowietrzające , gdzie nie bardzo teraz pamiętam.G .W tych moich zbiornikach to są zęzowe Johnsony czy do spuszczania ,napuszczania czy natleniania wody .Trzeba pamiętać aby bezpiecznik odpowiedni włożyć ,miałem za duży jak wody nie było i się jedna przypadkowo zatarła.
 
Marek Bukowski
Po prostu Power Buble U , ale u nas pewnie niedostępna .

YouTube Video
 
Robert Pytka
Power Bubbles to pompa napowietrzająca i te na naszym rynku nie zdały egzaminu . Bardziej podoba mi się pomysł z wcześniejszego filmiku . Tyle , że trzeba będzie sprawdzić na ile wytrzymałe są te pompki zanurzeniowe . Ja mam w zbiornikach zamontowane pompki zanurzeniowe podłączone do filtra . Są to pompki do fontanny w oczku . Pracują cały sezon dzień i noc bez przerwy tyle , że są na 220V . Trzeba tylko znaleźć takie na 12 V. Ciekaw jestem ile by wytrzymało coś takiego

http://boatshop.p...y-500.html
 
Lucas
Myśleliśmy z kolegą czy nie ściągnąć tej Power Bubbles ale z wysyłką i ewentualny cłem wyjdzie sporo.
 
Marek Bukowski
Takie drobne zakupy to do jednego wora na statek trzeba komuś dorzucić .Jest jeszcze taka okrągła niby na 50 galonów też za cztery dychy ,może lepsza .G

sumowapasja.pl/images/imagehost/f1c8605a1ae1353ff7ede8a8f13c22db_resized.jpg
 
Robert
Jak za wielkiej wody to można dorzucić do mojej wysyłki miejsce jest
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
18,680,510 unikalne wizyty