Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Robertdib


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach » SPRZĘT WĘDKARSKI NA SUMA I NIE TYLKO WĘDZISKA » NASZE ZESTAWY SUMOWE
 Drukuj temat
LulekCat
Zasugerujcie mi jakiś fajny zestaw do połowu sumów z brzegu.
Kwota +/- 2000zł na 2 wędki i 2 kołowrotki ale nie ukrywam, że im taniej tym lepiej dla mnie ;)

Mam swoje typy ale chętnie poznam Wasze sugestie U

Gdybyście od nowa kompletowali sprzęt dla siebie, to co byście kupili?
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J.Piłsudski.
 
Jan Brzozowski
Myślę, że ten temat pozwoli Ci coś wybrać dla siebie.

http://sumowapasj...rowstart=0
Życzę wszystkim sumów 2+ pozdrawiam, Tetryk I U
 
Mateusz Wisniewski
Mam fajny krecia do sprzedania warlock xtra 9000 chce za niego 400 jeżeli jesteś zainteresowany to mogę sprzedać w zestawie z kogha 330 cm i pletka Berkeley Moss green jakiś 240m 0,56 co do ceny zadzwon to się dogadamy 504976177
Edytowane przez Mateusz Wisniewski dnia 23.10.2016 20:24
 
LulekCat
Mateusz Wisniewski napisał(aM

Mam fajny krecia do sprzedania warlock xtra 9000 chce za niego 400

Tu mam za nówkę kilka zł drożej https://www.olx.pl/oferta/uni-cat-warlock-xt-9000-CID767-IDgXHTD.html
Traktujmy się chociaż tu na forum poważnie, proszę...
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J.Piłsudski.
 
Marek Bukowski
Może targi niedługo będą jak w tamtym roku w Zabrzu to Wybrałbyś coś pod siebie . X
 
Robert Pytka
LulekCat napisz jeszcze na jakich dystansach chcesz łowić stacjonarnie bo może się okazać że kupisz kręcioł na który nie wejdzie tyle pletki co trza . G i czy w grę wchodzą multiki .
 
Mateusz Wisniewski
o masz a to tego nie widziałem jak swój wystawiałem P nvm to nie sprzedaje U
 
LulekCat
Robert Pytka napisał(aM

LulekCat napisz jeszcze na jakich dystansach chcesz łowić stacjonarnie bo może się okazać że kupisz kręcioł na który nie wejdzie tyle pletki co trza . G i czy w grę wchodzą multiki .

Mam ponton, więc zestawy mogę lokować daleko -szpula jakieś 300m pletki 0,50mm.
"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J.Piłsudski.
 
LulekCat
Niestety nie mogę edytować już posta więc piszę poniżej.

Co sądzicie o:
Penn Regiment CF XH 3.20m 150-500g
Długość: 3,20m ; Ciężar wyrzutu: 150-500g ; Dł. transportowa: 162cm ; Ilość składów: 2 ; Waga: 544g ; 30T+40T Carbon

Penn Fierce II 8000LL
Przełożenie: 5.3:1 ; Ilość łożysk: 4+1 ; Pojemność szpuli: 0,48mm/285m | 310yd/25lb ; Waga: 908g

"Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J.Piłsudski.
 
Cecula Damian
Mam w użytkowaniu penn Regiment Boat - 2,54m i co mogę o nim powiedzieć przyjemny kij o parabolicznej akcji dobrze wykończony konkretne przelotki i pewny uchwyt kołowrotka fuji .
Niestety w akcji jeszcze nie przetestowany (bo jeszcze nie doczekałem się brania na nią- to mój pechowy kij pod tym względemU -ale spokojnie da rade z każdym sumem.
 
Lucas
Kołowrotek raczej do wymiany. Wolny bieg nie jest potrzebny. No i może nie zmieścić tyle plecionki co potrzebujesz. Penn ssm 950, fin nor 95, Penn ssv 8500,9500,10500,. Ewentualnie warlock. Według mnie to są kołowrotki warte uwagi.
 
Robert Pytka
Penn Regiment CF XH 3.20m 150-500g
Długość: 3,20m ; Ciężar wyrzutu: 150-500g ; Dł. transportowa: 162cm ; Ilość składów: 2 ; Waga: 544g ; 30T+40T Carbon

Penn Fierce II 8000LL
Przełożenie: 5.3:1 ; Ilość łożysk: 4+1 ; Pojemność szpuli: 0,48mm/285m | 310yd/25lb ; Waga: 908g



Sądzę że nie tędy droga . Największym błędem w kupowaniu zestawu jest zaczęcie zakupów od wędki i to do tego nie taniej . W zestawach stacjonarnych bież pod uwagę taką kolejność

1. ilość plecionki -to twoja strategia - określiłeś 300 metrów to bardzo dużo więc betoniara musi to pomieścić i dodatkowo licz 1 zł za metr więc 600 zł , plecionka musi być gruba bo inaczej trzaśnie podczas zacinania . Poczytaj o plecionkach, testach z zdecyduj jaką chcesz.

2. Betoniara - początkujący często kupują za małe kołowrotki a później się dziwią że plecionka nie wchodzi, bo nie wzięli pod uwagę że jest przegrubiona - to najważniejszy element zestawu - to na niego wpływają największe siły - proponuję sprawdzone Penny w wielkości 9500 lub lepiej 10500 - 1400 zł lub multiplikatory . Szukasz taniego rozwiązania może to będzie Ci pasowało http://sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1307 o ile aktualne .

