Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 2

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,435

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Michal Sip
No za mną on chodzi, ale nie wiem czy teraz będę mógł sobie na niego pozwolić. Na wiosnę na pewno kupie.
 
Przemo_G
pod sumy dużo mocniejsza Tica cybernetic gg 100 (opinia od strony serwisowej). U
 
Wisniewski Michal
Przemo_G napisał(aM

pod sumy dużo mocniejsza Tica cybernetic gg 100 (opinia od strony serwisowej). U


Czemu? tzn co jest mocniejsze/ lepsze?
 
Przemo_G
Wisniewski Michal napisał(aM

Przemo_G napisał(aM

pod sumy dużo mocniejsza Tica cybernetic gg 100 (opinia od strony serwisowej). U


Czemu? tzn co jest mocniejsze/ lepsze?
oczywiście że mocniejsze, chcesz opinii? serwisowałem taką Krzyśkowi Poniewierskiemu, może napisze ci od strony użytkowej, ja od serwisowej mogę napisać że to pancerna konstrukcja i trzy penny takie zajedziesz a tice nic nie będzie.
 
Lucas
Ale od technicznej też to mnie ciekawi? Czym się różni mechanizm od tego z Penna?
 
Lukasz Ciesielski
Lucas napisał(aM

Ale od technicznej też to mnie ciekawi? Czym się różni mechanizm od tego z Penna?


Również umieram z ciekawości.
 
Przemo_G
Lucas napisał(aM

Ale od technicznej też to mnie ciekawi? Czym się różni mechanizm od tego z Penna?


popatrz i porównaj same zdjęcia dają dość info

pikefinder.pl/upload_img/18790_tica_cybernetic_gear.jpg

pikefinder.pl/upload_img/27168_$_86.JPG

pikefinder.pl/upload_img/46930_Penn-Slammer-parts.jpg

slammer przy tica to zabawka.
 
Lucas
Kiedyś bardzo dobry wędkarz powiedział mi, że Tica ma podobny system mechanizmu co multiki, tzn działa na podobnej zasadzie przez co jest mocarny. Nigdy nie maiałem okazji zobaczyć co ma w środku.
 
Mariusz Kulinski
Macałem Ticę GG100 na Rybomanii i pracowała bardzo ładnie jak na kręcioł tego kalibru.
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Lukasz Ciesielski
Przełożenie tu robi robotę 3.3
 
Seweryn Urawski
Ewidentnie nowego slammera osłabili, ja się pytam gdzie jest podparcie osi w "dupce" kołowrotka. Stary slammer i spinnfisher ma 3 punkty podparcia osi, 2 łożyska i tuleja na końcu. Przy zacisniętym hamulcu, szpula robi taka dźwignię na na końcu osi (nie podparym), co powoduje szybsze wyrobienie otworu w slimaku.
Luzy na układzie gotowe.
Tica iest mocniejsza o tą prowadnice osi...
 
Mariusz Kulinski
Znamiona dzisiejszych czasów.Masz często kupować ,a nie kupić i długo używać.M
Nie zabijaj swojej pasji.Pstryk i do wody.
Pozdrawiam Qla.
 
Jozek Pojedyniec
Miałem kołowrotek niezniszczalny od strony technicznej z dożywotnią gwarancją, a pierwsza rybka - 15 kilo załatwiła go na cacy D. Slammerem kilka ryb powyżej 100 kilo wykręciłem i hol każdej z nich nie trwał dłużej niż 10 minut. tak że kto chce nie patrzy na ilość łożysk czy innego ustrojstwa, a ryby i tak wszystko zweryfikują I
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Michal Sip
No ja jestem w kropce teraz co do wyboru młynka do trola. Trochę namieszaliście mi w głowie z tym Slammerem.
 
