Aby w pełni korzystać z serwisu ../ należy się zarejestrować.
Można to zrobić
TUTAJ
Zapraszamy na SUMOWA PASJA - Forum sumowe - Forum wędkarskie o sumach
Ten aplet jest widoczny tylko dla niezarejestrowanych użytkowników!

Translate

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online

· Goście: 3

· Użytkownicy:


· Łącznie użytkowników: 2,436

· Najnowszy użytkownik: Maciek6614


NASZ FANPAGE

Zobacz temat

 Drukuj temat
Mateusz Wisniewski
Witam Panowie chce zakupić nowy silniczek miał być chiński Pasus 5 km ale jednak fakt, że cena jest podobna chciałbym wybrać coś z tych 2 oba są 4 konne z możliwością rozbudowania do 6 km yamaha cylinder 139 ccm tak jak w 5 i 6 , thatsu 123 ccm ale cichsza praca i nie wiem co wybrać cena taka sama
 
Longin Bojanowski
Podobno tylko Tohatsu są składane w Japonii, ale czy to prawda na 100% tego nie wiem (tak wyczytałem). 4; 5 i 6 to takie same silniki. W Tohatsu trzeba tylko pamiętać co by na zimę nie zostawić paliwa w gaźniku bo dysze się zapychają. Poza tym bezproblemowe. Serwis u nas taki sam jak innych.
Byłem kiedyś użytkownikiem FS. Ale wolę być tutaj.
LONIEK, "TETRYK II"
 
Popeye
Tohatsu,mercury, evinrude idą z jednego kopyta...Tak słyszałem w sklepach motorowodnych. Yamaszke jest cicha. Pływałem na 5km silniku
 
nodan
Miałem Yamaha 5km nówkę, ale praca zbyt cicha nie była. Telepało ,a le to wina jednego cylindra. O Tohatsu trochę większym napiszę jak dojedzie i przetestuję
 
slawomir frach
Podłączam się pod tematU
Jeszcze jedna kwestia: jaka jest różnica między silniczkami 4-6 km? Bo pojemność, waga, itp. Ta sama a jednak różnica około 2 tyś jest
 
Mateusz Wisniewski
z tego co ja się dowiedziałem 4,5,6 to jest to samo tylko 4 i 5 są zablokowane w stosunku do 6 U a różnica między nimi to 500 zł za 1 km
 
roberto7
To też nie jest tak że jakoś bardzo się odczuwa brak 1 KM .To tylko silnik bardziej w obroty wchodzi .Jak damy śrubę zbyt szybką to nie wejdzie w obroty maksymalne i nie uzyska mocy maksymalnej . Nie da się napędzać ciężarowki silnikiem z motoroweru . Tak i na silniku 4-6 KM nie poślizgamy się we dwóch i mandżur na łódce .
 
Mariusz
Miałem Tohatsu 4km z krótką stopą od nowości 3 lata ale sprzedałem i kupiłem Yamahę 20KM. Tohatsu sprawował się znakomicie - za każdym razem od razu palił na dotyk,bardzo mało palił. Pływałem z nim na Bushu 2,8m. Moim skromnym zdaniem na pływanie w jedną osobę to znakomita propozycja. Ma zintegrowany pojemnik na paliwo. Nie trzeba taskać dodatkowego pojemnika. Nie widzę żadnych minusów. Bardzo cichy aczkolwiek głośniejszy od Yamahy 20KM. Z modelami 5 i 6 KM model 4KM różni się jedynie elektroniką i ceną. Waga ta sama. Dodam,że firma Tohatsu swego czasu robiła podzespoły dla Mercurego. Jest to firma100% made in Japan.
 
stan2010
W latach osiemdziesiątych Tohatsu przejęło od Volvo produkcję silników przyczepnych i ich wyroby były rozprowadzane przez sieć sklepów Volvo z ich rekomendacją. Volvo zatrzymało sobie produkcję silników stacjonarnych Volvo Penta.
Pozdrawiam I
 
Marek Bukowski
Panowie a Honda ,Yamaha ,Suzuki to Japan czy China .?
Tohatsu od 60-250 to silniki Hondy ,dzwoniłem miesiąc temu w sprawie ceny silnika i okazało się że 1000e droższy od Hondy .G
 
roberto7
Japan to tohatsu i honda . Suzuki to tajlandia a yamaha to róznie bo na całym świecie robią więc będzie belgia , może chiny lub inny kraj ryżowy .
 
Marek Bukowski
Pewnie mają porozrzucane po świecie fabryki ,jak na razie spotkałem się tylko z made in Japan na tabiczce w Yamaha 15 ,Suzuki df30 ,Yamaha40 i Honda 60.
 
nodan
Yamaha 5 to made in taiwan
 
Marek Bukowski
Yamaha 6 Made in Japan .

sumowapasja.pl/images/imagehost/035ed2311b96d2a65ec6a6fe71046c14.jpg
 
Janusz81
Moja yamaszka F8CMHS też jest z Japonii
CATCH & RELEASE
 
Mateusz Wisniewski
narazie rozgládam sie za czyms wiekszym w ostatecznosci bedzie tohatsu 4 km
 
Mateusz Wisniewski
Hmmmm czym tak naprawdę prócz ceny różni sie tohatsu 4,5,6 ? bo cylinder ten sam 123
 
Mariusz Kulinski
Pewnie tylko elektroniką ,wersja 6 km jest dławiona na 5 i 4 km.Nie opłaca się producentowi robić trzy wersje głowic lub gaźników.Może być jeszcze zwężenie na dolocie ,ale to wtedy dość łatwo usunąć.

http://www.pontonik.pl/silniki-zaburtowe-spalinowe/silniki-zaburtowe-tohatsu/silniki-tohatsu-mfs/silnik-tohatsu-mfs-4.html

http://allegro.pl/silnik-spalinowy-capral-9-8km-nowy-4-suw-gwarancja-i6702687258.html

Nie kupiłbym 123 cc i 4 km za te pieniądze.Kupiłbym tego Caprala nawet ryzykując niesprawdzoną markę.Jeśli pływasz po rzece to jeden cylinder 123cc to pierdziawka która ledwo będzie się odpychać.
Ale to Twoja kasa i zrobisz jak uważasz.
Edytowane przez Mariusz Kulinski dnia 15.02.2017 18:13
 
Mateusz Wisniewski
4 km 4400 zł
5 km 4800 zl
6 km 5400 zł
 
Mariusz Kulinski
Edytowałem post wyżej.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.10
18,670,032 unikalne wizyty