3. Na końcu wędka z tego co zostanie o ile zostanie .Wędka daje przyjemność z holu ale wbrew pozorom jest to końcowy element zestawu . Kij mikado MLT też da radę . 150 zł / szt .

A zrobisz jak zechcesz i obyś nie popełniał Naszych błędów .
Edytowane przez Robert Pytka dnia 25.10.2016 10:19
 
Cecula Damian
Robert Pytka napisał(aM

Penn Regiment CF XH 3.20m 150-500g
Długość: 3,20m ; Ciężar wyrzutu: 150-500g ; Dł. transportowa: 162cm ; Ilość składów: 2 ; Waga: 544g ; 30T+40T Carbon

Penn Fierce II 8000LL
Przełożenie: 5.3:1 ; Ilość łożysk: 4+1 ; Pojemność szpuli: 0,48mm/285m | 310yd/25lb ; Waga: 908g



Sądzę że nie tędy droga . Największym błędem w kupowaniu zestawu jest zaczęcie zakupów od wędki i to do tego nie taniej . W zestawach stacjonarnych bież pod uwagę taką kolejność

1. ilość plecionki -to twoja strategia - określiłeś 300 metrów to bardzo dużo więc betoniara musi to pomieścić i dodatkowo licz 1 zł za metr więc 600 zł , plecionka musi być gruba bo inaczej trzaśnie podczas zacinania . Poczytaj o plecionkach, testach z zdecyduj jaką chcesz.

2. Betoniara - początkujący często kupują za małe kołowrotki a później się dziwią że plecionka nie wchodzi, bo nie wzięli pod uwagę że jest przegrubiona - to najważniejszy element zestawu - to na niego wpływają największe siły - proponuję sprawdzone Penny w wielkości 9500 lub lepiej 10500 - 1400 zł lub multiplikatory . Szukasz taniego rozwiązania może to będzie Ci pasowało http://sumowapasja.pl/forum/viewthread.php?thread_id=1307 o ile aktualne .

3. Na końcu wędka z tego co zostanie o ile zostanie .Wędka daje przyjemność z holu ale wbrew pozorom jest to końcowy element zestawu . Kij mikado MLT też da radę . 150 zł / szt .

A zrobisz jak zechcesz i obyś nie popełniał Naszych błędów .


Mam pytanie odnośnie łowiących stacjonarnie jak często pęka wam plecionka przy zacinaniu czy holu suma żę każdy przykłada do tego aż tak wielką wagę i kupuje drogie plecionki które po roku czasu i tak tracą bardzo dużo na swojej żywotności?
 
Lucas
W ubiegłym roku strzeliła mi dwa razy. Wiesz, nieraz jest tak, że delikatnie się obetrze a my nie zauważymy, trochę gorzej zawiązany węzeł, zaplątany zestaw, to jest moment i trachhhh.... Najlepsza jak dla mnie to w okolicy 0,6 mm. Ja w tym roku idę w zupełnie inne plecionki 12 splotów.
 
Cecula Damian
Lucas napisał(aM

W ubiegłym roku strzeliła mi dwa razy. Wiesz, nieraz jest tak, że delikatnie się obetrze a my nie zauważymy, trochę gorzej zawiązany węzeł, zaplątany zestaw, to jest moment i trachhhh.... Najlepsza jak dla mnie to w okolicy 0,6 mm. Ja w tym roku idę w zupełnie inne plecionki 12 splotów.


Lucas ale ty zestawy i tak wywozisz nie rzucasz nimi rozumiałbym to jeśli ktoś spininguje z brzegu i szuka plecionki o nie za dużej średnicy a dużej mocy aby móc tym rzucać ale do wywózki? Pojemny młynek jak najgrubsza plecionka i martwić się tylko aby cię z butów nie wyciągnął.
 
Marek Bukowski
Lucas napisał(aM

W ubiegłym roku strzeliła mi dwa razy. Wiesz, nieraz jest tak, że delikatnie się obetrze a my nie zauważymy, trochę gorzej zawiązany węzeł, zaplątany zestaw, to jest moment i trachhhh.... Najlepsza jak dla mnie to w okolicy 0,6 mm. Ja w tym roku idę w zupełnie inne plecionki 12 splotów.


W tym roku ? H to pewnie sum z pod lodu N .
 
Lucas
No w sensie tym przyszłym roku U Dziś wszystkie wędki wyczyściłem i schowałem do szafy, także sezon zakończony G A plecionki pewnie w tym roku jeszcze zakupię U
 
Robert Pytka
Kiedyś mi strzelały ale to były 0,4 - 0,5 wynalazki najtańsze , teraz mam Huprovkę i już nic nie strzela a po dwóch sezonach to niewiele straciła na właściwościach .
 
Mateusz Wisniewski
jak bym miał kupić dzisiaj nowy zestaw kupił bym
Kij : Mad cat cat-stick 3m mam już 1 taki kijek U
Multka Pena Fathoma albo SQL
ewentualnie kołowrotek pen slamer albo Spinfisher powyzej 850, Warlocka xt9000
do tego pletka climax 270m 0,6
cały zestaw spokojnie do 1k można się wyrobić
Edytowane przez Mateusz Wisniewski dnia 25.10.2016 19:59
 
Marek Bukowski
Szklaki ciężkie no ale nie drogie ,dla mnie kij ma być lekki,mocny,ładny,firmowy i dobrze uzbrojony .^
Edytowane przez Marek Bukowski dnia 25.10.2016 20:17
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,693,532 unikalne wizyty