Jozek Pojedyniec
263cm w 10 minut slammerem &
sumowapasja.pl/images/imagehost/949546f9a9d0a6a439ccb8a8422a8757.jpg
pojedyniec.com.pl
 
pojedyniec.com.pl
Lucas
Pamiętam, stare dzieje & do tego miał dożywotnią gwarancję której nikt nie chciał uznać T
 
stan2010
Za dużo mam lat, żeby wierzyć w 'pisane słowo', więc muszę sam pomacać, żeby w coś uwierzyć zwłaszcza, że jestem technokratą O. Penny są na stanie cztery różniste, ale już nie świeżaczki. Nie wiem, czy 'nowości' są lepsze, czy cofają się. Daję głos, bo same obrazki mnie nie przekonują, a znalezione opisy pogłębiają wątpliwości. Niskie przełożenie daje wygodę, ale również duży margines bezpieczeństwa dla konstrukcji /możliwe odchyłki jakości materiałów/. Łożyska korbki mocowane w grafitowych pokrywach przykręcanych do 'szasi'. 'Diabeł śpi' w detalach połączeń i jakości pasowań, których na zdjęciach nie widać. Co trzyma na boki pełzacz ośki, którego mechanizm wydaje się być odlewem bez śladów obróbki. I, jak dla mnie,pretensjonalna nazwa, jakby miała dać nobilitację wyrobowi. Obym się mylił Ł. Prędzej zdecydowałbym się na Zeck- HR 20, ale to już inna półka U
Pozdrawiam I
 
Przemo_G
popatrzcie sobie że cybernetic nie dość że koło zębate mosiężne to jeszcze osadzone wewnątrz w kratownicy, ja swoją opinię wyrażam od strony serwisowej, zauważcie też że porównuję ticę do nowego slammera, nie piszę o starych konstrukcjach, które miały inaczej rozwiązane wzmocnienie bebechów o czym wspomniał Seweryn wyżej, poza tym jakość penna robionego obecnie w CRL znacznie odbiega od tych robionych w Szwecji, mających na dole stopki wybite USA bo robionych na tamten rynek.
 
pepe79
Nie wiem skąd czerpiecie informacje o Tice Cybernetic, ale należy się tu małe sprostowanie:
- @Lucas, Tica ma przekładnię hipoidalną tak jak 99% kołowrotków stałoszpulowych i nie ma to nic wspólnego z przekładniami w multikach, to zupełnie coś innego.
- @Przemo_G, koło zębate przekładni głównej nie jest mosiężne. Jest to normalny odlew jakiejś stali jak w większości kołowrotków. Mosiężny w przekładni głównej jest pinion. Przynajmniej tak było jeszcze do niedawna. Jeśli serwisowałeś taką Ticę co miała koło zębate mosiężne to mógłbyś pokazać jakieś fotki? Panele boczne kołowrotka z tego co pamiętam są z plastiku i dlatego zastosowali tą jak piszesz "kratownicę". To akurat dobrze.

Na starym Forum Łowców Sumów (kto jeszcze pamięta) jest sesja rozbierana Tici Cybernetic i widać dokładnie co ma w środku. Na minus dla Tici dałbym hamulec ponieważ nie ma okładzin grafitowych, a jakieś filcopodobne. Moc hamulca w Tica Cybernetic to 12kg.

I na koniec dodam tylko, że nie ma kołowrotków niezniszczalnych.
Tu widać ułamaną stopkę w Tica Cybernetic:
https://www.mrk.c...?id=618688
 
stan2010
[quote]pepe79 napisał(aM

... Jest to normalny odlew jakiejś stali jak w większości kołowrotków. Mosiężny w przekładni głównej jest pinion.....

W kołowrotkach nie ma odlewów stalowych. Jeżeli, to żeliwne, ale przez pół wieku nie spotkałem takich. Jeżeli stal i mosiądz, to wyłącznie frezowane /mam na stanie ABU C-3 i C-4 ze złotymi znaczkami, czyli miały 5lat gwarancji/. Odlewy ciśnieniowe są wyłącznie ze 'znalu' /cynk i aluminium/. Pinion jest mosiężny, żeby nie zatarła się oś. Betoniarka ma przekładnię kątową, która nie ma racji bytu w multikach i stąd ich wytrzymałość.
Uszkodzenie stopki z linku nie powstało przy łowieniu, tylko w sposób losowy. 'Znal' dobrze wytrzymuje ściskanie, natomiast przy rozciąganiu jest kruchy. Takie uszkodzenie sugeruje uderzenie w kołowrotek od strony szpuli, więc w miejscu uszkodzenia wystąpiły znaczne naprężenia rozciągające. Przy wędkowaniu, uszkodzenie byłoby z drugiej strony nogi kołowrotka pod warunkiem, że najpierw z wędziska zostałyby drzazgi.
Pozdrawiam I
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,684,739 unikalne wizyty